Axşam Bazarı Fashion Edition moda tədbirində Dəbz, Yarpaq Ink, Bafta, Dəri Məna, Jumla, FR Collection kimi və digər maraqlı yerli markaları görmək mümkündür.
Harada: Landmark III, Rotunda Hall
Nə zaman: 13 dekabr
Rauf Abdullayevin rəhbərlik etdiyi Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bramsın skripka konsertini və digər əsərlərini ifa edəcək. Konsertdə skripkaçı Mark Buşkov iştirak edəcəkdir.
Nə zaman: 13 dekabr, 19:00
Şənbə günü səhər Cakomo Puççininin "Madam Batterflay" əfsanəvi operasını Entoni Minqellanın quruluşunda (ABŞ, 2019) italyan dilində rusca alt yazıları ilə seyr edirik və dinləyirik. Baş rolda - çinli opera divası Huey He.
Nə zaman: 14 dekabr, 10:00
Şənbə günü "Handicraft" əl sənətləri yeni il yarmarkası keçiriləcək. Hər bir iştirakçı şam ağacın altına bir yeni il hədiyyəsi qoya bilər. Hədiyyələr uşaq evlərinə çatdırılacaq.
Nə zaman: 14 dekabr, 11:00 – 20:00
Üçüncü Beynəlxalq "Qış" Uşaq Festivalının qala-konserti rəngarəng şousu ilə tamaşaçıları sevindirəcək.
Nə zaman: 14 dekabr, 19:00
Qəmər Almaszadənin quruluşunda 3 pərdəli "Qu gölü" baletini izləyirik. Dirijor – Əyyub Quliyev.
Britaniya rejissoru Devid Bikerstaffın "Mikelancelo: Məhəbbət və Ölüm" adlı bir saat yarımlıq kadrarxası rus dilinə dublaj olunmuş film nümayiş olunacaq.

On Axşam Bazarı Fashion Edition it's possible to find interesting local brands, such as Dəbz, Yarpaq Ink, Bafta, Dəri Məna, Jumla, FR Collection and others.
Venue: Landmark III, Rotunda Hall
Time: December 13
Rauf Abdullayev & Azerbaijan State Symphony Orchestra will perform a violin concert and other works of Brahms. Violinist Mark Bushkov will also participate in the concert.
Venue: Azerbaijan State Academic Philharmonic Hal
Time: December 13, 19:00
Saturday morning we watch and listen to legendary opera by Giacomo Puccini "Madame Butterfly" in Anthony Minghella's production (USA, 2019) in Italian with Russian subtitles. Starring Chinese opera diva Hui He.
Time: December 14, 10:00
On Saturday a pre-New Year handmade fair Handicraft will take place. Each participant can leave a New Year gift under the tree, which will be handed over to the orphanage.
Time: December 14, 11:00 - 20:00
The gala concert of the third International Children's Festival "Zima" ("Winter") promises to please the audience with a colorful show.
Time: December 14, 19:00
We're going to watch the three-act ballet "Swan Lake" in the production of Gamar Almaszadeh. Conductor is Eyyub Guliev.
Venue: Opera and Ballet Theater
The 90-minute film by British director David Bickerstaff "Michelangelo: Love and Death" will be shown in cinema with behind-the-scenes Russian dubbing.