Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin və Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərən "Yaşıl Şəbəkə" hərəkatının eko-klublarının dəstəyi ilə keçirilən "Nargis for Eco" layihəsi davam edir.
Fevralın 28-də Nargis komandası iki məktəbi ziyarət etdi: Bakı Slavyan Universitetinin məktəb-lisey tədris kompleksi və 160№-li Klassik gimnaziyanı.
Bakı Slavyan Universitetinin məktəb-liseyinin şagirdləri Rəşad Ələkbərovun master-klassında fəal iştirak etdilər. Onlar öz biliklərini bölüşdülər, rəssama maraqlı suallar verdilər və sonda eko-işlərini nümayiş etdirdilər.
160№-li Klassik gimnaziyanın istedadlı məktəbli qızları qonaqlara tam bir moda nümayişi təqdim etdilər! Onlar emal olunmuş materiallardan libaslar hazırladılar: polietilen paketlərdən dəbli ətəklər və paltarlar, kağız korsetlər... Bütün bunlar lazımsız, istifadə olunmuş materiallardan hazırlanmış aksessuarlarla zərif şəkildə tamamlandı.

Продолжается проект Nargis for Eco, проводимый при поддержке экоклубов движения Yaşıl Şəbəkə («Зелёная нить») при Республиканском центре развития детей и молодежи Министерства образования Азербайджанской Республики.
28 февраля команда Nargis посетила сразу две школы: Образовательный комплекс «Школа-лицей» Бакинского славянского университета и Классическую гимназию №160.
Школьники Школы-лицея при Бакинском Славянском Университете активно приняли участие в мастер-классе Рашада Алекперова. Они поделились своими знаниями, задали интересные вопросы, а в завершении продемонстрировали свои эко-работы.
Талантливые школьницы Классической гимназии №160 устроили гостям целый модный показ! Они смастерили наряды из вторично использованных материалов: модные юбочки и платья из полиэтиленовых пакетов, корсеты из бумаги… И всё это было изящно дополнено аксессуарами, которые были также сделаны из ненужных, использованных материалов.