Axşam Bazarı Fashion Edition moda tədbirində Dəbz, Yarpaq Ink, Bafta, Dəri Məna, Jumla, FR Collection kimi və digər maraqlı yerli markaları görmək mümkündür.
Harada: Landmark III, Rotunda Hall
Nə zaman: 13 dekabr
Rauf Abdullayevin rəhbərlik etdiyi Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bramsın skripka konsertini və digər əsərlərini ifa edəcək. Konsertdə skripkaçı Mark Buşkov iştirak edəcəkdir.
Nə zaman: 13 dekabr, 19:00
Şənbə günü səhər Cakomo Puççininin "Madam Batterflay" əfsanəvi operasını Entoni Minqellanın quruluşunda (ABŞ, 2019) italyan dilində rusca alt yazıları ilə seyr edirik və dinləyirik. Baş rolda - çinli opera divası Huey He.
Nə zaman: 14 dekabr, 10:00
Şənbə günü "Handicraft" əl sənətləri yeni il yarmarkası keçiriləcək. Hər bir iştirakçı şam ağacın altına bir yeni il hədiyyəsi qoya bilər. Hədiyyələr uşaq evlərinə çatdırılacaq.
Nə zaman: 14 dekabr, 11:00 – 20:00
Üçüncü Beynəlxalq "Qış" Uşaq Festivalının qala-konserti rəngarəng şousu ilə tamaşaçıları sevindirəcək.
Nə zaman: 14 dekabr, 19:00
Qəmər Almaszadənin quruluşunda 3 pərdəli "Qu gölü" baletini izləyirik. Dirijor – Əyyub Quliyev.
Britaniya rejissoru Devid Bikerstaffın "Mikelancelo: Məhəbbət və Ölüm" adlı bir saat yarımlıq kadrarxası rus dilinə dublaj olunmuş film nümayiş olunacaq.

На Axşam Bazarı Fashion Edition можно встретить интересные местные марки, такие как Dəbz, Yarpaq Ink, Bafta, Dəri Məna, Jumla, FR Collection и другие.
Азербайджанский государственный симфонический оркестр под  управлением Рауфа Абдуллаева исполнит скрипичный концерт и другие сочинения Брамса. В концерте примет участие скрипач Марк Бушков.
Когда: 13 декабря, 19:00
Субботним утром смотрим и слушаем легендарную оперу Джакомо Пуччини «Мадам Баттерфляй» в постановке Энтони Мингеллы (США, 2019) на итальянском языке с русскими субтитрами. В главной роли – китайская оперная дива Хуэй Хэ.
Когда: 14 декабря, 10:00
В субботу пройдет предновогодняя хендмейд-ярмарка Handicraft. Каждый участник может оставить под елкой новогодний подарок, который будет передан в детский дом.
Когда: 14 декабря, 11:00 – 20:00
Гала-концерт третьего Международного детского фестиваля «Зима» обещает порадовать зрителей красочным шоу.
Когда: 14 декабря, 19:00
Смотрим трехактный балет «Лебединое озеро» в постановке Гямяр Алмасзаде. Дирижер – Эйюб Гулиев.
Полуторачасовой фильм британского режиссера Дэвида Бикерстаффа «Микеланджело: Любовь и смерть»  покажут в кино с закадровым русским дубляжом.