Şəhərin mərkəzində əsl şirin şəhər salındı, burada zəncəfil xəmirindən və qlazurdan hazırlanmış Bakının və ətraf ərazinin bütün memari abidələrini görmək olar. Ədviyyat ətri isə məst edir! Getmək istəyənlərə bir sirr verək: Nargis nəşriyyat evi bu geniş miqyaslı şirniyyat şəhərini hər il, lakin müxtəlif yerlərdə inşa etməyi planlaşdırır. Bir də, bütün dünya muzeylərinin sərgilərindən fərqli olaraq, bizdə pulsuz olacaq.
Harada: Port Baku Mall, 1-ci mərtəbə
Nə zaman: 13 dekabra dək, 10:00 – 22:00
"Soyuq əllər, isti ürək" Yeni il xeyriyyə yarmarkası öz işini davam etdirir.
Harada: Fəvvarələr Meydanı
Nə zaman: hər gün, 10:00 – 21:00
Kinoteatrda "Old Vik" teatrının rəhbəri Metyu Uorçasın baş rolda istedadlı Endru Skottun yer aldığı "Əsl komediya" filminə baxırıq. Bu tamaşa bütün il boyu Londonda anşlaqla keçib, təcrübəli London publikasına isə etibar etmək olar.
Nə zaman: 7 dekabr, 10:00
Gənc ana Sura Nadirova limfoma xərçəngi ilə mübarizə apararaq Türkiyədə müalicə alırdı. Müalicə o qədər bahalı idi ki, ailəsi yardım üçün rok musiqiçi, bəstəkar və xeyriyyəçi olan Halük Leventin fonduna müraciət edir. Halük Levent nəinki yardım etməyə cavab verdi, həm də sıx konsert cədvəlinə baxmayaraq Bakıda xeyriyyə konsertinin təşkil olunması arzusunda olduğunu bildirdi. Konsert Nargis Fondunun dəstəyi ilə bu şənbə günü keçiriləcək və toplanan bütün vəsait həmyerlimizin müalicəsinə xərclənəcək.
Nə zaman: 7 dekabr, 19:00
"Klassik musiqinin inciləri" layihəsi çərçivəsində "Yeddi notun ekologiyası" adlı maraqlı konsert proqramında çoxsaylı mükafatların laureatı, beynəlxalq kataloqun rəyinə görə dünyanın 17 eksklüziv pianoçusundan biri, Barselona Musiqi Akademiyasının professoru Senya Son çıxış edəcək.
Xalça Muzeyi Uşaq şöbəsi 10 illiyini qeyd edir və hər yaşda uşaqları “Xalça diyarına səyahət” adlı əyləncəli uşaq festivalına dəvət edir. Proqrama 6-16 yaş arası uşaqlar üçün master-klasslar, viktorinalar, kvestlər, face-art, Elçin Əliyev və İrina Eldarovanın yeni uşaq kitablarının təqdimatı, xeyriyyə yarmarkası və başqa tədbirlər daxildir.
Nə zaman: 7 dekabr, 10:30 – 17:00
8 dekabr, 11:00 – 18:00
Leonardo da Vinçinin vəfatından 500 il keçir və tarixdə ilk dəfə onun bütün əsərlərini HD formatında görmək mümkün olacaq. "Leonardo: The Works" filmi ABŞ-dan Rusiyaya qədər dünyanın altı ölkəsində çəkilib. Premyera bu il keçirilib.
Nə zaman: 8 dekabr, 13:00
İranlı rejissor Abbas Kiarostaminin "Külək bizi aparacaq" filmini Azərbaycan dilində altyazılarla izləyirik. Giriş sərbəstdir.
Harada: Caspian Plaza III, 3-cü mərtəbə
Nə zaman: 8 dekabr, 19:30 – 21:30
Bu həftə sonu Azərbaycan rəqs və çirlidinq kuboku keçiriləcək. Yarışlar dörd yaş qrupunda keçirilir. Ən gənc iştirakçılar dörd yaşlı qrupdur.

There is a real gingerbread town in the city center, in which you can find all the attraction of Baku and its surroundings made from ginger dough with sugar glaze. And how spicy it smells! For those who still just plan on going, we'll share a secret: Nargis publishing house build a large-scale gingerbread construction every year, but in different places. And yes, unlike all museum exhibitions of the world, this one can be visited completely for absolutely free.
Venue: Port Baku Mall, ground floor
Time: until January 13, 10:00 – 22:00
The New Year charity fair "Cold Hands, Warm Hearts" goes on.
Time: daily, 10:00 – 21:00
The film "Present Laughter" to watch from the director of the Old Vic theatre Matthew Warchus starring with talented Andrew Scott. This performance gathered the full house throughout the whole year in London, and the sophisticated London audience can be trusted.
Time: 7 December, 10:00
A young mother Sura Nadirova recieved treatment in Turkey, fighting lymphoma cancer. The treatment was so costly that her family sought help from the Haluk Levent Foundation, a rock musician, composer and philanthropist. Haluk Levent did not only respond to cry for help, but also found time in his tight tour schedule for a charity concert in Baku. The concert will be held with the support of the Nargis Fund and iTicket this Saturday, and all funds will be transferred to the medical treatment of our compatriot.
Venue: Elektra Events Hall
Time: December 7, 19:00
Within the project "Pearls of Classical Music" with a concert program under the intriguing name "Ecology of Seven Notes" will perform the winner of numerous prizes, one of 17 exclusive pianists of the world, according to the international catalogue, professor of Barcelona Music Academy Senya Son.
Time: December 7, 19:00
The Carpet Museum celebrates the 10th anniversary of its Children's division and invites kids of all ages to the fun festival "Journey to the Carpet World". The program includes master classes for children from 6 to 16 years, puppet performances and fairy tales for the smallest, quizzes, quests, face art, presentation of new children's books by Elchin Aliyev and Irina Eldarova, charity fair and so much more.
Time: 7 December, 10:30 – 17:00
8 December, 11:00 – 18:00
500 years have passed since the death of Leonardo da Vinci – and for the first time in history, all his paintings can be seen in cinema in HD resolution. A new documentary "Leonardo: The Works" was filmed in six countries around the world, from the United States to Russia, and premiered this year.
Time: December 8, 13:00
We watch the film of Iranian film director Abbas Kiarostami "The wind will carry us" in Azerbaijani with subtitles. Free entrance.
Venue: Caspian Plaza III, 3rd floor
Time: December 8, 19:30 – 21:30
Azerbaijan Open Dance and Cheerleading Cup is taking place this weekend. Competitions are divided in four age groups, the youngest participants are four years old.