Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin və Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərən "Yaşıl Şəbəkə" hərəkatının eko-klublarının dəstəyi ilə keçirilən "Nargis for Eco" layihəsi davam edir.
Fevralın 28-də Nargis komandası iki məktəbi ziyarət etdi: Bakı Slavyan Universitetinin məktəb-lisey tədris kompleksi və 160№-li Klassik gimnaziyanı.
Bakı Slavyan Universitetinin məktəb-liseyinin şagirdləri Rəşad Ələkbərovun master-klassında fəal iştirak etdilər. Onlar öz biliklərini bölüşdülər, rəssama maraqlı suallar verdilər və sonda eko-işlərini nümayiş etdirdilər.
160№-li Klassik gimnaziyanın istedadlı məktəbli qızları qonaqlara tam bir moda nümayişi təqdim etdilər! Onlar emal olunmuş materiallardan libaslar hazırladılar: polietilen paketlərdən dəbli ətəklər və paltarlar, kağız korsetlər... Bütün bunlar lazımsız, istifadə olunmuş materiallardan hazırlanmış aksessuarlarla zərif şəkildə tamamlandı.

The Nargis for Eco project which is taking place with support of ecoclubs of the movement Yaşıl Şəbəkə ("Green web") at the Republican center for children and youth of the Ministry of Education of the Azerbaijan Republic keeps going.
On February 28, the Nargis team visited two schools: School and Lyceum Complex under Baku Slavic University and Classical gymnasium №160.
Pupils of the School and Lyceum under Baku Slavic University actively took part in the master class of Rashad Alekperov. They shared their knowledge, asked interesting questions, and at the end demonstrated their eco-works.
Talented schoolgirls of Classical Gymnasium No.160 arranged a whole fashion show for guests! They created outfits made of recycled materials: trendy skirts and dresses made of plastic bags, corsets made of paper... And all this was elegantly supplemented by accessories, which were also made from unnecessary, used materials.