Yəqin ki, time management və işinizin effektivliyi barədə düşünürsünüz, bəs istirahət barədə necə? Tətilinizi düzgün təşkil edirsinizmi? Dincəlməyə vaxt tapa bilirsinizmi? İstirahət haqqında elmin və bu sahədə mütəxəssislərin olduğunu bilirdinizmi?
Hamımız istirahət etməyi bacarırıq, lakin hər kəs ən səmərəli vaxta ciddi yanaşmır. Bununla yanaşı, şüurlu istirahət nəinki zehni və fiziki enerjini bərpa edir, həm də innovativ düşüncəni stimullaşdırmaqla, həyatınızda yaradıcılıq axını yarada bilir.
Bəzən bizə elə gəlir ki, hər şeyə yetişmək üçün bir gün çox az vaxtdır. Nəticədə bəzi böyük şirkətlər öz işçilərinin daxili resurslarını bərpa etmək üçün məzuniyyətlərdən istifadə etməyə həvəsləndirmək məqsədilə hətta lotereyalar keçirmək məcburiyyətində qalırlar. Futurist, yazıçı və Silikon Vadisinin biznes məsləhətçisi Aleks Suçjon-Kim Pan istirahətə ciddi yanaşmanın zəruri olduğunu izah edərək neyrobioloji tədqiqatlara və uğurlu, məhsuldar insanların bioqrafiyasına müraciət edib.
Aleks Pan Bakıda 16 və 17 may tarixlərində "İnsan: Özünü dərk et" proqramı çərçivəsində "YARAT" müasir incəsənət məkanında "Yaradıcı yanaşmanın və məhsuldarlığın inkişaf etdirilməsi üçün istirahətin vacibliyi" adlı unikal təlim keçirəcək.
Doktor Aleks Pan Pensilvaniya Universitetinin tarix və sosiologiya üzrə elmlər namizədidir. O, Villiams, Stenford, Berkli kimi kolleclərdə və Devisdəki Kaliforniya Universitetində dərs demişdir. Keçmişdə, Strategy Business Insights-də texnoloji proqnozçu və futurist, Fortune 100 siyahısında olan şirkətlərdə startap məsləhətçisi, təşkilatlara yaradıcı və məhsuldar yanaşmanın inkişafı üçün şüurlu və planlaşdırılmış istirahəti istifadə etməyə kömək edən The Restful Company şirkətinin təsisçisi və icraçı direktoru vəzifəsində çalışmışdır.
Bakıda keçirilən iki günlük təlim zamanı Doktor Pan daha az işləyərək, daha çox iş görmək barədə danışacaq. İstirahət və iş arasında tarazlığa əməl etməyi öyrədəcək, istirahətin bizi daha yaradıcı və resurslu etməsi, sağlamlıq və məhsuldarlıq xeyrinə həyatın ritmini yenidən gözdən keçirmək barədə bəhs edəcək. Elmi biliklərə əsaslanan praktik alətlər və məsləhətlər alacaqsınız. Və bu dəyərli məlumatları tamamilə təmənnasız əldə edə biləcəksiniz!
Aleks Pan yazır: "İstirahət dünyanın bizə verdiyi nemət deyil. Bu, heç vaxt hədiyyə olmayıb. Əgər istirahət etmək istəyirsinizsə, bunu etməlisiniz. Siz məşğulluq tamahına qarşı çıxmalı, istirahətə vaxt ayırmalı, ona ciddi yanaşmalı və onu oğurlamaq niyyətində olan dünyadan qorumalısınız". O, Facebook, Microsoft, P&G, Jabra və digər şirkətlərdə söhbətlər və seminarlar keçirib.
Hər kəsi şüurlu istirahətin sirləri ilə bağlı ilkin mühazirəyə dəvət edirik! Daha çox məlumat əldə etmək istəyənlər gündüz təlimlərinə yazıla bilər.
Ətraflı məlumatı üçün 050 289 31 32 telefon nömrəsi və ya [email protected] e-maili vasitəsilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

Возможно, Вы задумывались о тайм-менеджменте и эффективности своей работы, но как насчет отдыха? Правильно ли Вы организуете свой отдых? Успеваете ли восстановиться? Знаете ли, что существует наука об отдыхе и эксперты в этой области?
Мы все умеем отдыхать, но не все относятся серьезно к своему самому ресурсному времени. Между тем, сознательный отдых не только восстанавливает умственную и физическую энергию, но и может стимулировать инновационное мышление, генерировать поток креатива в вашей жизни.
Нам всем иногда кажется, что в сутках слишком мало времени, чтобы все успеть. В итоге некоторые крупные компанию даже вынуждены разыгрывать лотереи, чтобы мотивировать своих сотрудников использовать отпуск для восстановления внутренних ресурсов. Футурист, писатель и бизнес-консультант Кремниевой долины Алекс Сучжон-Ким Пан обратился к нейробиологическим исследованиям и биографиям успешных, продуктивных людей, чтобы объяснить, почему к отдыху стоит отнестись серьезно.
Алекс Пан проведет в Баку уникальный тренинг «Важность отдыха для развития творческого подхода и увеличения продуктивности» 16 и 17 мая в рамках программы «Человек: познай Себя» в Пространстве современного искусства YARAT.
Доктор Алекс Пан – кандидат наук в области истории и социологии Университета Пенсильвании. Он преподавал в колледже Уильямс, Стенфорд и Беркли, а также в Калифорнийском университете в Дэвисе. В прошлом – технологический прогнозист и футурист в Strategy Business Insights, консультант стартапов компаний из списка Fortune 100, основатель и руководитель предприятия The Restful Company, которое помогает организациям использовать осознанность и запланированный отдых, для развития более творческого подхода и продуктивности.
Во время бакинского двухдневного тренинга доктор Пан расскажет, как меньше работать и больше успевать. Научит соблюдать баланс между отдыхом и работой, расскажет о том, как досуг делает нас более творческими и ресурсными, как пересмотреть свой ритм жизни в пользу здоровья и продуктивности. Вы получите практические инструменты и советы, подкрепленные научными знаниями. И эта заветная информация не будет стоить вам ни копейки!
«Отдых – это не то, что дает нам мир», – пишет Алекс Пан. «Отдых никогда не был подарком. Если вы хотите отдохнуть, вы должны сделать это. Вы должны противостоять соблазну занятости, уделять время отдыху, относиться к нему серьезно и защищать его от мира, который намеревается его украсть». Он провел беседы и семинары на эту тему в Facebook, Microsoft, P & G, Jabra и других компаниях.
Все желающие приглашаются на вводную лекцию о секретах осознанного отдыха! А те, кто хочет узнать больше, могут записаться на дневные тренинги.