Fabulous Fund Fair 2019
Natalia Vodyanovanın 2004-cü ildən etibarən hər il keçirilən altıncı Fabulous Fund Fair balı keçirildi.
36 yaşlı supermodel və filantrop xeyriyyə tədbirlərini yaratmaqda bacısı Oksananın ona ilham verdiyini etiraf etdi. "Anama demişdilər ki, bacım on il belə yaşamaz. İndi o, otuz yaşındadır və çox güclüdür. Serebral iflic və autizmi saymasaq, o, fiziki sağlamdır. Balaca vaxtı bacımdan başqa fiziki imkanları məhdud olan uşaq tanımırdım, çünki bir çox ailələr bunun öhdəsindən gələ bilməyib övladlarını dövlət qurumlarına verirdilər, onlar isə burada çox yaşamırdılar. Oksana kimi uşaqların sağ qalmaq şansları ailədə daha yüksək olur. Heç bir şey ailəni əvəz edə bilməz" – deyə Natalya bildirib.
Bu il Böyük Britaniyada, Rusiyada və Fransada yaşayan əlil uşaqların ailələri üçün 40 milyon funt toplanıb. Xeyriyyə fonduna Celine, Givenchy, Dior, Stella McCartney və Louis Vuitton kimi moda evləri ianə veriblər.

Founded in 2004, sixth annual charity ball Fabulous Fund Fair organized by Natalia Vodianova took place in London.
36 year old supermodel and philanthropist confessed, that her sister Oksana inspired her on creating of this charity event. "They told my mother she would never live past 10 years old. She’s 30 and going strong. She’s as healthy physically as anyone else but has slight cerebral palsy and very severe autism. As a child I had never seen anyone with special needs other than my sister, because most families abandoned their children in a state institution, where they don’t really live long. Mortality rates for children such as Oksana in closed institutions are really high. Nothing can replace a family”, – explained Natalia. This year raised amount in 40 million pounds will be transferred to the families of children with special needs living in Great Britain, Russia and France.
Fashion houses, such as Celine, Givenchy, Dior, Stella McCartney and Louis Vuitton also donated in charity fund.