Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü Nargis fondu ilə birlikdə
1 iyunda, Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günündə Ülviyyə Mahmudovanın rəhbərliyi altında “Nargis” xeyriyyə fondu 2 tədbir keçirdi.
“Nargis” xeyriyyə fondu Milli Onkologiya Mərkəzinin (MOM) Uşaq Klinikasında oldu. Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibəti ilə xəstəxanada müalicə alan uşaqlar üçün əyləncəli proqram təqdim edilib. Balacalara Kamran Razmovarın iştirakı ilə maraqlı proqram və “Mister White” tərəfindən köpük şousu nümayiş olunub. Sonda “Nargis Fund” uşaqları bayram hədiyyələri ilə sevindirib.
Regionda birinci olan Uşaq Klinikası 2012-ci ildən fəaliyyət göstərir. Klinikada dünyada mövcud olan perspektiv proqramlar və müalicə metodları tətbiq edilir. Burada kimya və şüa terapiyası, cərrahiyyə müalicəsi, immunoterapiya üsulları uğurla həyata keçirilir. Xəstəxanada müasir standartlara uyğun protokollarla terapiya aparılır və yaranmış fəsadlar peşəkarlıqla aradan qaldırılır. Əsas məqsəd beynəlxalq təcrübələrdən, yeni texnoloji imkanlardan istifadə etməklə, həmçinin xəstələrə fərdi yanaşmaqla onları sağaltmaqdır.
Həmçinin “Nargis” xeyriyyə fondu “Flame Towers”də yerləşən “Park Cinema” kinoteatrında 12 saylı xüsusi internat məktəbinin şagirdləri üçün cizgi film nümayişi təşkil edib.
Uşaqların gəzdirilməsi üçün “Bakubus” MMC tərəfindən xüsusi avtobuslar ayrılıb. Kinoteatrda onları “Nargis” fondunun təsisçisi Ülviyyə Mahmudova, icraçı direktoru Nigar Nəzərova, icraçı direktorun müavini Nərmin Əliyeva və əməliyyat meneceri Lalə Xəlilova qarşılayıblar. Fondun rəhbərliyi bu aksiyaların uşaqların mədəni zövqünün formalaşmasında böyük rol oynadığını qeyd ediblər.  60-ya yaxın uşaq Azərbaycanın ilk uşaq kinokomediyası olan “Samedik” filmini böyük maraqla izləyiblər.
Tədbirin sonunda balacalara “Pizza Mizza” şirkətindən dadlı təamlar, eləcə də şirniyyatlar təqdim olunub. İnternat məktəbinin rəhbərliyi yaradılan şəraitə və uşaqlara sevinc bəxş etdiyinə görə “Nargis” fonduna öz minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Международный день защиты детей с фондом Nargis
1 июня, в Международный день защиты детей, благотворительный фонд Nargis, возглавляемый Ульвией Махмудовой, провел два мероприятия.
Представители фонда "Nargis" побывали в детской клинике Национального центра онкологии. По случаю Международного дня защиты детей в клинике была организована развлекательная программа. Ребятам была продемонстрирована интересная программа с участием Кямрана Размовара и мыльное шоу от Mister White. После окончания программы Nargis Fund порадовал детей праздничными подарками.
Детская клиника, которая является первой в регионе, функционирует с 2012 года. В клинике применяются перспективные программы и методы лечения, используемые в мире. Здесь успешно осуществляются химио- и лучевая терапия, хирургические операции и иммунотерапия. Проводимая здесь терапия соответствует современным стандартам, все возникающие побочные эффекты устраняются с должным профессионализмом. Главная цель – вылечить детей с применением методов международной практики и новых технологий.
Также Nargis Fund организовал просмотр мультфильма в "Park Cinema" во "Flame Towers" для ребятишек из специальной школы-интерната №12.
Для прогулки детей компанией “Bakubus” были выделены специальные автобусы. В кинотеатре их встретили учредитель фонда Ульвия Махмудова, исполнительный директор Нигяр Назарова, заместитель исполнительного директора Нармин Алиева и операционный менеджер Лала Халилова. Руководство фонда отметило, что всегда поддерживает проведение подобных мероприятий, так как такого рода акции помогают привить детям хороший вкус. Около 60 детей с большим интересом посмотрели первую детскую комедию в Азербайджане - фильм "Самедик".
После просмотра фильма их ждали вкусные угощения от "Pizza Mizza", а также сладости. Руководство интерната поблагодарило фонд за мероприятие, доставившее детям большую радость.