Bakı Konqres Mərkəzində xeyriyyəçilik gecəsi: Cirque Eloize inanılmaz Circopolis şousu
Sentyabrın 23-də Bakı Konqres Mərkəzi Azərbaycan tamaşaçılarına hədiyyə etdi. Kanadanın məşhur "Cirque Eloize" sirki internat məktəbləri, reabilitasiya mərkəzləri və uşaq evlərindən olan tamaşaçılar "Cirkopolis" adlı proqramını təqdim etdi. Uşaqlar sehrli həkayənin əsas qonaqlarına çevrilib, əsl bayram ab-havasına qərq olundular. "Cirque Eloize"ın teatr səhnələri uzun illərdir ki, bütün dünyada ürəkləri fəth edir. Bakıya gələn artistlərin bəhs etdikləri hekayədə sevgi və inanılmaz fəndlər, dərin fəlsəfə və küçə rəqsləri, virtuoz jonqlyorluq, musiqi və plastika dilindən istifadə edilir.
"Biz Azərbaycan tamaşaçısının xoş qəbulundan təsirləndik. Ümidvarıq ki, burada başqa şoularımızla da çıxış etmək fürsətimiz olacaq", - dəyə tur rəhbəri Filip Tibo öz təəssüratlarını bölüşüb.
Gələcəkdə daha parlaq çıxışlarla geri dönmək ümidi ilə "Cirque Eloize"ın aktyorları Bakı tamaşaçılarıyla sağollaşdılar.

The Baku Convention Center made a gift to little audience of Azerbaijan on the 23rd of September. The famous Canadian “Cirque Eloize” circus presented its Cirkopolis program to children from boarding schools, rehabilitation centers and orphan homes. Children became the main guests of magic story and had a chance to plunge into the holiday atmosphere. Cirque Eloize’s theatrical performances have enslaved hearts all over the world for many years. There is a love, mind-blowing tricks, deep philosophy and street-dance, virtuoso juggling, language of music and plastics, circus act with elements of gymnastics and ballet are reflected in a story told by them to our city.
«We are touched by hearty welcome of the Azerbaijan audience. The tour manager, Thibaut Philippe said about his impressions: “We hope to demonstrate here our other shows too”.
Cirque Eloize’s artists said goodbye to Baku audience with aim to return with more thrilling performances in future.