Odri Hepbernin şəxsi əşyaları Christie’s auksionunda
Odri Hepbern yaşadığı müddətdə tərz ikonası və zəriflik etalonu kimi tanınmışdır. Odri ekran və şəxsi obrazlarına qüsursuz zövq və qadınlıq təcəssüm etdirmişdi. Bunda isə onun dostu və sevdiyi dizayner - Hubert de Givenchy əməyi az deyildi.
audreyhepburn
"Tiffanidə səhər yeməyi" filmində qara futlyar-paltarı, "Sabrina" da təmtəraqlı bal paltarı, "Milyonu necə oğurlamalı" filmində krujevalı,  "Məzəli sima" da qırmızı və Odrinin gəlinlik paltarları - bütün bu libaslar məhz onun sayəsində ərsəyə gəlib.
Budur, 27 sentyabrda Londonda Odri Hepbernin şəxsi əşyalarının auksionu baş tutacaq. Auksiondan əvvəl Christie’s qərargahında sərgi və online-satış keçiriləcək.
audrey-hepburns-belongings-on-auction-2
Auksionda əsas lot  təxminən 6000–8000 funt dəyərində klassik Burberry trençkotu, 1966-cı ildə Givenchy tərəfindən Odrinin fotosessiyası üçün tikdiyi mavi ipəkdən kokteyl paltarı, aktrisanın balet ayaqqabılarından ibarət böyük kolleksiyası, filmlərinin art-direktoru Cin Allen tərəfindən aktrisaya hədiyyə olunmuş "For my fair lady" yazılı alışqan, "Tiffanidə səhər yeməyi" filminin müəllifi Trumen Kapotdan Odriyə yazılan məktublar olacaq.
audrey-hepburns-belongings-on-auction-3
audrey-hepburns-belongings-on-auction-1
Aktrisanın şəxsi əşyaları Christie’s auksionunda ilk dəfə nümayiş olunmur:  2006-cı ildə Givenchy-nin "Tiffanidə səhər yeməyi" filmindəki məşhur paltarı 456 000 funta satılıb.

Личные вещи Одри Хепберн на аукционе Christie’s
Еще при жизни Одри Хепберн снискала славу иконы стиля и эталона элегантности. Она демонстрировала в своих экранных и повседневных образах безупречный вкус и хрупкую женственность, в чем немалая заслуга ее друга и любимого дизайнера Юбера де Живанши.
audreyhepburn
Черное платье-футляр в "Завтраке у Тиффани", пышное бальное платье в "Сабрине", кружевное одеяние в фильме "Как украсть миллион", красное - в "Забавной мордашке" и, наконец, знаменитое свадебное платье актрисы появились именно благодаря гениальному дизайнеру.
Этой осенью в Лондоне состоится аукцион личных вещей Одри Хепберн, предшествовать которому будет выставка в штаб-квартире Christie’s и онлайн-продажа предметов, принадлежавших кинодиве.
audrey-hepburns-belongings-on-auction-2
Главными лотами на аукционе, который пройдет 27 сентября, станут классический тренчкот Burberry по ориентировочной цене 6000–8000 фунтов, синее коктейльное платье из шелка, сшитое Живанши для фотосессии Одри в 1966 году, большая коллекция балеток актрисы, зажигалка с надписью "For my fair lady", подаренная актрисе арт-директором ее фильмов Джином Алленом, а также письма Одри от Трумена Капоте, автора "Завтрака у Тиффани".
audrey-hepburns-belongings-on-auction-3
audrey-hepburns-belongings-on-auction-1
Личные вещи актрисы не впервые оказываются среди лотов аукциона Christie’s: в 2006 году знаменитое платье Givenchy из фильма "Завтрак у Тиффани" ушло с молотка за 456 000 фунтов.