Love, Nargis: Sziget 2019
"Siqet" macar dilində "ada" deməkdir, amma bu sadəcə Dunayda yerləşən  bir ada deyil. Bu səhərə kimi əyləncəli proqramı olan və inanılmaz line-up ilə beynəlxalq musiqi festivalının keçirildiyi yerdir. İldən-ilə ixtiraçı təşkilatçılar festival qonaqları üçün həqiqətən gözlənilməz sürprizlər hazırlayırlar və dünyanın hər tərəfindən gələn yüz minlərlə turist bütün həftəni istənilən tərzdə canlı musiqidən zövq almaq üçün otelləri və çadırları öncədən bron edirlər.
İspaniya səfərimizdən qayıtdıqdan sonra Nargis'in sosial şəbəkələrində müsabiqə keçirdik və bu müsabiqənin qalibi Səidə Qorbunova oxucularımızla bərabər Sziget avropa festivalını kəşf etmək, üç başdöndürücü günü yaşamaq və gördüklərinin nəticəsini dürüstcə çatdırmaq üçün Mərkəzi Avropaya yollandı. Ən əsası hər şeyi 15 dəqiqə ərzində göstərib məlumat vermək lazımdır!
Soruşacaqsınız ki, bunu necə bacarırıq? Sadəcə hər kiçik video çarxın arxasında laqeyd olmayan insanların birgə əməyi durur, ən sıxıcı təşkilatı məsələlər isə sponsorlarımızın sayəsində sehrli çubuqla həll olunur. Azercell səyahətçilərimizi həyati vacib olan İnternetlə və istənilən yerdə əlaqə qurmaqla təmin edir. PASHA Bank isə valyuta mübadiləsinə vaxt itirməmək və izdiham içində nəğd pul problemi yaşamamaq üçün onların qayğısına qalır. Bundan başqa PASHA Bank Miles & Smiles kartı ilə nağdsız ödəmələr sayəsində biz hər tranzaksiyada mil qazanırıq! Bütün səfərimiz ərzində komfortumuzu və əmin-amanlıqda olmağımızı PASHA Travel öhdəsinə götürüb.

«Сигет» по-венгерски значит «остров», но это не просто остров на Дунае. Это место проведения международного музыкального фестиваля с круглосуточной программой и невероятным лайн-апом. Из года в год изобретательные организаторы преподносят гостям фестиваля действительно неожиданные сюрпризы, и сотни тысяч туристов со всего мира заранее бронируют отели и палатки, чтобы целую неделю наслаждаться живым звуком на любой вкус.
Вернувшись с испанских каникул, мы провели конкурс в социальных сетях Nargis, и победительница этого конкурса Саида Горбунова отправилась в Центральную Европу, чтобы вместе с нашими читателями открыть для себя один из самых масштабных европейских фестивалей, Sziget, прожить три головокружительных дня и честно подытожить увиденное. А самое главное – рассказать и показать все за 15 минут!
Вы спросите, как у нас все получается? Просто за каждым маленьким видеороликом стоит дружная работа неравнодушных людей, а самые скучные организационные вопросы решаются как по взмаху волшебной палочки благодаря помощи наших спонсоров. Azercell обеспечивает нашим путешественникам жизненноважный доступ к Интернету и возможность быть на связи, где бы они ни оказались. PASHA Bank позаботился о том, чтобы мы не теряли время на обмен валюты, не сверялись мучительно с валютным и не искушали судьбу, размахивая кошельком с наличностью в многолюдной незнакомой толпе. Более того, совершая безналичные платежи с помощью карты PASHA Bank Miles & Smiles, мы заработали мили на каждой транзакции! А заботу о нашем комфорте и благополучии всего путешествия взял на себя PASHA Travel.