Cümə günü "City Art Azerbaijan" layihəsi çərçivəsində "Qədim şəhərin müasir çaları ol!" bədii sərgisi açılacaq! Müasir yerli sənətə hər kəs  qoşula bilər.
Harada: Nur Art House
Nə zaman: 7 iyun, 19:00
Ənənələrə sadiq qalaraq Miri Yusif yenə də bu həftə sonu "Yaşıl Teatrda" konsert verəcək. Gözəl musiqi, xoş atmosfer əla əhval-ruhiyyə - həftə sonu üçün ən yaxşı başlanğıcdır!
Harada: Yaşıl Teatr
Nə zaman: 7-8-9 iyun, 20:30
Bu həftə sonu UIA International Forum Baku 2019  baş tutacaq. Forum çərçivəsində sərgi, konsulların görüşü kimi tədbirlər , həmçinin prizlər və pul mükafatları qazanmaq üçün memarlar müsabiqəsi keçiriləcək!
Nə zaman: 7-9 iyun, 7:30-dan 18:30-dək
Bakıda rəssam Aytən Abdullayevanın "Stokholm- sütunlar üzərində ada" fərdi sərgisi keçiriləcək. Bu möhtəşəm şəhərdə olarkən, Aytən bura valeh olur və dərhal duyğular qammasını və təəssüratlarını öz təsvirlərində əks etdirməyə çalışır. Nəticələri bu həftə sonu görmək olar.
Nə zaman: 7-12 iyun
Bu şənbə hər birimiz planetin təmizlənməsi üçün #trashtag adlı ümumdünya challenge-ində iştirak edə bilər. Aksiya çərçivəsində Xəzər dənizi sahili təmizlənəcək. Bütün zəruri ləvazimatlar, qəlyanaltılar, su və nəqliyyat təşkilatçılar tərəfindən təmin ediləcək. Qeydiyyatdan keçməyi unutmayın!
Nə zaman: 8 iyun
Bakılıları həqiqətən heyranedici, zərif və möhtəşəm tamaşa gözləyir. Bu həftə sonu akrobatika və gimnastika üzrə çempionat keçiriləcək. Ailəliklə getmək olar. Hər kəs üçün maraqlı olacaq!
Nə zaman: 8-9 iyun
Vinsent Van Qoq heç vaxt Yaponiyada olmayıb. Buna baxmayaraq, o, bu ölkəni xüsusi məhəbbətlə sevirdi və məhz bu hiss onun yaradıcılığına təsir edib.  "Mən Yaponlara həsəd aparıram" - bir dəfə qardaşı Teoya yazdığı məktubda bildirmişdi. "Van Qoq və Yaponiya" film-sərgisi bizə böyük impressionistin ona uzaq olan bir ölkə ilə niyə bu qədər dərin maraqlandığını anlamağa kömək edəcək.

This Friday within the City Art Azerbaijan project will take place the opening of the art exhibition Qədim şəhərin müasir çaları ol! Everyone can join the local modern art.
Venue: Nur Art House
Time: June 7, 19:00
Traditionally, Miri Yusif will again give a concert at the Green Theatre. Great music, pleasant atmosphere and a perfect mood is the best beginning of the weekend!
Venue: The Green Theatre
Time: 7-8-9 June, 20:30
This weekend the UIA International Forum Baku 2019 will take place. Within the forum several interesting events will be held, such as exhibition, meeting of consuls and also competition for architects with a chance to win awards and monetary prizes!
Time: June 7-9, from 7:30 to 18:30
The personal exhibition "Stockholm. Island on Columns" by artist Ayten Abdullaeva will take place in Baku. After visiting this fantastic city, Ayten was fascinated and instantly tried to express her range of feelings and impressions through drawings. The result can be seen this weekend.
Venue: Art Tower gallery
Time: 7-12 June
This Saturday each of us can take part in the worldwide challenge on cleaning the planet #trashtag. Within the campaign the coast of Caspian Sea will be cleaned. All the necessary accessories, snacks, water and transport will be provided by organizers. Do not forget to sign in!
Time: 8 June
Baku citizens will be able to watch a truly fascinating, graceful and spectacular performance. This weekend Acrobatic Gymnastics Championship will take place. Great for seeing with family. Everybody is going to like it!
Time: 8-9 June
Vincent Van Gogh has never been to Japan. However, he loved it with a special love, and it was exactly this feeling which deeply affected his art. “I envy the Japanese”, - wrote once Van Gogh to his brother Theo. Movie-exhibition “Van Gogh and Japan” will help us understand, why the great impressionist so strongly embraced such a far away land.