Bakıda ilk dəfə musiqiçi Peter Bentse solo konsert ilə çıxış edir. O, klavişlərdə fenomenal sürətdə çalğısına görə Ginnesin Rekordlar Kitabına düşüb!
Nə vaxt: 24 noyabr, 19:00
Paytaxtımızda üçüncü dəfə "Visla" Polşa filmləri festivalı keçirilir. Cümə günü - rejissor Yan Komasanın "Şəhər 44", şənbə günü Mixail Şerbitsin "Ədalətli", bazar günü - Valdemar Kşistekin "80 milyon" filmini izləyirik.
untitled-1
Nə vaxt: 22 – 28 noyabr, 19:00
Harada: Landmark
X Əl işləri festivalı çərçivəsində istedadlı sənətkarların əsərləri ilə tanış oluruq. Yeni il hədiyyələrini axtarmağın tam zamanıdır!
tool-1957451_960_720
Nə vaxt: 23, 24 noyabr
Şənbə gecəsi Veberin, Betxovenin və Şubertin əsərlərini dinləyirik.
15168902_921228678009656_5341068164771691933_o
Səttar Bəhlulzadənin 110 illik yubileyi ərəfəsində “Cizgi təranəsi” adlı sərgidə nümayiş olunan əsərlərindən zövq alırıq.
111
Nə vaxt: 16 noyabr – 16 yanvar, 11:00 – 20:00
Harada: Müasir İncəsənət Muzeyi
Verdinin ölümsüz "Traviata" operasından həzz alırıq.
417907876
Nə vaxt: Opera və Balet Teatrı
Harada: 24 noyabr, 19:00
Ayın sonuna qədər gənc rəssam Aqil Abdullayevin “Çəhrayı gələcəyin utancaq oğlanı” adlı fərdi sərgisini ziyarət etmək olar.

Впервые в Баку с сольным концертом выступает музыкальная звезда Петер Бенце. Он был внесен в Книгу рекордов Гиннеса за феноменальную скорость нажатия клавиш!
Когда: 24 ноября, 19:00
В Баку третий раз проходит Фестиваль польских фильмов «Висла». В субботу смотрим фильм «Справедливый» режиссера Михала Щербица, в пятницу – «Город 44» Яна Комасы, в воскресенье – «80 миллионов» Вальдемара Кшистека.
untitled-1
Когда: 22 – 28 ноября, 19:00
Знакомимся с работами талантливых мастеров на X Фестивале ручных работ. Самое время присмотреть новогодние подарки!
tool-1957451_960_720
Когда: 23, 24 ноября
Где: Капелльхаус
Субботним вечером слушаем произведения Вебера, Бетховена и Шуберта.
15168902_921228678009656_5341068164771691933_o
Где: Филармония
В преддверии 110-летия Саттара Бахлулзаде любуемся его произведениями на выставке «Мелодия штрихов».
111
Когда: 16 ноября – 16 января, 11:00 – 20:00
Наслаждаемся звучанием бессмертной «Травиаты» Верди.
417907876
До конца месяца можно успеть на сольную выставку молодого художника Агиля Абдуллаева «Застенчивый мальчик из розового будущего».