Uğur – elə bir nərdivandır ki, onu əlini cibinə qoyaraq qalxa bilməzsən.
Arzularının ardınca dünyanın o biri başına getməyə, mübarizə aparmağa, çətinliklərin öhdəsindən gəlməyə və nəyin bahasına olursa olsun ideyalarını həyata keçirməyə hazır olan kateqoriyalı insanlar var.
Bu gün biz Sizə Glenfiddich ilə birgə layihəmizin ikinci hissəsini təqdim edirik.
Hər kəs kimi olmamağa, hər kəsdən fərqlənməyə, axına qarşı getməyə, sistemlə və stereotiplərlə mübarizə aparmağa hazırlıqlı olmaq - budur bizim qəhrəmanlarımızı xüsusi edən amillər. Şübhəsiz, yaradıcı fərqli düşüncə bu insanları toplumdan fərqləndirir və başqalarını onların karyeralarını və nailiyyətlərini izləməyə məcbur edir. İngilis dilində «maverick» deyə çox böyük bir söz var (fəqli düşünən insan, dissident, "damğalanmamış" insan). Glenfiddich distilleriyasının banisi William Grant belə insanlardan biri idi. Bizim layihəmizin qəhrəmanları da bu cür insanlardır.
Biz Sizə öz arzularının ardınca getməkdən qorxmayan və buna nail olan gənc insanlar haqqında danışacayıq. Onlar üçün uğur nədir? Onlar nəyi rəhbər tuturlar? Axtarmağa, yaratmağa və istədiklərini əldə etməyə məcbur edərək onları irəliyə nə aparır?
Azərbaycan və Avropa üzrə çoxqat çempion, “Kralların oyununa” məftun olan, şahmat üzrə müsabiqələrdə ard-arda Azərbaycanı layiqincə təmsil edən qrossmeyster Rauf Məmmədov; qeyri-standart görmə qabiliyyəti ilə fərqlənən və vacib sosial problemlərdən yan keçməyən istedadlı rəssam Fərhad Fərzəli; zamansız və unikal layihələri təbliğ edən, avtomobil dizayneri Samir Sadıxov – hər bir qəhrəmanımız özünəməxsus və unikaldır. Həyat yolu ilə onları arzuları və şəxsi imkanlarına olan inamları aparır. Gəlin onlarla yaxından tanış olaq.
Məmmədov Rauf – şahmatçı, Azərbaycan üzrə doqquz qat və Avropa üzrə dörd qat çempion. 16 yaşından bu yana qrossmeyster, Azərbaycan yığmasının üzvü.
Mənim üçün uğur – bizim himnimizin çalınması və pyedestaldalda birinci yeri tutduğum zamandır.
Mənim bugünkü əsas nailiyyətim 2009-cu və 2013-cü illərdə Avropa çempionatındakı qalibiyyətlərimdir. Bu turnirlərdən sonra bizi cənab prezident qəbul etmiş və bizim nailiyyətlərimizlə qurur duyduğunu bildirmişdi.
Mən xalq qrossmeysteri olmağa çalışıram, mənim ən əsas arzum – şahmatı Azərbaycanda idman növü kimi irəli çəkmək, bu oyunu inkişaf etdirmək, gənclərə yardım etməkdir. Mənim üçün bu çox şey ifadə edir, çünki 7 yaşından oynamağa başladığım şahmat – bütün həyatımın işidir.
Fərhad Fərzəli – Azərbaycan Rəssamlar ittifaqının üzvü, 2013-cü ildən başlayaraq YAY Gallery və "YARAT" Müasir İncəsənət məkanının müxtəlif layihələrinin iştirakçısıdır, instalyasiyalar, rəssamlıq, fotoqrafiya, qrafika və musiqi ilə məşğul olur.
Uğur – arzuların çin olmasının sinonimidir.
Mənə olduqca xoşdur ki, hər zaman heyranlıq bəslədiyim insanlar mənim yaxın dostlarıma çevrilib. Hal-hazırda bunun ən əsas nailiyyətim olduğunu hesab edirəm.
Mənim üçün əsas – zaman maneəsi olmadan, məhdudiyyətsiz yaratmaq imkanını əldə etməkdir.
Samir Sadıxov – peşəkar avtomobil dizayneri, Lamborghini, Ford, Hankook, Rezvani Motors ilə çalışıb. Hal hazırda Genesis Motors under Hyundai Group-un kreativ dizayneri olaraq işləyir.
Yorulmadan çalışan, öz imkanlarını maksimum dərəcədə isifadə etməyə cəhd göstərən hər bir kəs uğur əldə edə bilər. Mənim üçün uğur - əmək və inadkarlığın mükafatıdır.
Həyatımın işini dərk etməyimi və bu işi peşəmə çevirməyi bacarmamı özümün əsas nailiyyətim hesab edirəm.
Arzular və planlar çoxdur, lakin onları bir vahid olaraq bir yerə toplasaq, o zaman birinci yerdə peşədə ən yüksək uğura can atmaqdır və nəticə olaraq öz brendini yartmaqdır.
Səməni viskisinin tarixi məhz Glenfiddich-dən başlayır. 1963-cü ildə William Grantın nəticəsi Sandy Grant Gordon Nyu-Yorka getmiş və dünyanı Glenfiddich Straight Malt ilə tanış edərək inqilab etmişdir.
Glenfiddich səməni viskisi distilleriyada artıq 125 ildən çoxdur ki, istehsal olunur və bugünkü gün dünyada bu kateqoriyada ən titullu sayılır.
Çəkilişin təşkilatında göstərdiyi köməyə görə Retro Cars Baku, həmçinin Emporium Man mağazasına təşəkkürümüzü bildiririk.

Успех — это лестница, по которой не поднимешься, засунув руки в карманы.
Есть категория людей, готовых идти за своей мечтой на край света, бороться, преодолевать трудности и воплощать свои идеи в жизнь во что бы то ни стало.
Сегодня мы представляем вам вторую часть совместного проекта с Glenfiddich.
utf-8d09ad0bed0bbd0bbd0b0d0b6
Готовность быть не такими, как все, отличаться, идти против течения, бороться с системой и стереотипами – вот что делает наших героев особенными. Безусловное творческое инакомыслие выделяет этих людей из толпы и заставляет других следить за их карьерой и достижениями. В английском языке есть очень емкое слово «maverick» (инакомыслящий человек, диссидент, «неклеймёный» человек). Таким был Вильям Грант, основатель дистиллерии Glenfiddich, таковыми являются и герои нашего проекта.
Мы расскажем вам о молодых людях, не побоявшихся идти за своей мечтой и преуспевших в этом. Что для них успех? Чем они руководствуются, что движет их вперед, заставляя искать, создавать и добиваться своего?
Многократный чемпион Азербайджана и Европы, гроссмейстер Рауф Мамедов, влюбленный в «игру королей», раз за разом достойно представляющий Азербайджан в соревнованиях по шахматам, талантливый художник Фархад Фарзали, отличающийся нестандартным видением и не обходящий вниманием ключевые социальные проблемы, дизайнер автомобилей Самир Садыхов, проповедующий создание вневременных и уникальных проектов, – каждый из наших героев самобытен и по-своему уникален. По жизни их ведет мечта и вера в собственные возможности. Давайте познакомимся с ними поближе.
Мамедов Рауф - шахматист, девятикратный чемпион Азербайджана и четырехкратный чемпион Европы. Гроссмейстер с 16 лет, член сборной Азербайджана.
rauf_1
Успех для меня - когда играет гимн нашей страны, и я занимаю первое место на пьедестале.
rauf_2
Мое главное достижение на сегодняшний день – победы в 2009 и 2013 годах на чемпионате Европы. После этих турниров нас принимал господин президент и выражал восхищение нашими достижениями.
rauf_3
Я стремлюсь быть народным гроссмейстером, моя главная мечта – продвигать шахматы как вид спорта в Азербайджане, развивать эту игру, помогать юниорам. Для меня это многое значит, ведь шахматы, в которые я начал играть с 7 лет, – дело всей моей жизни.
Фархад Фарзали - член Союза художников Азербайджана, с 2013 года участник различных проектов YAY Gallery и Пространства современного искусства "YARAT", занимается инсталляциями, живописью, фотографией, графикой и музыкой.
farhad_1
Успех — это синоним исполнения желаний.
farhad_2
Мне невероятно приятно, что люди, которыми я всегда восторгался, стали моими близкими друзьями. Считаю это своим самым главным достижением на данный момент.
farhad_3
Для меня самое главное - иметь возможность творить без временных преград, без ограничений.
Самир Садыхов - профессиональный дизайнер автомобилей, работал с Lamborghini, Ford, Hankook, Rezvani Motors. На данный момент работает креативным дизайнером Genesis Motors under Hyundai Group.
samir_1
Добиться успеха может каждый, кто работает без устали, стремясь использовать максимум своих возможностей. Успех для меня - вознаграждение за труд и упорство.
samir_2
Своим главным достижением считаю осознание того, что является делом моей жизни и то, что я смог сделать его своей профессией.
samir_3
Желаний и планов много, но если собрать их в единое целое, то на первом месте стоит стремление к наивысшему успеху в профессии и, как следствие, создание собственного бренда.
Именно с Glenfiddich начинается история односолодового виски. В 1963 году Сэнди Грант Гордон, правнук Вильяма Гранта, отправился в Нью-Йорк и произвел революцию, познакомив мир с Glenfiddich Straight Malt.
Односолодовый виски Glenfiddich производится на дистиллерии уже более 125 лет и на сегодняшний день является самым титулованным в данной категории в мире.