Flow Festival — Helsinkidə Musiqi və İncəsənət Şəhər Festivalı bu il 10-12 avqust tarixləri arasında keçiriləcək. Festival 2004-cü ildən etibarən hər il keçirilir və indie-rock, soul və cazdan tutmuş aktual elektronikaya qədər mükəmməl geniş musiqi spektri line-upı ilə məşhurdur.
Iggy Pop, Nick Cave & The Bad Seeds, Kanye West, Lily Allen, The Roots, The Black Keys, Beach House, Kraftwerk, Björk, M.I.A., Bon Iver, Alicia Keys, Public Enemy, Cat Power, The National, Outkast, Action Bronson və başqaları. Bu il festivalın headlinerləri başqaları ilə yanaşı Patti Smith, Arctic Monkeys və Kendrick Lamar olacaq.
SIGNAL
16-19 avqust
Nikola-Lenivets
Siqnal konsepsiyası musiqini və memarlığı böyük bir mədəniyyət hadisəsində birləşdirir. Bu il Nikola-Lenivetsdə "Uqra" milli park ərazisində keçirilən festival ikinci dəfə baş tutacaq.
Tommy Four Seven, Myn, Robert Lippok, Anthony Linell aka Abdulla Rashim, Tofu Productions, Radio Slave, Onur Ozer, AK41 (Dan Andrei + Kozo), Francesco Del Garda, Digby, Laurine Frost (live), Tijana T, Lovefingers, Kris Baha (live), Lucrecia Dalt (live), The Proper Ornaments (live in concert).
SZIGET
9-16 avqust
Budapeşt, Macarıstan
1993-cü ildən etibarən Macarıstanın paytaxtı Budapeştə Obuda adasında keçirilir və tam olaraq öz camaşırxanası, poçtu, bankomatı, apteki, hər cür kafe və barları ilə tam hüquqlu dövlət hesab olunur.
Bir həftə ərzində burada Pink, Kasabian, Flume, Interpol, Major Lazer, Two Door Cinema Club, Rudimental, The Kills və hətta "Leninqrad" çıxış edəcək.
ØYA
8-12 avqust
Oslo, Norveç
Tərcümədə "Ada" olan Øya festivalı Oslo şəhərinin Toenparken mərkəzi hissəsində beş gün ərzində keçirilir və Norveçin ən böyük və nüfuzlu festivalı hesab edilir.
Lana Del Rey, The xx, Chance the Rapper, Ryan Adams, Pixies, Sampha, Young Thug, Vince Staples, Jenni Valley, Angel Olsen, Car Seat Headrest, Madlib, Mac DeMarco, MØ və hətta Spriritualized Oslonun filarmonik orkestri ilə birlikdə
DIMENSIONS
29 avqust - 3 sentyabr,
Pula, Xorvatiya
Dimensions — Pulada keçirilən elektron musiqi və şəhər mədəniyyəti festivalıdır. İnanılmaz yerləşməsi ilə tanınır, çünki festival Istrian sahilindəki qədim Punta Christo qalasının baxımsız ərazisində keçirilir.
Keçən il headlinerlər arasında Grace Jones, Jeff Mills, Floating Points və Nina Kraviz yer alırdı, bu il isə 40-dan çox ad arasında 3D şou ilə Kraftwerk , Nils Frahm, Moodymann, Nubuya Garcia, Josey Rebelle, Debora Ipekel və başqaları var.

5 major music festivals in Europe in August
Flow Festival is a city festival of music and art in Helsinki.This year it is to  held from 10 till 12 August. The festival is held annually starting from 2004 and every time it is famous by its excellent lineup of broad music spectrum, from indie rock, soul and jazz up to actual electronics.
Iggy Pop, Nick Cave & The Bad Seeds, Kanye West, Lily Allen, The Roots, The Black Keys, Beach House, Kraftwerk, Björk, M.I.A., Bon Iver, Alicia Keys, Public Enemy, Cat Power, The National, Outkast, Action Bronson and many others. This year Patti  Smith, Arctic Monkeys and Kendrick Lamar will be festival  headliners among others.
SIGNAL
16-19 August
Nikola-Lenivets
Signal unites music and architecture into large scale cultural event. The festival is to be held in the territory of National “Ugra” park, in Nikola-Lenivets this year for the second time.
Tommy Four Seven, Myn, Robert Lippok, Anthony Linell aka Abdulla Rashim, Tofu Productions, Radio Slave, Onur Ozer, AK41 (Dan Andrei + Kozo), Francesco Del Garda, Digby, Laurine Frost (live), Tijana T, Lovefingers, Kris Baha (live), Lucrecia Dalt (live), The Proper Ornaments (live in concert).
SZIGET
9–16August
Budapest, Hungary
Is being held on Obuda island in the capital of Hungary, Budapest since 1993 and it is considered, nearly full-fledged state with its laundry, post office, ATM machine, drugstore, all type café and bars.
Pink, Kasabian, Flume, Interpol, Major Lazer, Two Door Cinema Club, Rudimental, The Kills and even “Leningra” are to perform here».
ØYA
8–12August
Oslo Norway
The festival Øya, which means in translation «Island», is held in the Toyenparken’s central part of Oslo city during five days and it is considered one of the biggest and respected ones in Norway.
Lana Del Rey, The xx, Chance the Rapper, Ryan Adams, Pixies, Sampha, Young Thug, Vince Staples, Jenni Valley, Angel Olsen, Car Seat Headrest, Madlib, Mac DeMarco, MØ and even Spriritualized with Oslo philharmonic orchestra.
DIMENSIONS
29  August - 3 September
Pula Croatia
Dimensions is a festival of electronic music and urban culture in Pula. It is famus due to its unbelievable location, as it is held on deserted territory of the ancient Punta Christo fortress on Istrian shores.
Grace Jones, Jeff Mills, Floating Points and Nina Kraviz were among headliners during the last year, and more than 40 names such as  Kraftwerk with 3D show, Nils Frahm, Moodymann, Nubuya Garcia, Josey Rebelle, Debora Ipekel and many others will  perform this year.