Bu bahar mövsümünü nəinki isti, parlaq və rəngarəng, həm də xeyirxah edə bilərik! Nargis fondu ilk dəfə olaraq "Torpaq əlimdə, bahar ürəyimdə" adlı xeyriyyə yarmarkası keçirir. Yarmakanın qonaqları şip-şirin evlərin arasında gəzərək, ləzzətli qovrulmuş şabalıdları və digər ləziz yaz təamlarını dadaraq, sevdiyimiz Novruz bayramının bütün koloritini hiss edərək öz vaxtlarını çox xoş keçirəcəklər. Yarmarkada toplanan bütün vəsait müxtəlif xəstəliklərdən əziyyət çəkən uşaqların müalicəsi və əməliyyatlarına sərf olunacaq.
Harada: Fəvvarələr meydanı
Nə zaman: 15 mart – 1 aprel, saat 11:00 - 23:00
Bu cümə Azərbaycan Simfonik Orkestri ilə birlikdə amerikalı virtuoz pianoçu Culiya Zilberkvit çıxış edəcək. Orkestri Azərbaycan Xalq Artisti professor Rauf Abdullayev idarə edəcək.
Nə zaman: 15 mart, 19:00
Fransız heykəltəraş Mauro Kordanın “Zoospective and Morphospective” adlı sərgisi açılır. Rəssamın müxtəlif mühitlərdə və vəziyyətlərdə bir insanın daxili dünyasını meydana çıxardığı, həmçinin bir sıra heyvan növlərinin sürətlə yoxa çıxması kimi qlobal məsələlərə də diqqət yetirdiyi 40 əsəri ilə tanış olmaq mümkündür.
Nə zaman: 15 mart – 15 sentyabr
Korjik, Kompot və Karamelka pişiklərinin macəraları, şən mahnılar, çılğın rəqslər, çoxlu zarafatlar və maraqlı interaktiv oyunlar uşaqları darıxmağa qoymacaq!
Nə zaman: 16 mart, 12:00
Şənbə günü Azərbaycan musiqisinin titanı Üzeyir Hacıbəyovun "O olmasın, bu olsun" operettasından zövq alacağıq.
Nə zaman: 16 mart, 14:00
Dahi yapon pianoçu Keyko Matsui Tanabata "ulduz festivalı" ilə ilhamlandığı Echo adlı yeni solo albomu ilə dünya turnesinə çıxıb. Bu, pianoçunun 30 il ərzində 28-ci albomudur!
Harada: Heydər Əliyev adına saray
Nə zaman: 16 mart, 19:00
Martın 13-dən 17-dək müxtəlif musiqi məktəblərində 3-cü Testen Art Baku Beynəlxalq Festivalı keçirilir. Festivalda müxtəlif yaş qrupları üzrə (4 yaş və 20 dən çox) konkursantlar iştirak edəcək. Müsabiqədə müxtəlif nominasiyalar təqdim olunur: vokal, instrumental, rəqs, moda, dizayn və sair. Gala-konsert və mükafatlandlrma mərasimi bu bazar günü keçiriləcək. Giriş pulsuzdur.
Harada: Rəşid Beybutov adına Azərbaycan Dövlət MahnıTeatrı
Nə zaman: 17 mart, saat 12.00
"Cırtdan: Novruz Macərası" adlı unudulmaz şousunu seyr edərək bahar bayramı atmosferinə daxil oluruq.
Nə zaman: 17 – 22 mart
Böyük ekranda tarix sevənlər üçün Britaniya muzeyi tərəfindən təşkil edilmiş "Vikinqlər: Həyat və Əfsanələr" adlı blokbaster-sərgisi nümayiş olunacaq.
Nə zaman: 17 mart, 13:00
Bu bazar "Yeddi rəng: göy" adlı qeyri-adi tədbir keçiriləcək, tədbir çərçivəsində biz rəng meditasiyasına qərq olub, yoqa təcrübəsi keçə biləcəyik. Tədbirin aparıcıları – neon rəssamlığının ustası, dünyanın ilk neon art muzeyinin yaradıcısı Fərid Ələkbərov və Mixail Alkov olacaqlar.

We will make this spring not only warm, bright and colourful, but also the kindest! The Nargis fund for the first time will hold the spring charity fair “Torpaq əlimdə, bahar ürəyimdə” (Soil in my hand, spring in my heart). Guests of the fair will be able to have a good time, walking around lovely lodges, eating tasty fried chestnuts and other spring goodies, sensing all the colors of the favorite Novruz holiday. All the funds raised at the fair will be forwarded to treatment and surgeries of children suffering from various diseases.
Time: 15 March – 1 April, from 11:00 to 23:00
This Friday the American pianist virtuoso Julia Zilberquit will perform together with Azerbaijan State Symphonic Orchestra. Azerbaijan People's Artist, Professor Rauf Abdullayev will conduct the orchestra.
Time: 15 March, 19:00
The exhibition of the French sculptor Mauro Corda Zoospective and Morphospective is opening 40 works of the artist will be available for observation, in which he discloses human’s inner world in various environment and situations and also pays attention to such global questions as rapid extinction of a number of some animal species.
Time: 15 March – 15 September
The adventure of cats Biscuit, Compote and Caramel, cheerful songs, fun dances, bunch of jokes and fascinating interactive games definitely won’t let the kids get bored!
Venue: State Academic National Drama Theatre
Time: 16 March, 12:00
On Friday evening we will enjoy an operetta of Azerbaijan’s music titan Uzeyir Hajibeyov “O olmasın, bu olsun” ( If not that one, then this one).
Time: 16 March, 14:00
Brilliant Japanese piano player Keiko Matsui is on her world tour with new solo album Echo cast by Tanabata star festival. It is the 28th album of the pianist in 30 years!
Time: 16 March, 19:00
From 13 to 17 March in different musical schools takes place the 3rd international festival "Testene Art Baku", in which will participate contestants of different age categories: from 4 to 20 years and older. Different nominations are presented in competition: vocal, instrumental performance, dance, fashion, design etc. Gala concert and award ceremony will take place already this Sunday. Free entrance.
Venue: Rashid Behbudov State Song Theatre
Time: 17 March. 12:00
Catching the spring holiday atmosphere by watching the unforgettable show "Adventures of Jirtdan on Novruz".
Time: 17 March – 22 March
For history lovers the big screens will show an exhibition-blockbuster “Vikings: Life and Legend” organized by the British Museum.
Time: 17 March, 13:00
This Sunday an extraordinary event "Seven colors: blue" will take place, within which we will be able to plunge into color meditation, practice yoga. The event hosts– the master of neon painting, the founder of the first-ever museum of neon art Farid Alekperov and Mikhail Alkov.