Tanınmış rusiyalı teatr və kino aktyorları Marat Başarov və Regina Mannikin iştirakı ilə populyar fransız müəllif Viktor Aimanın "Şans valsı" pyesinin motivləri əsasında "İdeal oyun" mistik dramatik tamaşası. Həyat çox sürətli və qısadır, amma həyatda qəhrəmanlıq etməyə məcbur edən, ürəkləri alovlandıran, ölkələr arasında nifaq salan çox hadisələr baş verir: bu qadın və kişi münasibətləridir.
Nə zaman: 28 fevral, 20:00
Sənət sərhəd tanımır, ilham mənbəyi isə hədsizdir! Məhz bu mövzuda “Akvarium” multidisiplinar layihəsi keçiriləcək. Layihədə rəssamlar Vüqar Əli və Elmir Hüseynov, teatr və kino aktyoru Kamran Ağabalayev, ədəbiyyatçı və musiqiçilər iştirak edəcək. Qonaqları həmçinin musiqili sürpriz gözləyir! Giriş sərbəstdir.
Harada: Yarat! Contemporary Art Space
Rəqs etməyi sevən, xəyanətə dözə bilməyən kövrək bir qız haqqında olan bu hekayə hər kəsin qəlbinə toxunacaq. İki yüz il ərzində dünya səhnələrindən enməyən romantizm dövrünün ən əsas baleti «Jizel» şənbə günü Bakıda böyük ekranda nümayiş olunacaq!
Nə zaman: 29 fevral, 10:00
Unikal musiqili layihə bir səhnədə yeddi opera divasını bir araya gətirəcək! Əfsanəvi operalardan populyar ariyalar, neopolitan mahnıları, Dövlət simfonik orkestrinin müşayiəti altında Azərbaycan bəstəkarlarının vokal nömrələri. Konsert by Sultan Couture brendinin yaradıcısı, tanınmış rusiyalı kuturye Orxan Sultanın yaradıcılıq yubileyinə həsr olunub.
Harada: Heydər Əliyev adına sarayda
Nə zaman: 29 fevral, 20:00
İmpressionizm sevərlər üçün Fil Qrabskinin «Rəssamın bağı: amerika impressionizmi» adlı yeni film-sərgisinin nümayişi keçiriləcək.
Nə zaman: 1 mart, 13:00
Bakıda fotoqrafiya sənəti necə başladı, ilk dəfə əllərində foto kameralar ilə görünən bakılılar kimlərdir? Fərizə Babayevanın "Fotoqrafiya Bakıya necə gəldi" adlı mühazirəsində bütün bu sirlərin üstünü açmaq imkanı var. Lektor 100 ildən çox arxiv rəflərində saxlanılan sənədləri istifadə edərək fotoqrafiyanın izləri ilə keçmişə səyahət edəcək!

Mystical melodrama "The Perfect Game" starring with famous Russian theater and film actors Marat Basharov and Regina Myannik based on the play of popular French author Victor Haïm "Waltz of Coincidence". Life is dynamic and fleeting, but it has something that forces to perform feats, inflames hearts, destroys states: it is a great relationship between a man and a woman.
Time: February 28, 20:00
Art has no boundaries, and inspiration is unlimited! It is on this topic that the multidisciplinary project "Aquarium" will take place. At the project will participate famous artists Vugar Ali and Elmir Huseynov, theater and film actor Kamran Agabalayev, writers and musicians. There is also a musical surprise waiting for guests! Free entrance.
Venue: Yarat! Contemporary Art Space
This is a sad story about a fragile girl who loved to dance, and whose gentle heart did not take a betrayal, will touch everyone to the very core. The main ballet of the Romantic era "Giselle", which has not left the world scenes for two hundred years, will be shown in Baku on the big screens this Saturday!
Time: February 29, 10:00
A unique musical project will gather on one stage seven opera divas! Popular aria from legendary operas, Neapolitan songs, vocal performances of Azerbaijani composers accompanied by the State Symphony Orchestra. The concert is dedicated to the artistic anniversary of the eminent Russian couturier Orkhan Sultan, who created the brand by Sultan Couture.
Time: February 29, 20:00
And for fans of impressionism there will be a screening of a new exhibition-on screen directed by Phil Grabsky "The Artist's Garden: American Impressionism".
Time: March 1, 13:00
How was photo art born in Baku, who are these Baku citizens, who were the first to take cameras in their hands? On Sunday, we will have a unique opportunity to reveal all these secrets at Fariza Babayeva's lecture "How Photography Came to Baku". The lecturer will follow the traces of photographs, using documents that have lay on archival shelves for more than 100 years!