Tanınmış rusiyalı teatr və kino aktyorları Marat Başarov və Regina Mannikin iştirakı ilə populyar fransız müəllif Viktor Aimanın "Şans valsı" pyesinin motivləri əsasında "İdeal oyun" mistik dramatik tamaşası. Həyat çox sürətli və qısadır, amma həyatda qəhrəmanlıq etməyə məcbur edən, ürəkləri alovlandıran, ölkələr arasında nifaq salan çox hadisələr baş verir: bu qadın və kişi münasibətləridir.
Nə zaman: 28 fevral, 20:00
Sənət sərhəd tanımır, ilham mənbəyi isə hədsizdir! Məhz bu mövzuda “Akvarium” multidisiplinar layihəsi keçiriləcək. Layihədə rəssamlar Vüqar Əli və Elmir Hüseynov, teatr və kino aktyoru Kamran Ağabalayev, ədəbiyyatçı və musiqiçilər iştirak edəcək. Qonaqları həmçinin musiqili sürpriz gözləyir! Giriş sərbəstdir.
Harada: Yarat! Contemporary Art Space
Rəqs etməyi sevən, xəyanətə dözə bilməyən kövrək bir qız haqqında olan bu hekayə hər kəsin qəlbinə toxunacaq. İki yüz il ərzində dünya səhnələrindən enməyən romantizm dövrünün ən əsas baleti «Jizel» şənbə günü Bakıda böyük ekranda nümayiş olunacaq!
Nə zaman: 29 fevral, 10:00
Unikal musiqili layihə bir səhnədə yeddi opera divasını bir araya gətirəcək! Əfsanəvi operalardan populyar ariyalar, neopolitan mahnıları, Dövlət simfonik orkestrinin müşayiəti altında Azərbaycan bəstəkarlarının vokal nömrələri. Konsert by Sultan Couture brendinin yaradıcısı, tanınmış rusiyalı kuturye Orxan Sultanın yaradıcılıq yubileyinə həsr olunub.
Harada: Heydər Əliyev adına sarayda
Nə zaman: 29 fevral, 20:00
İmpressionizm sevərlər üçün Fil Qrabskinin «Rəssamın bağı: amerika impressionizmi» adlı yeni film-sərgisinin nümayişi keçiriləcək.
Nə zaman: 1 mart, 13:00
Bakıda fotoqrafiya sənəti necə başladı, ilk dəfə əllərində foto kameralar ilə görünən bakılılar kimlərdir? Fərizə Babayevanın "Fotoqrafiya Bakıya necə gəldi" adlı mühazirəsində bütün bu sirlərin üstünü açmaq imkanı var. Lektor 100 ildən çox arxiv rəflərində saxlanılan sənədləri istifadə edərək fotoqrafiyanın izləri ilə keçmişə səyahət edəcək!

28-29 февраля-1 марта
Мистическая мелодрама «Идеальная игра» с участием известных российских актёров театра и кино Марата Башарова и Регины Мянник по мотивам пьесы популярного французского автора Виктора Аима «Вальс случая». Жизнь стремительна и скоротечна, но в ней есть то, что заставляет совершать подвиги, воспламеняет сердца, разрушает государства: это высокие отношения между мужчиной и женщиной.
Где: Азербайджанский Государственный академический театр оперы и балета
Когда: 28 февраля, 20:00
Искусство не знает границ, а вдохновение безгранично! Именно на эту тему состоится мультидисциплинарный проект «Аквариум». В проекте примут участие известные художники Вугар Али и Эльмир Гусейнов, актёр театра и кино Кямран Агабалаев, литераторы и музыканты. Гостей также ожидает музыкальный сюрприз! Вход свободный.
Где: Yarat! Contemporary Art Space
Это грустная история о хрупкой девушке, любившей танцевать, и чьё нежное сердце не вынесло предательства, затронет каждого до глубины души. Главный балет эпохи романтизма «Жизель», который не покидает мировые сцены вот уже 200 лет, покажут в Баку на большом экране в эту субботу!
Когда: 29 февраля, 10:00
Уникальный музыкальный проект соберет на одной сцене семь оперных див! Популярные арии из легендарных опер, неаполитанские песни, вокальные номера азербайджанских композиторов в сопровождении Государственного симфонического оркестра. Концерт посвящен творческому юбилею именитого российского кутюрье Орхана Султана, создавшего бренд by Sultan Couture.
Когда: 29 февраля, 20:00
А для любителей импрессионизма состоится показ нового фильма-выставки режиссера Фила Грабски «Сад художника: американский импрессионизм».
Когда: 1 марта, 13:00
Как в Баку зарождалось фотоискусство, кто они – бакинцы, в чьих руках впервые появились фотокамеры? В воскресенье перед нами откроется уникальная возможность раскрыть все эти тайны на лекции Фаризы Бабаевой «Как фотография пришла в Баку». Лектор пустится в путешествие по следам фотографий, используя документы, которые пролежали на архивных полках более 100 лет!