Cümə günü axşamı Xalq rəssamı Kamil Nəcəfzadənin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş sərgi açılır. Ekspozisiyada Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi və Dövlət Rəsm Qalereyasının kolleksiyalarından savayı, ailə arxivlərindən də rəsm əsərləri və qrafikaları yer alıb.
Nə zaman: 20 – 29 dekabr
YARAT ədəbiyyat klubunda "Soyuq suda bir az Günəş" adlı poetik gecə keçiriləcək. Proqramda Y.Yevtuşenko, D.Bıkov, N.Kotovskaya, K.Qaziyeva və digərlərinin şeirləri səslənəcək. Gecənin aparıcıları aktyor və teleaparıcı Oleq Əmirbəyov və Bakı Müəllif Mahnısı Klubunun vitse-prezidenti Vəfa Məmmədovadır.
Harada: YARAT Contemporary Art Space
Nə zaman: 20 dekabr, 19:30 – 21:30
Emin yeni "Good Love 2019" adlı konsert proqramını təqdim edəcək. Sənətçinin yanvar ayında buraxılan son albomu da eyni adlanır. Romantika heç vaxt çox olmur!
Nə zaman: 20 dekabr, 20:00
Kinoteartlarda "Şelkunçik"lər arasında ən "yeni il ab-havalı"sı, ən sehrlisi nümayiş olunacaq. Baletin quruluşçu rejissoru Yuriy Qriqoroviçdir. Nağıl 144 dəqiqə davam etsə də, böyüklər və altı yaşdan yuxarı uşaqlar bunu dəyərləndirə bilər...
Nə zaman: 21 dekabr, 10:00
“Cırtdan və sehrli xalat” adlı ailəvi meqa-şou hər kəsi sevindirməyə hazırdır: 300 xüsusi kostyum, 120 üfürülmüş oyuncaq və zalda uşaqlarla interaktiv ünsiyyət quran 40 artist, eləcə də 80 rəqqas və akrobat heç kəsi biganə qoymayacaq.
Хо-хо-хо! Şənbə günü Santa Klausların velosiped yarışı planlaşdırılır! Hər kəs iştirak edə bilər, tək şərt kostyumda olmaqdır.
Harada: Azneft meydanı
2018-ci ildə Andorrada "Salvador Dali: Ölümsüzlük axtarışında" adlı gözəl sənədli film çəkildi. Hadisə 1929-cu ildə başlayır, Dalinin sürrealist hərəkata qoşulmasından sonrakı və 1989-cu ildə rəssamın ölümünə qədər növbəti 60 ili əhatə edir. Filmi rus dilində dublyajla izləmək olar. Yaş həddi: 16+.
Nə zaman: 22 dekabr, 13:00
Bazar günü Elçin Səfərli ilə görüş keçiriləcək. Görüşdə onun “Mən qayıdanda evdə ol” kitabının Azərbaycan dilində təqdimatı olacaq. Giriş sərbəstdir!

An exhibition marked to the 90th anniversary of People's Artist Kamil Najafzadeh opens Friday evening. The exhibition included paintings and graphic art not only from the collections of the Azerbaijan National Museum of Art and the State Art Gallery, but also from family archives.
Venue: Museum center
Time: December 20 – 29
YARAT literature club will host a poetry evening "Sunshine in cold water" where the poems of Yevgeny Yevtushenko, Dmitry Bykov, Nelly Kotovsky, Ksenia Gazieva and many others will be heard. The evening is led by actor and TV host Oleg Amirbekov and Vice-President of the Baku club of author's song Vafa Mamedova.
Venue: YARAT Contemporary Art Space
Time: 20 December, 19:30 – 21:30
Emin will present a new concert program Good Love 2019 – also the last album of the artist, released in January. You can never have enough romance!
Time: December 20, 20:00
The cinema will show New Year's most traditional, most magical of all "Nutcrackers" – the ballet in the production of Yuri Grigorovich. However, it lasts 144 minutes, so adults and children over six years will be able to appreciate this fairytale...
Time: December 21, 10:00
Mega show "Jyrtdan and magical robe" is ready to please the whole family: 300 costumes, 120 inflatable toys and 40 artists, interactively communicating with the audience, as well as 80 dancers and acrobats will impress everyone.
Venue: Baku Convention center
Ho-ho-ho! The Santa Clause bicycle race is expected this Saturday! Anyone who wears a costume is invited to participate.
Venue: Azneft
In 2018, a wonderful documentary "Salvador Dalí: In Search of Immortality" was filmed in Andorra. The action begins in 1929, when Dali joins the Surrealist movement, and captures 60 subsequent years, until the artist's death in 1989. You can watch it with Russian dubbing, age limit: 16+.
Time: December 22, 13:00
On Sunday will take place a meeting with Elchin Safarli and a presentation of his book "When I Return, Be At Home" in Azerbaijani. Free entrance!