İçərişəhərdə “Şirvanşahlar irsi dünya muzeylərində” sərgisi açılıb. Ekspozisiyada - döyüşlərdən sonra qənimət kimi aparılan sonuncu Şirvan hökmdarının olduqca gözəl dəbilqələri, Şirvanşah Keyqubadın zirehli köynəkləri və Pir Hüseyn xanəgahına məxsus kaşı sərgilənir.
Harada: Şirvanşahlar Saray Kompleksi
Nə vaxt: 23 yanvar 2019-cu ilə qədər, saat 9:00 – 20:00
Baş rolda Mikayıl Rəfiyevin iştirakı ilə Bəstəkar Rizvan Sadıqxanovun "Səyyah Sindibad" rok operasına baxırıq.
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 19:00
Hollandiyanın Ruben Hein Trio qrupunun ifasında keyfiyyətli caz musiqisindən zövq alırıq.
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 20:00
Şənbə günü Bakıda Təl-Əvivdən gələn DJ və musiqi prodüsseri GUY MANTZUR çıxış edəcək. O, artıq Tomorrowland festivalında çıxış etmişdi, indi isə Bakılı dinləyicilərini öz musiqisi ilə sevindirməyə hazırdır!
Harada: Sektoreight
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 23:59
Cənubi Qafqazın ilk beynəlxalq kreativ sənədli film festivalı "CinéDoc" rejissor Gustavo Salmeronanın "Çoxlu uşaq, meymun və qala" filmi ilə Sumqayıtda gəlir.
Harada: Sumqayıt, Cafe Corner
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 18:00
"Kilimçi" uşaqları "Palaz toxuyuruq" adlı ustad dərsinə dəvər edir. Burada uşaqlar xalçaçılıq və qobelen tarixi, ornamentlərin sirləri və xalça məmulatları istehsalı qaydaları ilə tanış olacaqlar.
Harada:  Kilimçi
Nə vaxt: 28 oktyabr, saat 16:00 – 17:30
Baku Jazz Fest 2018 festivalı çərçivəsində Gregoire Maret Group Feat. Christie Dashiell'in konserti keçiriləcək. İsveçrəli Gregoire Maret qarmonikada caz ifası ilə tanınır.
Harada: Mugham Center
Nə vaxt: 28 oktyabr
DJ TARKAN, DJ Bora Borzicky, Elnur Hüseynov və DiHaj tamaşaçılarla inanılmaz musiqi gecəsini paylaşacaqlar. Ən əsası isə – bu axşam Elnur Hüseynov yeni #DREAMER klipini təqdim edəcək.
Harada: The Green
Nə vaxt: 28 oktyabr, saat 21:00
"Xaricdə Təhsil" sərgisi  - Istituto Marangoni-nin, Leeds Universitetinin, Cambridge vizual incəsənət məktəbinin, Aberdin Universitetinin və dünyanın digər böyük universitetlərinin nümayəndələrinə sual vermək üçün böyük imkandır.

В Старом городе открылась выставка «Наследие ширваншахов в музеях мира». В экспозиции – ну очень красивые шлемы последнего правителя Ширвана, увезенные в качестве военного трофея, боевые доспехи ширваншаха Кей-Кубада и глазурованная плитка из святилища Пир Хусейна.
Где: Дворцовый комплекс ширваншахов
Когда: до 23 января 2019 г., 9:00 – 20:00
Смотрим рок-оперу «Возвращение Синдбада» композитора Ризвана Садирханова с Микаилом Рафиевым в главной роли.
Когда: 27 октября, 19:00
Наслаждаемся качественным звучанием джаза в исполнении голландского Ruben Hein Trio.
Где: Rotunda Jazz Club
Когда: 27 октября, 20:00
В субботу в Баку выступит DJ и музыкальный продюсер из Тель-Авива GUY MANTZUR. Он уже выступал на фестивале Tomorrowland, а теперь готов порадовать и бакинских слушателей своей музыкой!
Где: Sektoreight
Когда: 27 октября, 23:59
В Сумгаит приезжает первый международный фестиваль креативного документального кино на Южном Кавказе CinéDoc с фильмом Густаво Сальмерона «Много детей, обезьяна и замок».
Где: Сумгаит, CafeCorner
Когда: 27 октября, 18:00
"Kilimçi" приглашает детей на мастер-класс "Ткем Палаз", где дети ознакомятся с историей ковроткачества и гобелена, секретами орнаментов и правилами изготовления ковровых изделий.
Где: Kilimçi
Когда: 28 октября, 16:00 – 17:30
В рамках Baku jazz Fest 2018 пройдет концерт Gregoire Maret Group Feat. Christie Dashiell. Уроженец Швейцарии, Грегуар Маре известен своей джазовой игрой на гармонике.
Где: Mugham Center
Когда: 28 Октября
DJ TARKAN, DJ Bora Borzicky, Эльнур Гусейнов и DiHaj разделят со зрителями невероятный музыкальный вечер. Ну а самое главное – в этот вечер Эльнур Гусейнов презентует свой новый клип #DREAMER.
Где: The Green
Когда: 28 октября, 21:00
Выставка «Образование за рубежом» – это отличная возможность задать свои вопросы представителям Istituto Marangoni, Университета Лидса, Кембриджской школы визуальных искусств, Университета Абердина и других крупных вузов мира.