GÖYLƏRİN HİMAYƏSİ ALTINDA
DUBAYA EDƏCƏYİM SƏFƏR ÖNCƏSİ SKEPTİK ƏHVALIMI XATIRLAYIRAM: GUYA ORADA DARIXDIRICIDIR, SADƏCƏ QUM VƏ GÖYDƏLƏNLƏR VAR... ƏGƏR O ZAMAN MƏNƏ DESƏYDİLƏR Kİ, ORADAN QAYITDIQDAN SONRA MƏN HƏR DƏFƏ "DUBAY" ADI GƏLDİKDƏ XOŞBƏXTCƏSİNƏ GÜLÜMSƏYƏCƏYƏM VƏ ONU ƏN SEVDİYİM ŞƏHƏRLƏRİN SİYAHISINA ƏLAVƏ EDƏCƏYƏM - İNANMAZDIM!
Səninlə qalacaq olan Mirage
Dünya şöhrətli otel şəbəkəsinin One&Only adı artıq insanı romantizm əhvalına kökləyir. Burada şeyxlərə layiq ovsunlanmış mühitdə özünü nağıllardakı kimi hiss edirsən. Vestibüldə xüsusi, müşk-baharatlı ətir və gülərüzlü (yeri gəlmişkən rus dilli) personaldan welcome-drink təklifi uçuşdan sonra insanı dərhal sərinlədir.
One&Only Royal Mirage kurort kompleksi təmtəraqlı ərəb saraylarının üslubunda hazırlanmışdır. Onun ərazisi demək olar ki, sahil xətti boyunca bir kilometr uzanır. Pəncərədən "Palm Island Bay" süni adaları görünür. Bir-birinə rəvan şəkildə keçid edən otelin üç korpusu - The Palace, Arabian Court və Residence & Spa - 26 hektar mənzərəli bağçanın içində yerləşir. Korpuslardan savayı burada eksklüziv Beach Garden Villa yerləşir - hətta villa deyil, əsl mini-saray. Burada qonaq otağı, iki yataq otağı və milli üslubda tərtib edilmiş istirahət zonası var.
oneandonly_royalmirage_resort_mainlobby1_mr
Amma istirahət zonası gözləyə bilər! Yoldan gələn kimi Spa mərkəzini ziyarət etmək ən yaxşı seçimdir. Genişliyi və əzəməti ilə sarayı deyil, (onlar sizi bezdiriblər artıq?), məbədi xatırladır. Adı buraya aid olmayan Velnes səcdəgahına həsr olunmuş, üzlüyü açıq rəngli mərmərlə örtülmüş, qübbə və arkalar ilə əhatə olunmuş, mozaika və əlbəttə ki, ənənəvi şərq çıraqları ilə bəzədilmiş məbədi...
ESPA kimi etalon kosmetika vasitələrindən savayı burada bir çox təbii komponentlər tətbiq edilir: dəniz palçığı, duzlar və yosunlar, ayurvedik gil, aromatik yağlar (rozmarin, dəfnə, darçın, şirin badam, sərv, mentol, laym), zəncəfil...
İlk növbədə, hamama getməyi məsləhət görürəm. Burada Mərakeş, Türkiyə və Tunisdən olan məharətli masajist qadınlar sizə zövq dünyasının qapılarını açacaqlar. Şərq ənənələrinə burada müqəddəs şəkildə riayət edirlər: hamam dəsmalı olan peştemal, dərin təmizləyici qara sabun və skrab sürmək üçün xüsusi əlcək - bir sözlə, burada özünüzü təravətli və yenilənmiş hiss etmək üçün hər şey var!
oneandonly_royalmirage_wellness_spa_orientalhammam_relaxingpool2_hr
Su prosedurlarından sonra, qastronomiya axtarışlarının tam zamanıdır. One&Only Royal Mirage otelinin mətbəxi ən təcrübəli qurmanı belə məmnun edəcək. Kurortda Asiya, Hind-Avropa, Mərakeş, Aralıq dənizi ölkələrinin şedevrini təqdim edən səkkiz restoran fəaliyyət göstərir. A-la furşet süfrəsinə üstünlük verənlər üçün əsl cənnət sayılan aralıq dənizi mətbəxindən ibarət Olives restoranı bütün gün açıqdır. Şam yeməyi zamanı "Tagine" Mərakeş restoranı açılır: buranın dekoru xüsusi olaraq birbaşa Mərakeşdən gətirilib, ədviyyəli mətbəx və bir o qədər də ekzotik milli musiqi isə sizin üçün əsl kəşf olacaq. The Palace korpusunda yerləşən Beach Bar & Grill restoranında seçmə dəniz məhsulları təqdim olunur. Dubayda böyük restoran seçimlərinə baxmayaraq otelin qonaqlarının məhz burada yemək yeməyə üstünlük vermələri təəcüblü deyil.
One&Only The Palm kurortunda yerləşən STAY restoranında Mişlenin üç ulduzuna layiq görülmüş baş aşpaz Yannick Allenonun yeməklərindən alacağınız ləziz qastronomiya təəssüratları sizi gözləyir. Qonaqpərəst aşpaz hətta sizi ən müqəddəs məkana - kulinar şedevrlərini hazırladığı mətbəxə dəvət edəcək və sizi öz komplimentlərinə... ya da komplementlərinə qonaq edəcək (sifarişi gözlədiyiniz müddətdə təqdim olunmuş yüngül məzələr belə adlanır). Sizə hansı xoşdursa. Məkana məxsus nou-hau isə - "Şirniyyatlar kitabxanası" adlı xüsusi desert menyusudur. Bu menyu şirniyyat sevənlər üçün firavanlıq, fiquralarını qoruyanlar üçün isə öhdəsindən gəlmək mümkün olmayan sınaqdır. Restorandan Dubai Marina bölgəsinin məşhur göydələnlərinin mənzərəsini seyr etmək mümkündür, onsuz da əmirliyin ən mənzərəli yerlərindən biri olan One&Only The Palm kurortundan bu göydələnlər hər tərəfdən görünür.
oneonly_the_palm_-_grand_pool
One&Only Royal Mirage kurortuna aid limandan şəxsi və ya ictimai kater ilə bura gəlmək və geri qayıtmaq çox asandır. One&Only The Palm - eleqant, hər şeydən uzaq şəraitdə sakit istirahətin əsl oazisidir. Möhtəşəm bağçalar, mötəbər fəvvarələr, hovuz sularının hamar səthi və dənizin köpüklənən parıltısı unudulmaz təəssürat bəxş edəcək!
Fəal istirahət sevənlər də darıxmayacaqlar. Onlar istədikləri məşğuliyyəti tapa biləcəklər: yelkənli qayıq idmanı, baydarkada və Hobie Cats yelkən gəmisində gəzinti, vindsörfinq, su xizəyi, balıq tutma, sualtı üzgüçülük, boru və maska ​​ilə üzmə, akvalanq ilə dalış, temperatur nəzarəti ilə hovuzlar, çox gözəl çimərliklər - bütün bunlar istirahət edənlər üçündür. Yerüstü idman növləri də unudulmayıb: burada həm tennis kortları, həm qolf üçün çəmənliklər, həm də petank, voleybol, basketbol üçün meydançalar mövcuddur. Arzu edənlər at çapma və ya səhraya safari səyahətləri ilə məşğul ola bilərlər.
Qızılı həyəcan
Dubayı gələcəyin şəhəri olaraq qəbul etməyə alışanları asanlıqla keçmişi ilə təəccübləndirmək mümkündür. Keçmişə sayahət üçün ən qədim tikililərin yerləşdiyi Al Fahidi və Dubai Museum bölgələrini ziyarət etmək kifayətdir. Şəhərin şərq hissəsində yerləşən Deyra səmti ənənəvi bazarları sevənlər arasında məşhurdur. Əvvəllər ticarət məhz burada bir yerə cəmlənmişdi. Ədviyyatları, xına və digər ənənəvi assortimentləri həmişə Deira Grand Souk çarşısında (bura həm də Spice Souk adlanır) tapa bilərsiniz. Gold Souk bazarında "qızıl şəhər" adının haradan gəldiyini anlayırsan. Deira səmtində hələ 1912-ci ildə inşa edilmiş buranın ilk yerli Al Ahmadiya məktəbi yerləşir. Ənənəvi əl sənətləri ilə tanış olmaq, Şeyx Obeid Bin Tani və Said Əl Maktumun evlərini, eləcə də hazırda muzey kimi fəaliyyət göstərən əl-Fahidi qəsrini görmək Bur-Dubai ərazisində mümkündür. Fürsətdən istifadə edərək mədəni ziyafətlərin, milli yeməklərin dequstasiyalarının, ərəb dili kurslarının keçirildiyi, ekskursiya turlarının təşkil olunduğu Şeyx Məhəmməd adına Mədəniyyət Əməkdaşlığı Mərkəzini ziyarət edin. Onun şüarı: "Açıq qapı - açıq fikir"-dir. Elə burada, əl-Fahididə köhnə “Textile Souq” bazarında - ipək, pambıq və naxışlı əl işləri ala bilərsiniz. Gün batarkən üzən gəmilərlə dolu Fars körfəzinə abrada gəzintiyə çıxın... Budur, köhnə Dubayın nəfəsi! İştahanız açılan kimi məşhur "Al Ustad Special Kabab" İran restoranına kabab yeməyə gedin. Bu məkan 1978-ci ildən fəaliyyət göstərir və sadəcə ləziz mətbəxi ilə tanınmır, həm də aralarında hətta yerli şeyxin oğlunun olduğu müştərilərlə çəkdirdiyi selfi fotoları ilə restoranın divarlarını bəzəyən ofisiantı ilə də məşhurdur.
al_fahidi_historical_district_36
Səhra üzərindən uçuş
Təsəvvür edin: günəş doğan vaxtı siz hava balonunda 1200 metr yüksəkliyə qalxırsınız.
Qarşınızda qızıl qum və zümrüd oazislərin mənzərəsi var... Balloon Adventures və Platinum Heritage şirkətlərinin köməyi ilə bu xəyal gerçəkləşə bilər... Kameranı kənara qoyun, uçuş hissi və ətrafda uçan əhliləşdirilmiş şahinin çığırtısından zövq alın. Səhrada günəşin doğması - unudulmaz bir mənzərədir!...
Yerdə isə sizi bədəvi çadırında ləzzətli səhər yeməyi gözləyəcək. 1950-ci il istehsalı vintaj Land Roverdə səhra və onun sakinləri ilə tanışlığı maraqlı safari səyahəti tamamlayacaq.
hot-air-balloon-ride
Başınız buludlarda
Ziddiyyətlərlə oynayın: Deiradan sonra dünyanın ən yüksək binası olan, qülləsi 95 kilometr uzaqlıqdan görünən Burj Khalifa göydələninin baxış meydançasını ziyarət edin. Liftdəki düymələrin mütləq şəklini çəkin - bu qədər sayda düyməni daha heç yerdə görməyəcəksiniz!
Dubayın bəxş etdiyi misilsiz təəssüratlardan biri də - gün batımında, 828 metr yüksəklikdən görünən rəqs edən musiqili fəvvarənin mənzərəsidir. Təcrübəli səyahətçilər 148-ci mərtəbəyə - 2014-cü ildən fəaliyyətdə olan dünyanın ən yüksək At the Top SKY baxış meydançasına qalxa bilərlər.
848547
Al Maha
Səhranın ən gözəl sakinlərinin şərəfinə adlandırılan ən yaxşı kurort Spa otellərindən biri olan Al Maha, A Luxury Collection Desert şəhərdən sadəcə 45 dəqiqəlik məsafədə, torpaq sahəsi ilə 8 km uzaqlıqda yerləşir. Bu eksklüziv kurort otelinin ərazisində vəhşi heyvanlar sərbəst gəzirlər.
Çadırlar özündə Ərəbistan bədəvilərinin ənənələrini və təmtərağı birləşdirir. Səhra mənzərəli 42 lüks çadırın hər birində temperatur nəzarəti olan hovuz, günəşlənmək üçün terras, qonaq guşəsi olan böyük yataq otağı və hidromasajlı geniş vanna otağı mövcuddur.
Al Diwaan restoranında çeşidli yeməklərin geniş seçimi vardır. Səhər yeməyi qismən menyu və İsveç masası formatında təqdim olunur, nahar üç, şam yeməyi isə beş yeməkdən ibarətdir. Ya məkanın daxilində, ya da qızılı səhra mənzərəsinə qarşı terrasda oturmaq olar.
Timeless Spa-mərkəzində sizə ən uyğun masaj növü təklif olunacaq. Həmçinin idman zalı, böyük hovuz, hidromasaj vannası və istirahət zonası qonaqların ixtiyarındadır.
al_maha_resort
La Perle
İdilliya səhrasından sonra sənaye qarışqa yuvasına qayıtmaq heç istəmirsən! Axı siz Dubayın mədəni və əyləncə həyatının yeni qüruru - Al Habtoor City səmtində yerləşən misilsiz La Perle by Dragone şousunu qaçırmaq istəməzsiniz? Premyerası 31 Avqust 2017-ci ildə nümayiş olunan şou prinsip etibarilə sirk və teatr sənətinə məlum hər bir şeydən tamamilə fərqlənir. 90 dəqiqəlik tamaşanın yaradıcısı ən məşhur tamaşa tərtibatçısı Franco Dragoone idi. Şouda 23 ölkədən 65 sənətçi iştirak edir və hər biri özünəməxsus unikal istedadını və bacarığını əlavə edir: motosikllərdə inanılmaz virajlar, 25 metr yüksəklikdən suya tullanmalar, başdöndürücü hava akrobatikası və s. Gözlərinizin önündə artistlər fizika qanunlarına meydan oxuyurlar! Bütün bu möcüzələr sadəcə səhnədə və onun üzərində deyil, həm də su altında, xüsusi təchiz olunmuş hovuzda baş verir.
dubai_la_perle_theatre_7
Dubai Parks&Resorts
Dubaydan aldığım ən son təəssürat Yaxın Şərqdə yerləşən ən böyük "Dubai Parks & Resorts" tematik parklar kompleksinə səyahətim idi. Bu yer hər bir böyük insanın LEGOLAND® Dubai tematik parkından başlayaraq su parkı, Hollywood kinostudiyası və hətta yerli Bollywooda qədər bütün mümkün olan attraksionlardan zövq alaraq balaca uşağa çevrilməyə haqqının çatdığı yerdir! Yeri gəlmişkən, son olaraq: Bollywood Parks™ Dubai'nin xüsusi qüruru 850 nəfərlik Raj-Mahal teatrıdır. Onun səhnəsində Brodvey tərzində, amma hind kinosunun mövzusunda musiqi tamaşaları nümayiş olunacaq. Hər gün tematik parkda beş səhnədə oynanılan ümumən iyirmiyə yaxın tamaşa görmək mümkündür.

ПОМНЮ СВОЙ СКЕПТИЧЕСКИЙ НАСТРОЙ ПЕРЕД ПОЕЗДКОЙ В ДУБАЙ: МОЛ, НУ ТАМ ЖЕ СКУЧНО, ТОЛЬКО ПЕСКИ ДА НЕБОСКРЕБЫ... ЕСЛИ БЫ МНЕ ТОГДА СКАЗАЛИ, ЧТО ПО ВОЗВРАЩЕНИИ Я БУДУ БЛАЖЕННО УЛЫБАТЬСЯ ВСЯКИЙ РАЗ, УСЛЫШАВ «ДУБАЙ», И ЗАНЕСУ ЕГО В СВОЙ СПИСОК ЛЮБИМЫХ ГОРОДОВ, – НЕ ПОВЕРИЛА БЫ!
Mirage, который останется с тобой
Название всемирно известной сети отелей One&Only уже настраивает на романтику. Здесь, в завораживающей обстановке, достойной шейха, чувствуешь себя словно в сказке. Особый, пряно- мускусный аромат в вестибюле и welcome-drink от приветливого (кстати, русскоговорящего) персонала быстро освежают после долгого перелета.
Курортный комплекс One&Only Royal Mirage выполнен в стиле роскошных арабских дворцов. Его территория протянулась вдоль береговой линии почти на километр. Из окон открывается вид на Palm Island Bay. Три корпуса отеля, плавно переходящие друг в друга: The Palace, Arabian Court и Residence & Spa, – утопают в 26 гектарах живописных садов. Помимо корпусов, есть еще и эксклюзивная Beach Garden Villa – даже не вилла, а самый настоящий мини-дворец: с гостиной, двумя спальнями и зоной отдыха, оформленными в национальном стиле.
Но зона отдыха может и подождать! С дороги лучше всего навестить Spa-центр, своим размахом и величием напоминающий... нет, не дворец (они же вам уже надоели?), а храм, посвященный божеству с нездешним имечком Велнес: облицованный светлым мрамором, с арками, куполом, мозаикой и, конечно, традиционными восточными светильниками...
Помимо таких эталонных косметических средств, как ESPA, здесь применяют множество натуральных компонентов: морские грязи, соли и водоросли, аюрведические глины, ароматические масла (розмарин, лавр, корица, сладкий миндаль, кипарис, ментол, лайм), имбирь...
Первым делом советую посетить хамам, где умелые массажистки из Марокко, Турции, Туниса откроют вам врата в мир удовольствий. Восточные традиции тут соблюдают свято: банное полотенце пештемаль, глубоко очищающее черное мыло и особая перчатка для скрабирования – словом, найдется все, чтобы почувствовать себя обновленной и посвежевшей!
После водных процедур самое время для гастрономических изысков. Кухня отеля One&Only Royal Mirage удовлетворит даже самого искушенного гурмана. На курорте восемь ресторанов, предлагающих шедевры азиатской, индоевропейской, марокканской, средиземноморской кулинарии. Весь день открыт ресторан средиземноморской кухни Olives, форменный рай для тех, кто предпочитает трапезу а-ля фуршет. К ужину откроется марокканский ресторан Tagine: декор для него был привезен прямо из Марокко, а пряная кухня и столь же экзотичная национальная музыка станут для вас настоящим открытием. Отборные морепродукты подают в Beach Bar & Grill, что у корпуса The Palace. Не удивительно, что, несмотря на большой выбор ресторанов в Дубае, гости отеля предпочитают питаться здесь же.
Не менее яркие гастрономические впечатления ждут вас в ресторане STAY в One&Only The Palm с легкой руки шеф-повара Янника Аллено, удостоенного трех звезд Мишлен. Хлебосольный повар даже пригласит вас в святая святых – на кухню, где создаются его кулинарные шедевры, и угостит своими комплиментами... или комплементами, как вам больше нравится: так зовется легкое угощение, подаваемое в ожидании заказа. А ноу-хау заведения – особое десертное меню «Библиотека сладостей», раздолье для сладкоежек и непреодолимый искус для заботящихся о фигуре. Из ресторана можно полюбоваться знаменитыми небоскребами района Дубай Марина; впрочем, на курорте One&Only The Palm – одном из самых живописных мест эмирата – они видны отовсюду.
С собственной пристани курорта One&Only Royal Mirage легко добраться сюда и обратно на частном или общем катере. One&Only The Palm – настоящий оазис безмятежного отдыха в элегантной, уединенной обстановке. Пышные сады, изумительные фонтаны, водная гладь бассейнов и искристый блеск моря дарят незабываемые впечатления!
Не придется скучать и любителям активного отдыха. Они найдут занятия по душе: парусный спорт, катание на байдарках и парусниках Hobie Cats, виндсерфинг, водные лыжи, рыбалка, подводное плавание, плавание с трубкой и маской, ныряние с аквалангом, бассейны (с контролем температуры), красивейшие пляжи – все это к услугам отдыхающих. Не забыты наземные виды спорта: здесь есть и теннисные корты, и лужайки для гольфа, и площадки для петанка, волейбола, баскетбола. Желающие могут заняться верховой ездой или отправиться в сафари по пустыне.
Золотая лихорадка
Тех, кто привык воспринимать Дубай как город будущего, легко удивить его прошлым. Для путешествия назад во времени достаточно посетить исторический район Al Fahidi и Dubai Museum, где находятся старейшие в этих местах строения. Район Дейра в восточной части города популярен у любителей традиционных базаров. Именно здесь раньше была сосредоточена торговля. Пряности, хну и прочий традиционный ассортимент всегда найдете в Deira Grand Souk (он же Spice Souk). В Gold Souk понимаешь, откуда пошло название «город золота». В Дейре находится и первая здешняя школа – Al Ahmadiya, построенная еще в 1912 году. Познакомиться с традиционными ремеслами, увидеть дома шейхов Обейда Бин Тани и Саида Аль Мактума, а также крепость Аль-Фахиди, где ныне музей, можно в районе Бур-Дубай. Заодно загляните в Центр культурного сотрудничества шейха Мохаммеда, где проходят культурные трапезы и дегустации национальных блюд, курсы арабского языка, организуются экскурсионные туры. Его девиз: «Открытые двери – открытый разум». Здесь же, в Аль-Фахиди, на старом рынке Textile Souq вы можете запастись шелком, хлопком и вышивкой. На закате прокатитесь на абре по Персидскому заливу, заполненному снующими по нему судами... Вот оно, дыхание старого Дубая! А нагуляв аппетит, ступайте пробовать кебабы в знаменитый иранский ресторан Al Ustad Special Kabab. Он работает с 1978 года и славится не только вкусной кухней, но и официантом, украсившим стену своими селфи с клиентами, среди которых даже сын местного шейха.
Полет над пустыней
Представьте: на восходе солнца вы поднимаетесь на воздушном шаре на 1200 метров.
Перед вами потрясающая панорама золотых песков и изумрудных оазисов... С помощью компаний Balloon Adventures и Platinum Heritage эта мечта осуществима. Отложите камеру, наслаждайтесь чувством полета и криком ручного сокола, летающего вокруг. Восход солнца над пустыней – незабываемое зрелище!..
А на земле вас будет ждать вкусный завтрак в бедуинском шатре. Знакомство с пустыней и ее обитателями на винтажном Land Rover’е 1950 года выпуска завершит увлекательное сафари.
Голова в облаках
Играйте на контрастах: после Дейры навестите смотровую площадку небоскреба Burj Khalifa – самого высокого здания в мире, чей шпиль виден за 95 километров. Непременно сфотографируйте кнопки в лифте – такого их количества вы больше нигде не увидите!
Одно из самых сказочных впечатлений от Дубая – вид танцующего музыкального фонтана с высоты 828 м, на закате. Искушенные путешественники могут подняться на 148-й этаж, где с 2014 года открыта самая высокая в мире смотровая площадка At the Top SKY.
Al Maha
В честь прекрасных обитательниц пустыни назван один из лучших курортных Spa-отелей – Al Maha, A Luxury Collection Desert, всего в 45 минутах езды от города, около 8 км по дюнам. По территории этого эксклюзивного курортного отеля свободно гуляют дикие животные.
Шатры сочетают роскошь с традициями бедуинов Аравии. В каждом из 42 отдельных люксов с видом на пустыню есть бассейн с регулируемой температурой, терраса для загара, большая спальня с гостиным уголком и просторная ванная комната с гидромассажем.
В ресторане Al Diwaan широкий выбор блюд. Завтрак частично сервируется по меню и в формате шведского стола, обед состоит из трех блюд, а ужин из пяти. Можно устроиться либо в помещении, либо на террасе с видом на раскинувшуюся вокруг золотую пустыню.
В Spa-центре Timeless вам порекомендуют самый подходящий вид массажа. В распоряжении гостей также тренажерный зал, большой бассейн, гидромассажная ванна и зона релаксации.
La Perle
После идиллической пустыни не очень-то охота возвращаться в индустриальный муравейник! Но вы же не хотите пропустить новый предмет гордости культурно-развлекательной жизни Дубая – беспрецедентное шоу La Perle by Dragone в районе Al Habtoor City? Это шоу, премьера которого состоялась 31 августа 2017 года, принципиально отличается от всего, что знало цирковое и театральное искусство. Создателем 90-минутного представления стал Франко Драгоне, один из самых знаменитых постановщиков. В шоу принимают участие 65 артистов из 23 стран, и каждый привносит собственный уникальный набор талантов и умений: сумасшедшие виражи на мотоциклах, прыжки в воду с 25-метровой высоты, головокружительная воздушная акробатика и пр. На ваших глазах артисты бросают вызов законам физики! Все эти чудеса происходят не только на сцене и над ней, но еще и под водой, в специально оборудованном бассейне.
Dubai Parks&Resorts
Моим завершающим впечатлением от Дубая стала поездка в самый крупный на Ближнем Востоке комплекс тематических парков Dubai Parks & Resorts. Это то самое место, где любой взрослый имеет право превратиться в дитя, наслаждаясь всевозможными аттракционами – от тематического парка LEGOLAND® Dubai до аквапарка, голливудских киностудий и даже местного Болливуда! Кстати, о последнем: особая гордость Bollywood Parks™ Dubai – театр Радж-Махал на 850 мест. На его сцене будут идти мюзиклы в бродвейском стиле, но на сюжеты индийского кино. Каждый день в тематическом парке можно будет увидеть в общей сложности до двадцати представлений, разыгрываемых на пяти сценах.