Cümə günü axşamı Xalq rəssamı Kamil Nəcəfzadənin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş sərgi açılır. Ekspozisiyada Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi və Dövlət Rəsm Qalereyasının kolleksiyalarından savayı, ailə arxivlərindən də rəsm əsərləri və qrafikaları yer alıb.
Nə zaman: 20 – 29 dekabr
YARAT ədəbiyyat klubunda "Soyuq suda bir az Günəş" adlı poetik gecə keçiriləcək. Proqramda Y.Yevtuşenko, D.Bıkov, N.Kotovskaya, K.Qaziyeva və digərlərinin şeirləri səslənəcək. Gecənin aparıcıları aktyor və teleaparıcı Oleq Əmirbəyov və Bakı Müəllif Mahnısı Klubunun vitse-prezidenti Vəfa Məmmədovadır.
Harada: YARAT Contemporary Art Space
Nə zaman: 20 dekabr, 19:30 – 21:30
Emin yeni "Good Love 2019" adlı konsert proqramını təqdim edəcək. Sənətçinin yanvar ayında buraxılan son albomu da eyni adlanır. Romantika heç vaxt çox olmur!
Nə zaman: 20 dekabr, 20:00
Kinoteartlarda "Şelkunçik"lər arasında ən "yeni il ab-havalı"sı, ən sehrlisi nümayiş olunacaq. Baletin quruluşçu rejissoru Yuriy Qriqoroviçdir. Nağıl 144 dəqiqə davam etsə də, böyüklər və altı yaşdan yuxarı uşaqlar bunu dəyərləndirə bilər...
Nə zaman: 21 dekabr, 10:00
“Cırtdan və sehrli xalat” adlı ailəvi meqa-şou hər kəsi sevindirməyə hazırdır: 300 xüsusi kostyum, 120 üfürülmüş oyuncaq və zalda uşaqlarla interaktiv ünsiyyət quran 40 artist, eləcə də 80 rəqqas və akrobat heç kəsi biganə qoymayacaq.
Хо-хо-хо! Şənbə günü Santa Klausların velosiped yarışı planlaşdırılır! Hər kəs iştirak edə bilər, tək şərt kostyumda olmaqdır.
Harada: Azneft meydanı
2018-ci ildə Andorrada "Salvador Dali: Ölümsüzlük axtarışında" adlı gözəl sənədli film çəkildi. Hadisə 1929-cu ildə başlayır, Dalinin sürrealist hərəkata qoşulmasından sonrakı və 1989-cu ildə rəssamın ölümünə qədər növbəti 60 ili əhatə edir. Filmi rus dilində dublyajla izləmək olar. Yaş həddi: 16+.
Nə zaman: 22 dekabr, 13:00
Bazar günü Elçin Səfərli ilə görüş keçiriləcək. Görüşdə onun “Mən qayıdanda evdə ol” kitabının Azərbaycan dilində təqdimatı olacaq. Giriş sərbəstdir!

В пятницу вечером открывается выставка, приуроченная к 90-летию со дня рождения Народного художника Камиля Наджафзаде. В экспозицию вошли живопись из графика не только из собраний Азербайджанского национального музея искусств и Государственной картинной галереи, но и из семейных архивов.
Когда: 20 – 29 декабря
В литературном клубе YARAT пройдет поэтический вечер «Немного солнца в холодной воде», где прозвучат стихи Евгения Евтушенко, Дмитрия Быкова, Нелли Котовской, Ксении Газиевой и многих других. Вечер ведут актер и телеведущий Олег Амирбеков и вице-президент Бакинского клуба авторской песни Вафа Мамедова.
Где: YARAT Contemporary Art Space
Когда: 20 декабря, 19:30 – 21:30
Emin представит новую концертную программу Good Love 2019 – так же называется последний альбом артиста, вышедший в январе. Романтики много не бывает!
Когда: 20 декабря, 20:00
В кино покажут самый «новогодний», самый волшебный из всех «Щелкунчиков» – балет в постановке Юрия Григоровича. Правда, длится эта сказка 144 минуты, так что оценить ее по достоинству смогут взрослые и дети старше шести лет...
Когда: 21 декабря, 10:00
Мега-шоу «Джыртдан и волшебный халат» готово порадовать всю семью: 300 костюмов, 120 надувных игрушек и 40 артистов, интерактивно общающихся с залом, а также 80 танцоров и акробатов никого не оставят равнодушным.
Хо-хо-хо! На субботу намечается велосипедный заезд Санта Клаусов! Участвовать могут все желающие, но только в костюмах.
Где: Азнефть
В 2018 году в Андорре сняли замечательный документальный фильм «Сальвадор Дали: В поисках бессмертия». Действие начинается в 1929 году, когда Дали присоединяется к движению сюрреалистов, и охватывает 60 последующих лет, вплоть до смерти художника в 1989-м. Посмотреть его можно с русским закадровым дубляжом, возрастное ограничение: 16+.
Когда: 22 декабря, 13:00
В воскресенье состоится встреча с Эльчином Сафарли и презентация его книги «Когда я вернусь, будь дома» на азербайджанском языке. Вход свободный!