Bütün həftə sonu nəfəsimiz kəsilənə qədər rəqs edirik! Payız rəqs festivalı artıq Bakıda!
İzraildə 10 illik ulduz karyerasından sonra ABŞ-a dönmək üçün hər şeyi atan rəqqasə Bobby Smith Jin haqqında gözəl bir sənədli filmi izləyirik.
Harada: ADO, M.Əliyev küç., 245
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 21:30
"Mənə elə gəlir ki, biz saatda 100 km sürətlə kərpic divarına çarpırıq - və heç kimin vecinə deyil" - bir alim insanların enerji ehtiyacları barədə belə deyib. Gəlmiş-keçmiş ən güclü termonuklear reaktor, eləcə də alimlərin və layihənin nəhəng böyüklüyü haqqında "Yaşasın işıq!"(Let There Be Light) filmini izləyirik.
Harada: Burda, İ.Səfərli küç.,13
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 19:30
Yukata Show xeyriyyəçilik konserti - yapon mədəniyyətinin pərəstişkarları üçün əsl hədiyyədir. Konsert "Bir Təbəssüm Bir Ümid" xeyriyyə kampaniyasına dəstək verir.
HaradaADA University, A. Ağaoğlu küç., 11
Nə vaxt: oktyabr, saat 15:00
Tərlan Qorçunun "Arşın mal alan" tamaşasını qaçırmırıq!
Harada: Marionet teatrı
Nə vaxt: oktyabr, saat 19:00
Növbəti Handicraft Bazaar “Hello Autumn” yarmarkası - yerli handmade-brendlərinin pərəstişkarları üçün güc yeridir və bir çox yeni adları öyrənmək üçün unikal bir şansdır.Bu il aralarında Chelebi, Yukhulu, Fake Deyil, Mücrü və bir çoxlarının yer aldığı 36 iştirakçı elan edilib.
Harada: Passage 1901, N. Rəfibəyli küç., 20
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 10:00 – 20:00
Şənbə axşamınızı XX əsrin əvvəllərində Yaponiyaya səyahət edən Fin filoloqu Gustav Ramstede haqqında “Eastern Memories” filminə həsr edə bilərsiniz. Seyr etdikdən sonra rejissor Niklas Kulstryom bütün suallara cavab verəcək.
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 18:00
Bəlkə də bu həftə sonu kiminsə həyatı daha gözəl və xoşbəxt olacaq. Şənbə və bazar günlərində keçirilən "Dost axtarılır" adlı yarmarkada kiçik qardaşlarımızla görüşmək və sadiq dost tapmaq mümkündür. Onlar hər kəsi görməyə şad olacaqlar!
Harada Pullman Baku oteli, M.Müşviq küç., 1
Nə vaxt: 6,7 oktyabr, saat 12:00 – 18:00
Doku Baku adlı Beynəlxalq Sənədli Filmlər Festivalı çərçivəsində rejissor Cavid Təvəkkül "Kino dili nədir?" mövzusunda seminar keçirəcək.
Harada: AF Mall, S.Vurğun küç., 34
Nə vaxt: 7 oktyabr, saat 16:30
Digitalizasiya, virtual reallıq, interaktivlik, qloballaşma nədir və  həyatımıza necə təsir edir? Fin rejissoru Niklas Kulstryom Doku Baku festivalı çərçivəsində hibrid hekayələri və sənədli filmlərin yeni növü haqqında danışacaq.
Nə vaxt: oktyabr, saat 14:00
Uşaqlarla birlikdə dulusçuluq sənətinin əsaslarını öyrənirik və əsəblərimizi sakitləşdiririk - bu əla art-terapiyadır!

Все выходные танцуем до упаду! Осенний танцевальный фестиваль уже в Баку!
Смотрим красивый документальный фильм о танцовщице Бобби Смит Джин, которая спустя десять лет звездной карьеры в Израиле бросила все, чтобы вернуться в США.
Где: ADO, ул. М.Алиева, 245
Когда: 6 октября, 21:30
«Мне кажется, мы несемся в кирпичную стену на скорости 100 км/ч – и никому нет дела», - сказал один ученый о потребности человечества в энергии. Смотрим фильм «Да будет свет!» (Let There Be Light) о самом мощном термонуклеарном реакторе, который когда-либо строился, о проблемах ученых и чудовищных масштабах проекта.
Где: Burda, ул. И.Сафарли 13
Когда: 6 октября, 19:30
Благотворительное Yukata Show – это настоящий подарок для поклонников японской культуры. Концерт поддерживает благотворительную кампанию “Bir Təbəssüm Bir Ümid”.
Где: ADA University, ул. А. Агаоглу, 11
Когда: 6 октября, 15:00
Не пропускаем постановку Тарлана Горчу «Аршин Мал Алан»!
Когда: 6 октября, 19:00
Очередная ярмарка Handicraft Bazaar “Hello Autumn” – это место силы для поклонников местных handmade-брендов и уникальный шанс узнать много новых имен. В этом году заявлено 36 участников, среди которых – Chelebi, Yukhulu, Fake Deyil, Mucru и многие другие.
Где: Passage 1901, ул. Н.Рафибейли, 20
Когда: 6 октября, 10:00 – 20:00
Субботний вечер можно посвятить фильму Eastern Memories о финском филологе Густаве Рамстеде, который в начале XX века отправился в путешествие в Японию. Фильм удостоился премии Международного фестиваля документального кино этого года в Монтерее. После просмотра режиссер Никлас Кульстрём ответит на все вопросы.
Когда: 6 октября, 18:00
Возможно, в эти выходные чья-то жизнь станет теплее и счастливее. Встретиться с братьями нашими меньшими и завести себе верного друга можно на ярмарке «Разыскивается друг» в субботу и воскресенье. Они будут очень всем рады!
Где: отель Pullman Baku, ул. М. Мушвиг, 1
Когда: 6,7 октября, 12:00 – 18:00
В рамках Международного фестиваля документального кино Doku Baku режиссер Джавид Тевеккюль проведет семинар на тему «Что такое язык кино? Текст и картинка»
Где: AF Mall, ул. С.Вургуна, 34
Когда: 7 октября, 16:30
Диджитализация, виртуальная реальность, интерактивность, глобализация – что это такое и как оно влияет на нашу жизнь? Финский режиссер Никлас Кульстрём расскажет о гибридных историях и новых формах документалистики в рамках фестиваля Doku Baku.