İçərişəhərdə “Şirvanşahlar irsi dünya muzeylərində” sərgisi açılıb. Ekspozisiyada - döyüşlərdən sonra qənimət kimi aparılan sonuncu Şirvan hökmdarının olduqca gözəl dəbilqələri, Şirvanşah Keyqubadın zirehli köynəkləri və Pir Hüseyn xanəgahına məxsus kaşı sərgilənir.
Harada: Şirvanşahlar Saray Kompleksi
Nə vaxt: 23 yanvar 2019-cu ilə qədər, saat 9:00 – 20:00
Baş rolda Mikayıl Rəfiyevin iştirakı ilə Bəstəkar Rizvan Sadıqxanovun "Səyyah Sindibad" rok operasına baxırıq.
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 19:00
Hollandiyanın Ruben Hein Trio qrupunun ifasında keyfiyyətli caz musiqisindən zövq alırıq.
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 20:00
Şənbə günü Bakıda Təl-Əvivdən gələn DJ və musiqi prodüsseri GUY MANTZUR çıxış edəcək. O, artıq Tomorrowland festivalında çıxış etmişdi, indi isə Bakılı dinləyicilərini öz musiqisi ilə sevindirməyə hazırdır!
Harada: Sektoreight
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 23:59
Cənubi Qafqazın ilk beynəlxalq kreativ sənədli film festivalı "CinéDoc" rejissor Gustavo Salmeronanın "Çoxlu uşaq, meymun və qala" filmi ilə Sumqayıtda gəlir.
Harada: Sumqayıt, Cafe Corner
Nə vaxt: 27 oktyabr, saat 18:00
"Kilimçi" uşaqları "Palaz toxuyuruq" adlı ustad dərsinə dəvər edir. Burada uşaqlar xalçaçılıq və qobelen tarixi, ornamentlərin sirləri və xalça məmulatları istehsalı qaydaları ilə tanış olacaqlar.
Harada:  Kilimçi
Nə vaxt: 28 oktyabr, saat 16:00 – 17:30
Baku Jazz Fest 2018 festivalı çərçivəsində Gregoire Maret Group Feat. Christie Dashiell'in konserti keçiriləcək. İsveçrəli Gregoire Maret qarmonikada caz ifası ilə tanınır.
Harada: Mugham Center
Nə vaxt: 28 oktyabr
DJ TARKAN, DJ Bora Borzicky, Elnur Hüseynov və DiHaj tamaşaçılarla inanılmaz musiqi gecəsini paylaşacaqlar. Ən əsası isə – bu axşam Elnur Hüseynov yeni #DREAMER klipini təqdim edəcək.
Harada: The Green
Nə vaxt: 28 oktyabr, saat 21:00
"Xaricdə Təhsil" sərgisi  - Istituto Marangoni-nin, Leeds Universitetinin, Cambridge vizual incəsənət məktəbinin, Aberdin Universitetinin və dünyanın digər böyük universitetlərinin nümayəndələrinə sual vermək üçün böyük imkandır.

“Heritage of Shirvanshah in the world museums” exhibition opened in Icheri Sheher. The exposition includes very beautiful helms of the last Shirvan ruler, taken away as war booties, Shirvanshah Key Kubad’s battle suit and glazed tile from sanctuary of Huseyn’s Sacred Place.
Location: Shirvanshah Palace complex
Time: till 23 January 2019 , 9:00 – 20:00
Let us watch the rock opera «Return of Sindbad» by the composer Rizvan Sadirkhanov starring Mikail Rafiyev.
Location: Heydar Aliyev palace
Time: 27 October, 19:00
Let us enjoy high quality jazz performed by Dutch band Ruben Hein Trio.
Location: Rotunda Jazz Club
Time: 27 October, 20:00
DJ and a music producer from Tel Aviv GUY MANTZUR is to perform on Saturday. He has already performed at Tomorrowland festival and now he is ready to make Baku listeners feel good with his music!
Location: Sektoreight
Time: 27 October, 23:59
CinéDoc, which is the first International Documentary Film Fest in the South of Caucasus, is coming to Sumqayit with Gustavo Salmeron's "Lots of Kids, a Monkey and a Castle" film.
Location: Sumqayıt, Cafe Corner
Time: 28 October, 18:00
"Kilimchi" invites kids to “Weaving carpet” masterclass, where children get introduced with history of carpet weaving and tapestry, secrets of ornaments and rules for production of carpets.
Location: Kilimchi
Time: 28 October, 16:00 – 17:30
Within frames of Baku Jazz Fest 2018 the concert of Gregoire Maret Group Feat. Christie Dashiell is to take place. Gregoire Maret is famous jazz harmonica player.
Location: Mugham Center
Time: 28 October
DJ TARKAN, DJ Bora Borzicky, Elnur Huseynov and DiHaj will share incredible music night with audience. However, the main thing is that Elnur Huseynov is to present his new #DREAMER video clip.
Location: The Green
Time: 28 October, 21:00
«Education abroad» exhibition is an excellent possibility to ask your questions to representatives of Istituto Marangoni, University of Leeds, Cambridge school of visual arts, University of Aberdeen and other large universities of the world.