Bakıda ilk dəfə musiqiçi Peter Bentse solo konsert ilə çıxış edir. O, klavişlərdə fenomenal sürətdə çalğısına görə Ginnesin Rekordlar Kitabına düşüb!
Nə vaxt: 24 noyabr, 19:00
Paytaxtımızda üçüncü dəfə "Visla" Polşa filmləri festivalı keçirilir. Cümə günü - rejissor Yan Komasanın "Şəhər 44", şənbə günü Mixail Şerbitsin "Ədalətli", bazar günü - Valdemar Kşistekin "80 milyon" filmini izləyirik.
untitled-1
Nə vaxt: 22 – 28 noyabr, 19:00
Harada: Landmark
X Əl işləri festivalı çərçivəsində istedadlı sənətkarların əsərləri ilə tanış oluruq. Yeni il hədiyyələrini axtarmağın tam zamanıdır!
tool-1957451_960_720
Nə vaxt: 23, 24 noyabr
Şənbə gecəsi Veberin, Betxovenin və Şubertin əsərlərini dinləyirik.
15168902_921228678009656_5341068164771691933_o
Səttar Bəhlulzadənin 110 illik yubileyi ərəfəsində “Cizgi təranəsi” adlı sərgidə nümayiş olunan əsərlərindən zövq alırıq.
111
Nə vaxt: 16 noyabr – 16 yanvar, 11:00 – 20:00
Harada: Müasir İncəsənət Muzeyi
Verdinin ölümsüz "Traviata" operasından həzz alırıq.
417907876
Nə vaxt: Opera və Balet Teatrı
Harada: 24 noyabr, 19:00
Ayın sonuna qədər gənc rəssam Aqil Abdullayevin “Çəhrayı gələcəyin utancaq oğlanı” adlı fərdi sərgisini ziyarət etmək olar.

For the first time in Baku, musical star Peter Bence will perform at his solo concert. He is in the Guinness Book of Records for phenomenal speed of keyboard tapping!
Time: 24 November, 19:00
For the third time the Festival of the Polish movies "Wisla" takes place in our capital. On Saturday we watch movie “The Equitable” by director Michal Szczerbic, Friday – “Miasto 44” by Jan Komasa, on Sunday – “80 milionów” of Waldemar Krzystek.
Time: 22 – 28 November, 19:00
Getting to know works of talented masters at the X Festival of handicrafts. It’s about time to look up for some New year gifts.
Time: 23, 24 November
Venue: Kappelhaus
Listening to compositions of Weber, Beethoven and Schubert on a Saturday night.
Venue: Azerbaijan State Philharmonic Hall
In the run-up to Sattar Bakhlulzade's 110th anniversary, we admire his canvases at the exhibition “Melody of Strokes”.
Time: 16 November – 16 January, 11:00 – 20:00
Venue: Baku Museum of Modern Art
Let’s enjoy sounding of immortal "La traviata" by Verdi.
Time: Azerbaijan State Academic Opera and Ballet Theatre
Venue: 24 November, 19:00
There is still time untill the end of month to go and see solo exhibition of young artist Aqil Abdullayev “Shy boy from the pink future”.