"Kraliçanın Son ehtirası" tamaşaçıları möhtəşəm aktyor heyəti ilə sevindirməyə davam edir. Bu hekayənin hər bir personajında  müasir insanlara xas olan bütün ehtiraslagörə bilərsiniz.
Nə zaman: 18 yanvar, 19:00
Əgər ailənizdə balaca teatr həvəskarı böyüyürsə bu şənbə rus nağılı əsasında "Durnabalığının buyruğu ilə" tamaşasını qaçırmayın!
Nə zaman: 19 yanvar, 12:00
Şənbə axşamı mütləq İranə Tağızadənin quruluşunda "Karamazov qardaşları" tamaşasını seyr edirik, kiməsə yazığımız gələcək, kimin üçünsə həyəcanlanacağıq, sonra isə kiminsə haqqında gecəyə qədər danışacağıq.
Nə zaman: 19 yanvar, 19:00
Bazar günü teatrda "Qarabağnamə" tamaşası göstəriləcək. Quruluşçu rejissor - xalq artisti Mərahim Fərzəlibəyov, quruluşçu rəssam - İsmayıl Məmmədov, musiqi tərtibatçısı - Həmid Kazımzadə.
Nə zaman: 20 yanvar, 19:00
London Milli Qalereyası və Amsterdam Dövlət Muzeyinin birgə layihəsi - adi sərgi deyil, dahi hollandiyalı Rembrandt Harmens van Reynin misilsiz işlərinin toplusudur.

“The Queen’s last passion” keeps making the audience happy with its amazing acting performance. In each character of this story can be seen the same passions common to a modern human being.
Time: 18 January, 19:00
If you have a little theatre man growing up, do not miss out the play of the Russian folk tale “By the Pike’s will” this Saturday!
Time: 19 January, 12:00
On Saturday evening we are definitely watching the play set by Irana Taghi-zadeh “The Brothers Karamazov”. We will feel sorry for someone, worry for other, and about someone we will talk till the deep night.
Time: 19 January, 19:00
On Sunday “Karabakhname” is in theatres. Art-director – people’s artist Marahim Farzalibekov, production designer – Ismail Mamedov, musical arrangement by Qamid Kazimzadeh.
Venue: Azerbaijan State Academic National Drama theatre
Time: 20 January, 19:00
Collaboration of London’s National Gallery and Amsterdam’s State Museum is not just another exhibition, but unprecedented collection of works by the great Dutch, Rembrandt Harmenszoon van Rijn.