COACHELLA: MÖHTƏŞƏM MUSİQİ FESTİVALI
Kaliforniya. Bəziləri üçün bu Sakit okeanın sahilidir və ya Yapon restoranının menyusundakı yeməyin adıdır. Ancaq bu gün "Kalifornia" dərhal Coachella haqqında düşünən melomanların ən parlaq notaları ilə səslənir.
coachella01
Coachella – ən böyük və ən gəlirli müstəqil musiqi festivallarından biridir. Ənənəyə görə bu musiqi festivalı hər il aprel ayında keçirilir.
Parlaq lineup (ifaçıların siyahısı) və möhtəşəm headliner (arasında Björk, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Lady Gaga və başqa əsas müğənnilərin olduğu) seçməsindən savayı təşkilatçılar yaxşı musiqi həvəskarlarını «surprise performers» ilə cəlb edirlər. İki dəvət olunmuş ulduzun adı səhnəyə çıxana qədər gizli saxlanılır.
coachellaaaa
Festivalın fərqli bir xüsusiyyəti də onun üslubudur. Ulduzlar və adi tamaşaçılar diqqətlə bohem və hippi mədəniyyətinin qarışığı olan boho-chic stilistikasından götürülmüş parlaq obrazlar seçirlər: lələklər, kovboy şlyapaları, denim, croche-tops, yüngül yarışəffaf libaslar, zərlər…
coachella2
Bu il festival 13 aprel tarixində başlayıb və 22 aprelə qədər davam edəcək. Festivalın headliner'ləri olaraq Beyoncé və Eminem elan olunub.

COACHELLA IS A GRAND MUSIC FESTIVAL
California. For someone it is a Pacific Ocean coast or a dish name from Japanese restaurant menu. However the word «California» is resounded with the brightest notes for music lovers, who  immediately have something on their mind concerning Coachella.
coachella01
Coachella is one of the largest and the most profitable festivals, devoted to independent music. According to famed tradition, the music festival is conducted annually during April.
7e29c3bd4d29d54c61f71ee54ddb3c10
In addition to the bright lineup (list of performers), excellent selection of headliners (central actors including Björk, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Lady Gaga etc.), organizers attract lovers of good music by the so-called "surprise performers". Names of invited stars are kept in secret until the point of their entrance upon stage.
coachellaaaa
The distinguishing feature of the festival is also a style. Stars and common audience select scrupulously bright images, stylish boho-chic, mixture of Bohemia with flower power: feathers, cowboy hats, denim, crop-tops, light translucent dresses, sparkles…
coachella2
This year the festival started13 April and will proceed till 22 April. Beyoncé and Eminem are declared, as headliners of the festival.