Bəli, sevməyi bacarırıq! Həm də çox!
Heç başqaları kimi olmadığınızı düşünmüsünüz? Ətrafdakı insanlar sizi anlamadıqda, fərqli düşündükdə məyus olursunuz? Əgər belədirsə, bunun izahlarından biri – təbiətcə üsyankar olmağınızdır. Bunda pis bir şey yoxdur, sadəcə sizin dünyaya öz baxışınız və öz münasibətiniz var! Üsyankar, qiyamçı – bu sosial təzahürdür. Ancaq ilk növbədə o öz həyatının qaydalarını yaradan biridir. Bu, ümumiyyətlə müəyyən bir standarta uyğun yaşamağa alışanlar arasında xoş qarşılanmır. Odur ki, əgər bizdən birisinizsə – və mənə elə gəlir ki, özümü də sizin aranızda görə bilərəm – davamını oxuyun!
− “Çılğınlığın” ilk əlaməti istənilən göstərişlərə və təlimatlara kəskin nifrət hissidir. Yaradıcılığınızın, individuallığınızın və özünəməxsusluğunuzun hər hansı məhdudiyyətlərə məruz qalacağını düşündüyünüz anda mənəvi narahatçılıq hiss edirsiniz və öz qaydalarınızla öz dünyanızı yaradırsınız.
− Əgər sizə deyilənlərə həmişə zidd hərəkət etmək arzunuz yaranırsa, o zaman yüksək ehtimalla sizin üsyankar bir zəkaya sahib olduğunuzu demək olar.
− Siz tamamilə məsuliyyətli biri ola bilərsiniz, ancaq zaman-zaman vəd edilən vaxtı görməzdən gəlirsiniz və ya bəzi tapşırıqların icrasını təxirə salırsınız, çünki bu işləri yerinə yetirə biləcəyinizə çox əminsiniz? O zaman sizin yeriniz mütləq bizim yanımızdır! Biz öz qaydalarımızla oynamağa və qazanmağa alışmışıq!
− Biz boş yerə çalışmırıq, həmişə nəticələrindən asılı olmayaraq düz yolu seçirik. Və əminik ki, ən uyğun anda görünməz sehrli papaqdan "ağ dovşanımızı" çıxardacağıq!
− Təbiətcə biz spontanıq. Əgər siz fövqəladə vəziyyət yaratmağı, sonra da həmin vəziyyətdən çıxmağı bacarırsınızsa – siz bizlərdənsiniz!
− Üsyançılar nadir hallarda olduqlarından daha yaxşı, xeyirxah və daha uğurlu görünməyə çalışırlar, lakin heç bir şirkətdə özlərini uğursuz hiss etmirlər. Biz özümüzü öz yermizdə çox rahat hiss edirik!
− Özümüzü məmnuniyyətlə olduğumuz kimi qəbul edirik və ən çox qəddarlığın hökm sürüdüyü bu məlum dünyaya qeyri-adi və parlaq münasibət sayəsində həyata harmoniya gətiririk.
− Çox vaxt bizim şüuraltı səviyyədə qurulmuş normalardan kənara çıxmaq istəyimiz olur. Bizim üçün qeyri-standart düşünmək, sadə bir insanın cəsarət etmədiyi addımı atmaq təbii və adi haldır!
Biz həmçinin qiyamçı təbiətliyik, sevməyi, həm də çox sevməyi bacarırıq! Çünki sevgimiz də heç bir sərhəd tanımır! Ən əsası rədd ediləcəyimizdən qorxmuruq. Bu əlamətlərdən ən az birini özünüzdə hiss edirsinizsə, deməli, siz daxilən düşündüyünüzdən daha güclüsünüz. Yeri gəlmişkən çılğın, qiyamçı olmaq – parlaq və maraqlı yaşamağın əla yoludur, çünki məhz biz başqalarından fərqli olaraq onların klişe zehni və ətraf qınağından qorxduqları üçün qaçırdıqları gözəl anlardan zövq almağı bacarırıq.
P.S. Lakin təsadüfən öz barmaqlarınıza basmamaq üçün vicdanınızı və ağlınızı vaxtında işə salmağı unutmayın!

Rebellion is caring for the neighbor's pain
Has it ever occurred to you that you're not like the others? Do you often feel frustrated that people don't understand you, that everyone around you is thinking differently? If so, one explanation for this is that you are probably a rebel by nature. There is nothing wrong with it, just you have your vision and your perception of the world! Rebel, insurgent is a whole social phenomenon. But above all, it's someone who makes his own rules of life. This usually causes rejection in those who are used to living according to a given standard. So, if you are one of us – and I think I can also find myself among you – read further!
− The first sign of a "madman" is a keen disgust at any regulations and instructions. You feel spiritual discomfort even thinking that your creative beginnings, your individuality and identity may be subject to some limitations, and create your own world with your rules.
− If you constantly have a desire to act against what you are told, it is highly likely that you have a rebel mind.
− You can be an absolutely responsible person, but from time to time ignore deadlines or postpone some tasks, because you are highly confident in your ability to carry out these tasks? Then you should definitely join us! We are used to playing by our rules – and winning!
− We do not like to beat around the bush and always choose a direct path, regardless of the consequences. And we are sure that at the right moment we will pull our "white rabbit" out of the invisible magic hat!
− We are spontaneous by nature. If you know how to create emergency situations and then to come out of them with honor – you are exactly one of us!
− Rebels rarely seek to look better, kinder, more successful than they are, but they don't feel like losers in any company. We are always good in our own, cozy skin for us!
− We are happy to accept ourselves as we are, and by this we bring harmony to life thanks to an extraordinary and bright attitude to this predictable world, in which cruelty most often rules.
− Frequently at subconscious level there is a desire in us to go beyond the established norms. It is quite natural and usual for us to think outside the box, to do what an ordinary person would hardly dare to do!
And we, rebel people, know how to love, and very passionately! Because our love also recognizes no boundaries! And the main thing – we are not afraid to be rejected. If you have felt in yourself one of the listed signs – you are definitely much stronger internally than you think yourself. By the way, being a madman, a rebel is a great way to lead bright and interesting life, because we are able to enjoy moments of life that others usually miss because of their clichéd consciousness or fear that they will be judged by others.
P.S. Just don't forget to turn on conscience and common sense in time so that you don't step on your fingers!