Nargis nəşriyyat evi "Ekoklublar" ilə birlikdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin nəzdindəki "Yaşıl şəbəkə" hərəkatı çərçivəsində məktəblilərə ustad dərsləri verməyə davam edir.
Qonaqları və uşaqları liseyin direktoru Zülfiyyə Veysova, eləcə də NARGIS jurnalının direktoru Aytən Hüseynova salamladı. O, şagirdləri jurnalın fəaliyyəti ilə tanış etdi və müsabiqənin şərtləri barədə məlumat verdi. Rəssam və heykəltəraş Rəşad Ələkbərov maraqlı master-klass keçirdi, burada "Make the Earth Smile" sərgisi, planetin məişət tullantıları ilə çirklənməsinin qlobal problemləri, plastikanın təkrar emalı üçün yaradıcı həllər barədə danışdı, eyni zamanda məktəblilərin maraqlı suallarını cavablandırdı.
Master-klassdan sonra məktəblilər öz işlərini NARGIS jurnalının baş redaktoru Ülviyyə Mahmudova və digər layihə iştirakçılarına təqdim etdilər.

NARGIS for Eco: Бакинский Европейский лицей
Команда NARGIS совместно с представителями «Экоклубов» в рамках движения Yaşıl Şəbəkə («Зеленая сеть»), действующего при Республиканском центре развития детей и молодежи Министерства образования АР, продолжает давать мастер-классы школьникам.
14 февраля очередной мастер-класс состоялся в Бакинском Европейском лицее. Гостей и детей приветствовала директор лицея Зульфия Вейсова, а также директор журнала NARGIS Айтень Гусейнова, которая ознакомила учащихся с деятельностью журнала и рассказала об условиях конкурса. Художник и скульптор Рашад Алекперов провёл интересный мастер-класс, в ходе которого рассказал о выставке Make the Earth Smile, о глобальных проблемах загрязнения планеты бытовыми отходами, креативных решениях вторичного использования пластика, а также ответил на многочисленные интересные вопросы школьников.
После мастер-класса школьники презентовали свои работы главному редактору журнала NARGIS Ульвие Махмудовой и другим участникам проекта.