Mayın 27-də Bakıda Hyatt Regency otelində Britaniyanın Azərbaycandakı səfirliyi və Fortras Limited moda agentliyi ilə birgə təşkil olunmuş Fashion is Great 2 moda şousu keçirilib. Fashion is Great şousu ilk dəfə ötən ilin aprel ayında keçirilmişdi, o zaman nümayişin qonaqları bir sıra Azərbaycan brendləri ilə tanış olmuşdu. Bu il yerli istehsalçılara Böyük Britaniyanın moda markaları da əlavə edildi. Burada Victoria Beckham brendindən satin kokteyl paltarlar, Temperley London və David Koma brendindən eleqant kombinezonlar, B.S.S brendindən family look, Kengerli kolleksiyasından təmtəraqlı libaslar, Shams brendindən uzun şleyfli paltarlar, Utari Qazaxıstan brendindən trikotaj obrazlar və bir çox başqa brendləri görmək olar.
Narmeen zinət əşyası brendi xüsusi təəssüratı bağışlayıb. Əməkdaşlıq əsnasında Bakı şopinq-festivalına və Londonda Moda Həftəsinə xüsusi moda turları təşkil etmək fikri bildirildi. Bu planları həyata keçirməyi hazırkı nümayişin partnyoru, A & D Tours and Travels Qazaxıstan turoperatoru öhdəliyinə götürdü.

27 мая в отеле Hyatt Regency в Баку состоялось модное VIP-шоу Fashion is Great 2, организованное посольством Великобритании в Азербайджане совместно с британским модным агентством Fortras Limited. Первое шоу Fashion is Great прошло в апреле прошлого года, тогда гости показа познакомились с целым рядом азербайджанских брендов. В этом году к местным производителям прибавились также модные марки Великобритании.
Здесь можно было увидеть сатиновые коктейльные платья от Victoria Beckham, элегантные комбинезоны от Temperley London и David Koma, family look от популярного в Великобритании азербайджанского бренда BSS by Safiyya Babayeva, пышные платья из коллекции Kengerli, платья с воздушным шлейфом от A Glamour, коллекции дебютантов Shakh Couture и Shams Couture, трикотажные образы от казахстанского бренда Utari и многое другое. Особенное впечатление на гостей показа произвели украшения ювелирного бренда Narmeen.
В ходе сотрудничества была озвучена идея организовать специальные модные туры на шоппинг-фестиваль в Баку и на Неделю моды в Лондон. Претворить эти планы в жизнь взялся казахстанский туроператор A & D Tours and Travels, партнер нынешнего показа.