Bakıda görmə qabiliyyəti məhdud və zəif görən insanlar üçün nəzərdə tutulmuş "Tarixə və ənənəyə toxunuş" sərgisi açılır. Bu sərgi ölkəmizdə bu sahədə ilk sosial layihədir.
Harada: Azərbaycan xalça muzeyi
Nə zaman: 1 fevral, 19:00
Həftə sonunu rus klassiki N. Nekrasovun "Peterburq sələmçisi" məzhəkəsi ilə başlayırıq.
Balaca teatr həvəskarları üçün isə gənc tamaşaçılar teatrının səhnəsində K. Ağayevin əsəri əsasında "Göyçək Fatma" tamaşasının nümayişi keçiriləcək. Bunu necə qaçırmaq olar?
Nə zaman: 2 fevral, 14:00
Şənbə axşamı Azərbaycan musiqisinin dahisi Üzeyir Hacıbəyovun "O olmasın, bu olsun" musiqili komediyasından zövq alırıq.
Nə zaman: 2 fevral, 19:00
Balaca izləyicilərimizi rus xalq nağıllarının qəhrəmanları ilə unudulmaz görüş gözləyir.
Nə zaman: 3 fevral, 12:00
Bazar günü britaniyalı rejissor Fil Qrabskinin Yan Vermeerin "Mirvari sırğalı qız" şedevrinə həsr olunmuş sərgi-filmini seyr edərək dünya bədii mədəniyyətinə qatılırıq.

В Баку открывается выставка «Прикосновение к истории и традициям» для слабовидящих и незрячих посетителей. Это первый социальный проект подобного рода в нашей стране.
Когда: 1 февраля, 19:00
Выходные мы начинаем с просмотра водевиля русского классика Н. Некрасова «Петербургский ростовщик».
Когда: 1 февраля, 19:00
А для маленьких театралов на сцене Азербайджанского Театра юного зрителя состоится показ спектакля "Красавица Фатима" по произведению К. Агаева. Ну как такое пропустить?
Когда: 2 февраля, 14:00
Субботним вечером наслаждаемся музыкальной комедией азербайджанского музыкального гения Узеира Гаджибекова "Не та, так эта".
Когда: 2 февраля, 19:00
Наших маленьких зрителей ждёт незабываемая встреча с героями русских народных сказок.
Когда: 3 февраля, 12:00
Воскресным днём приобщаемся к мировой художественной культуре, просматривая фильм-выставку британского режиссера Фила Грабски, посвящённый шедевру Яна Вермеера "Девушка с жемчужной сережкой".
Когда3 февраля, 13:00
Один из наиболее ярких сюжетов французского сказочника Шарля Перро мы сможем увидеть в это воскресенье.