Bütün həftə sonu nəfəsimiz kəsilənə qədər rəqs edirik! Payız rəqs festivalı artıq Bakıda!
İzraildə 10 illik ulduz karyerasından sonra ABŞ-a dönmək üçün hər şeyi atan rəqqasə Bobby Smith Jin haqqında gözəl bir sənədli filmi izləyirik.
Harada: ADO, M.Əliyev küç., 245
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 21:30
"Mənə elə gəlir ki, biz saatda 100 km sürətlə kərpic divarına çarpırıq - və heç kimin vecinə deyil" - bir alim insanların enerji ehtiyacları barədə belə deyib. Gəlmiş-keçmiş ən güclü termonuklear reaktor, eləcə də alimlərin və layihənin nəhəng böyüklüyü haqqında "Yaşasın işıq!"(Let There Be Light) filmini izləyirik.
Harada: Burda, İ.Səfərli küç.,13
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 19:30
Yukata Show xeyriyyəçilik konserti - yapon mədəniyyətinin pərəstişkarları üçün əsl hədiyyədir. Konsert "Bir Təbəssüm Bir Ümid" xeyriyyə kampaniyasına dəstək verir.
HaradaADA University, A. Ağaoğlu küç., 11
Nə vaxt: oktyabr, saat 15:00
Tərlan Qorçunun "Arşın mal alan" tamaşasını qaçırmırıq!
Harada: Marionet teatrı
Nə vaxt: oktyabr, saat 19:00
Növbəti Handicraft Bazaar “Hello Autumn” yarmarkası - yerli handmade-brendlərinin pərəstişkarları üçün güc yeridir və bir çox yeni adları öyrənmək üçün unikal bir şansdır.Bu il aralarında Chelebi, Yukhulu, Fake Deyil, Mücrü və bir çoxlarının yer aldığı 36 iştirakçı elan edilib.
Harada: Passage 1901, N. Rəfibəyli küç., 20
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 10:00 – 20:00
Şənbə axşamınızı XX əsrin əvvəllərində Yaponiyaya səyahət edən Fin filoloqu Gustav Ramstede haqqında “Eastern Memories” filminə həsr edə bilərsiniz. Seyr etdikdən sonra rejissor Niklas Kulstryom bütün suallara cavab verəcək.
Nə vaxt: 6 oktyabr, saat 18:00
Bəlkə də bu həftə sonu kiminsə həyatı daha gözəl və xoşbəxt olacaq. Şənbə və bazar günlərində keçirilən "Dost axtarılır" adlı yarmarkada kiçik qardaşlarımızla görüşmək və sadiq dost tapmaq mümkündür. Onlar hər kəsi görməyə şad olacaqlar!
Harada Pullman Baku oteli, M.Müşviq küç., 1
Nə vaxt: 6,7 oktyabr, saat 12:00 – 18:00
Doku Baku adlı Beynəlxalq Sənədli Filmlər Festivalı çərçivəsində rejissor Cavid Təvəkkül "Kino dili nədir?" mövzusunda seminar keçirəcək.
Harada: AF Mall, S.Vurğun küç., 34
Nə vaxt: 7 oktyabr, saat 16:30
Digitalizasiya, virtual reallıq, interaktivlik, qloballaşma nədir və  həyatımıza necə təsir edir? Fin rejissoru Niklas Kulstryom Doku Baku festivalı çərçivəsində hibrid hekayələri və sənədli filmlərin yeni növü haqqında danışacaq.
Nə vaxt: oktyabr, saat 14:00
Uşaqlarla birlikdə dulusçuluq sənətinin əsaslarını öyrənirik və əsəblərimizi sakitləşdiririk - bu əla art-terapiyadır!

We dance to exhaustion during the whole weekend! Autumnal dancing festival is already in Baku!
We watch beautiful documentary film about woman dancer Bobbi Jene Smith, who after ten years of her stellar career in Israel, abandoned everything with aim to return to the USA.
Location: ADO, M.Aliyev street, 245
Time: 6 October, 21:30
One scientist said about human’s requirements in energy: «It seems to me, we blaze through a brick wall with speed of 100 km/h and anybody cares». We watch film “Let There Be Light”, which is about the most powerful thermo-nuclear reactor, ever constructed, about problems of scientists and megalomaniacal scales of the project.
Location: Burda, I.Safarli str. 13
Time: 6 October, 19:30
Charitable Yukata Show is a real gift for admirers of the Japanese culture. The concert supports a charitable campaign “One smile-One hope”.
Location: ADA University, A.Agaoglu str. 11
Time: 6 October, 15:00
We do not miss Tarlan Gorchu’s performance «Arshin Mal Alan» (The Cloth Peddler)!
Location: Puppet theatre
Time: 6 October, 19:00
The next Handicraft Bazaar “Hello Autumn” fair is a place of power for admirers of local handmade-brands and it is a unique chance to hear many new names. 36 participants, including Chelebi, Yukhulu, Fake Deyil, Mucru etc. have been announced for this year.
Location: Passage 1901, N.Rafibeyli str., 20
Time: 6 October, 10:00 - 20:00
One may devote his Saturday evening to movie “Eastern Memories” about Finnish philologist Gustav Ramstedt, who travelled to Japan in the XX-th century. After watching it the director Niklas Kihlstrom will answer all questions.
Location: ADO, M.Aliyev str. 245
Time: 6 October, 18:00
It is likely, someone's life will be warmer and happier during this weekend. During Saturday and Sunday You may meet with our younger brothers and get a loyal friend at «In search of a friend» fair. They will be very glad to all of you!
Location: Pullman Hotel Baku, M.Mushvig str. 1
Time: 6,7 October,12:00 - 18:00
Within frames of the International festival of documentary film Doku Baku, the director Javid Tavakkul is to hold a seminar on a topic «What is a cinema language? Text and illustration»
Location: AF Mall, street S.Vurgun str. 34
Time: 7 October, 16:30
Digitalization, virtual reality, interactivity, globalization, what is it and how does it impact on our life? The Finnish director Niklas Kuhlstrom will tell about hybrid histories and new forms of documentation science within frames of the Doku Baku festival.
Location: ADO, M.Aliyev str., 245
Time: 7 October, 14:00
Jointly with children we get trained to basics of ceramics and calm our nerves, which is an excellent art therapy!