Cümə günü Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri çıxış edir. Konsertin bədii rəhbəri orkestrin baş dirijoru - xalq artisti Fuad İbrahimov olacaq.
Nə zaman: 11 yanvar, 19:00
Atçılıq Federasiyası yeni ildə ilk at yarışı keçirəcək.
Harada: Binə Atçılıq Mərkəzi
Nə zaman: 11-12 yanvar, 11:00
Şənbə günü - uşaqlarınızın erudisiyasını yoxlamaq və onlarda teatr sənətinə maraq oyatmaq üçün gözəl bir gündür. Uşaqlar nəinki sevimli nağıllarının qəhrəmanlarını görəcək, həm də sadə tamaşalarda və maraqlı oyunlarda iştirak edə biləcəklər.
Harada: Rus dram teatrı
Nə zaman: 12 yanvar, 12:00
Donitsettinin "Sevgi İçkisi" operası ilk dəfə 1832-ci ildə Milan şəhərində səhnələşdirilmişdir və artıq 187-ci ildir ki, dünyanın ən yaxşı opera teatrlarının səhnələrində göstərilir. Qaçırmayın!
Nə zaman: 12 yanvar, 19:00
Pol Sezannın yaratdığı əlli portretdən ibarət sərginin ekran versiyasını görməyə dəyər: rəssamın ən sirli və araşdırılmamış janrı olan portretə işıqlandırılacaq.
Nə zaman: 13 yanvar, 13:00
Bakıda ilk dəfə milyonlarla uşaqların sevimli "Düşərsən, əlimə!" ("Ну, погоди!") cizgi filminin motivləri əsasında yeni il şou-tamaşası çıxış edəcək!
Harada: Bakı Musiqi Akademiyası nəzdində Opera Studiyasının Konsert salonu
Nə zaman: 13 yanvar, 12:00
Bazar axşamı üç pərdədən ibarət "Leyli və Məcnun" operasını dinləmək olar, dirijor əməkdar incəsənət xadimi, Azərbaycanın ilk qadın dirijoru Sevil Hacıyevadır.

The  Hajibeyov Azerbaijan State Symphony Orchestra will perform this Friday. Artistic director of the concert will be the conductor of orchestra - National Artist Fuad Ibragimov.
Time: 11 January, 19:00
International Federation for Equestrian Sports will hold the new year's first competition in show jumping.
Venue: "Bina" horse center
Time: 11-12 January, 11:00
Saturday is the perfect day to check on the general knowledge of kids and cultivate in them interest to theatrical art. Children will be able not just to see their favorite fairy tale characters, but also participate in little plays and exciting games.
Venue: Russian state drama theatre
Time: 12 January, 12:00
For the first time the opera by Donizetti "Love potion" was staged in Milan in 1832, and for the 187th year it still does not descend from the stages of the best opera theaters of the world. Do not miss out!
Time: 12 January, 19:00
Screened version of this exhibition, containing over 50 portraits by Paul Cezanne worth watching: it will enlighten the artists's most mystical and uninvestigated genre - portrait.
Time: 13 January, 13:00
First time in Baku will take place show-play of tour "Nu pogodi!" based on the favourite cartoon of millions of children!
Time: 13 January, 12:00
On Sunday evening you can listen the opera "Leyli and Majnun" in three acts, the conductor of which is honored art figure, Azerbaijan's first female conductor Sevil Gadjiyeva.