Cümə günü axşam Üzeyir Hacıbəyov adına Azərbaycan simfonik orkestrinin konsertinə gedirik. Orkestrə müasir musiqi mədəniyyətinin parlaq nümayəndəsi Rauf Abdullayev dirijorluq edəcək.
Nə zaman: 8 fevral, 19:00
Van Qoq sənətinin həvəskarları niderland postimpressionistinin həyatından bəhs edən filmdən zövq alacaqlar.
Nə zaman: 8-14 fevral, 22:10; 02:30
Uşaqlara xeyirxahlığın və pisliyin nə olduğunu əyani şəkildə gösərən "Dəcəl keçi" tamaşası qastroldan Bakıya geri qayıtdı. Qaçırmayın!
Nə zaman: 9 fevral, 14:00
Bu həftə sonu dünyada ən çox ifa olunan operalardan birini, italyan bəstəkarı Cakomo Puççinin əfsanəvi «Bohema» əsərini dinləmək fürsətimiz olacaq.
Nə zaman: 9 fevral, 19:00
Bu şənbə günü biz həm «İt həyatı» filmini seyr edərək xoş vaxt keçirəcəyik, həm də kiçik qardaşlarımıza yardım etmiş olacayıq. Bütün əldə edilmiş gəlir sahibsiz, xəstə və yaralanmış heyvanların müalicəsinə xərclənəcək.
Nə zaman: 9 fevral, 14:30 – 17:00
«İmpressionizm və onu icad edən İnsan» filmi sadəcə sənət dünyasını sonsuza qədər dəyişdirən Düran Rüelin həyat hekayəsindən bəhs etmir, həm də bütün dünyanın valeh olduğu şedevrləri göstərir.
Nə zaman: 10 fevral, 13:00
Bazar günü ənənəvi Azərbaycan milli baş örtüsü kəlağayıya həsr olunmuş sərgini ziyarət edirik. Pulsuz ekskursiyaya Əsli Səmədova rəhbərlik edəcək.

Friday evening we are going to the concert of the Azerbaijan Uzeir Gadjibekov State Symphony Orchestra. A bright representative of modern musical culture of Azerbaijan Rauf Abdullayev will conduct the orchestra.
Time: 8 February, 19:00
Connoisseurs of Van Gogh’s art will be able to enjoy the movie about life of the Netherlands post-impressionist.
Time: 8-14 February, 22:10; 02:30
"The Impish Goat" play, showing kids what’s good and evil, returns from its tours to Baku. Do not miss it out!
Venue: State Theatre of Young Spectators
Time: 9 February, 14:00
This weekend we will have an amazing opportunity to listen to one of the most performed operas in the world – the legendary work by Italian composer Giacomo Puccini - "Bohemia".
Time: 9 February, 19:00
This Saturday we will not only have a good time by watching the movie "A Dog’s Purpose", but also will help our little friends - animals. All the money raised will go for treatment of homeless, sick and wounded animals.
Time: 9 February, 14:30 – 17:00
The movie "Impressionism and the Person Who Discovered it" will not only tell us about a life story of Durant Ruel who forever changed the world of art, but will also open us an access to masterpieces, admired by the whole world.
Time: 10 February, 13:00
This Sunday we will visit an exhibition dedicated to Azerbaijan's traditional national headgear Kelaghayi. The free tour will be led by Asli Samedova.