– Sənin planetinin insanları bir bağçada beş min qızılgül yetişdirirlər... və axtardıqlarını orada tapa bilmirlər... – Balaca şahzadə dedi.
– Tapa bilmirlər, – deyə mən razılaşdım.
– Axı, onlar axtardıqlarını tək bir qızılgüldə tapa bilərdilər...
Ekzüperinin bu sətirlərini diqqətlə oxuyun və onların mənasını dərk edin. Axı bu tamamilə həqiqətdir: möcüzə bizim ətrafımızda baş verir – hər gün, hər saat, hər dəqiqə. Bəs niyə biz bunun fərqinə varmağı unutmuşuq? Ağacda bir meyvənin yetişməsi və yaxud bir qadının ürəyinin altında daha bir ürəyin döyünməsi niyə bizi təəccübləndirmir?.. Bizim üçün bu möcüzə artıq adiləşib. Biz asanlıqla ağacdan meyvəni dərib yeyirik. Rahatlıqla "hamiləyəm" deyirik. Bu necə mümkündür? Axı bu əsl möcüzədir. Açıqlaması olmayan, misilsiz möcüzə! Bir təsəvvür edin: içimizdə yeni bir insan peyda olur, sonra o dünyaya gələcək və onun hissləri, düşüncələri, istəkləri yaranacaq! Və ən əsası onun ruhu olacaq... Kiçik şahzadənin dediyi möcüzə kimidir. Əgər bir qızılgüldə bütöv bir möcüzə varsa, məgər bağda neçə qızılgül olmasının əhəmiyyəti varmı?
Baş redaktor
Ülviyyə Mahmudova
P.S. Bu ay möhtəşəm TRAVEL BLOG LOVE, NARGIS layihəsi sayəsində Kapadokiyaya getmişdim. Etiraf edim ki, bu yerin enrgetikasını, yerli əhalinin mehribançılığını və gözəlliyini təsvir etmək mümkün deyil. Hər an düşünürəm: "Bu necə mümkündür? Təbiət bu cür gözəlliyi, qayalarda bu cür naxışları necə yaradıb". Ən hörmətli alimlər bunu mənə izah etməyə çalışsalar da, yəqin ki, bunun cavabını heç vaxt tapmayacam. Bunun heç bir izahı yoxdur! Bu, sadəcə füsunkar Kapadokiyadır, vəssəlam! İnanmırsınızsa, oraya gedin və Möcüzənin – elə Təbiətin özü olduğuna əmin olun! PASHA TRAVEL, PASHA BANK və AZERCELL şirkətlərinə göstərdiyi köməyə görə təşəkkür edirik! Unudulmaz bir təcrübə oldu!

– People where you live, – the little prince said, – grow five thousand roses in one garden... yet they don't find what they are looking for...
– They don't find it, – I answered.
– And yet what they are looking for could be found in a single rose...
Read these lines by Exupery very carefully and heed to their meaning. After all, it is absolutely true that magic happens around us – every day, every hour, every minute. But why have we forgotten how to notice it? Why does it not surprise us at all when a fruit ripens in a tree or when another heart begins to beat next to a woman's heart?.. For us, this magic has become a routine, normal. We just pick and eat the fruit. We just say: "I am pregnant." How is it possible? This is a real miracle, inexplicable, incomparable to anything! Just think: a new human is growing within us, who will soon be born, and he will have his own feelings, thoughts, desires! And most importantly, he will have his own soul... It is the magic the Little Prince was talking about. Does it matter how many roses are in the garden, if one rose is already a magic?..
Chief Editor
Ulviyya Mahmudova
P.S. This month I visited Cappadocia thanks to our new magical project TRAVEL BLOG LOVE, NARGIS. I admit, there are no words to describe the energy of this area, the kindness of the locals and the beauty that has opened up to our eyes. I constantly find myself thinking: “How is this possible? How could nature create such beauty, such patterns on the rocks?” I guess I'll never find the answer, no matter how much I may try to explain it scientifically. It has no explanation! It is just magical Cappadocia and that is it!