"Kraliçanın Son ehtirası" tamaşaçıları möhtəşəm aktyor heyəti ilə sevindirməyə davam edir. Bu hekayənin hər bir personajında  müasir insanlara xas olan bütün ehtiraslagörə bilərsiniz.
Nə zaman: 18 yanvar, 19:00
Əgər ailənizdə balaca teatr həvəskarı böyüyürsə bu şənbə rus nağılı əsasında "Durnabalığının buyruğu ilə" tamaşasını qaçırmayın!
Nə zaman: 19 yanvar, 12:00
Şənbə axşamı mütləq İranə Tağızadənin quruluşunda "Karamazov qardaşları" tamaşasını seyr edirik, kiməsə yazığımız gələcək, kimin üçünsə həyəcanlanacağıq, sonra isə kiminsə haqqında gecəyə qədər danışacağıq.
Nə zaman: 19 yanvar, 19:00
Bazar günü teatrda "Qarabağnamə" tamaşası göstəriləcək. Quruluşçu rejissor - xalq artisti Mərahim Fərzəlibəyov, quruluşçu rəssam - İsmayıl Məmmədov, musiqi tərtibatçısı - Həmid Kazımzadə.
Nə zaman: 20 yanvar, 19:00
London Milli Qalereyası və Amsterdam Dövlət Muzeyinin birgə layihəsi - adi sərgi deyil, dahi hollandiyalı Rembrandt Harmens van Reynin misilsiz işlərinin toplusudur.

"Последняя страсть королевы" продолжает радовать зрителей великолепной актерской игрой. В каждом персонаже этой истории можно разглядеть все те же страсти, что свойственны современному человеку.
Когда: 18 января, 19:00
Если у вас подрастает маленький театрал, не пропустите постановку русской народной сказки «По щучьему веленью» в эту субботу!
Когда: 19 января, 12:00
Субботним вечером мы совершенно точно смотрим постановку Ираны Таги-заде «Братья Карамазовы», кому-то сочувствуем, за кого-то переживаем, а о ком-то будем потом говорить до глубокой ночи.
Когда: 19 января, 19:00
В воскресенье в театре идет "Карабахнаме». Режиссер-постановщик – народный артист Марахим Ферзалибеков, художник-постановщик – Исмаил Мамедов, музыкальное оформление – Гамида Кязимзаде.
Когда: 20 января, 19:00
Совместный проект лондонской Национальной галереи и амстердамского Государственного музея – это не просто очередная выставка, а беспрецедентное собрание работ великого голландца, Рембрандта Харменс ван Рейна.