Cümə günü Macarıstanın Azərbaycandakı səfirliyi tərəfindən təşkil olunmuş, fransız fotoqraf Bruno Burel və Parti Nagi Layşoun ekspozisiyasına yetişə bilərsiniz.
Harada: Maqsud İbrahimbəyov mərkəzi
Nə zaman: 12 aprel, 17:00 dək
Bakıda «Kreml baleti» teatrı «Min bir gecə» tamaşası ilə çıxış edəcək. Qastrollar bu tamaşa üçün unikal dekorasiyalar hazırlayan Azərbaycan və Rusiyanın Xalq rəssamı Tahir Salahovun 90 illiyinə təsadüf edir. Həmin gün qonaqlar Azərbaycan bəstəkarı Fikrət Əmirovun musiqisindən və şah Şəhriyarla gözəl Şəhrizadə haqqında hekayəni birləşdirən orta əsr ərəb nağılları toplusuna əsaslanan möhtəşəm tamaşadan zövq ala biləcəklər. Quruluşçu-xoreoqraf Rusiyanın xalq artisti Andrey Petrovdur.
Harada: Heydər Əliyev adına saray
Nə zaman: 12 aprel, 19:00
Cümə günü Lermontovun «Maskarad» dramasını yeni interpretasiyada görə biləcəyik.
Harada: Rus Dram teatrı
Nə zaman: 13 aprel, 19:00
Şənbə günü Bakıda dördüncü dəfə hər il keçirilən «Total imla» təhsil aksiyası keçiriləcək. Bu aksiya həmin gün bütün dünyada 3100-dən çox meydançada baş tutacaq! İştirak etmək üçün əvvəlcədən totaldict.ru saytında qeydiyyatdan keçmək lazımdır. Aksiyada həm də onlayn iştirak etmək mümkündür!
Nə zaman: 13 aprel
«Deqa. Mükəmməllik ehtirası» filmi bizə fransız rəssamın keşməkeşli həyat yolunu göstərir: uğursuzluğu nə qədər dərin yaşadığını, bədii prinsipləri necə inkişaf etdirdiyini, yeni texnikalarla eksperiment apararaq öz idealını necə axtardığını... Filmdə onun nəinki məşhur, həm də nadir rəsmləri, Deqa ilə eyni dövrdə yaşayan insanların şahidlikləri və özünün məktubları nümayiş olunur.
Nə zaman: 14 aprel, 13:00
Balaca tamaşaçılara bu bazar günü Azərbaycan xalq nağıllarının motivləri əsasında «Cırtdan» opera-nağılı təqdim olunacaq.
Nə zaman: 14 aprel, 14:00
Tarix sevərlər üçün Türk tarixçisi və beynəlxalq əlaqələr üzrə professor İlbər Ortaylı «Qafqaz tarixi» məruzəsi ilə çıxış edəcək.
Harada: Heydər Əliyev mərkəzi
Nə zaman: 14 aprel, 15:00
Bu bazar Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin dəstəyi ilə keçirilən frankofoniya həftəsi çərçivəsində Maya Bağırovanın «Paris» adlı foto sərgisi keçiriləcək.
Nə zaman: 14 aprel, 19:00
Bu il beşinci dəfə “Qızıl Maska kinoda” keçirilir – böyük ekranda Lev Dodinin quruluşunda Malıy Teatr – Avropa teatrının “Albalı bağı" tamaşasını seyr etmək üçün əla fürsət.

You still can make it to the exposition by French photographer Bruno Bourel and Parti Nagi Lajos on Friday. It is organized by the Embassy of Hungary in Azerbaijan.
Venue: Maksud Ibragimbekov Center
Time: 11-12 April, till 17:00
"The Kremlin Ballet" theater performs the play "One Thousand and One Nights" in Baku. Tours are dated for the 90th anniversary of the national artist of Russia and Azerbaijan Tair Salakhov, who created unique scenery exclusively for the play. This day guests will be able to enjoy music of the Azerbaijani composer Fikret Amirov and brilliant show, which was based on a collection of medieval Arab fairy tales and proverbs united by a story about the ruler Shakhriyar and the beauty Scheherazade. Producing choreographer is Russia people's artist Andrey Petrov.
Time: 12 April, 19:00
This Friday we will be able to watch new interpretation of drama by Lermontov – “Masquerade”.
Time: 13 April, 19:00
On Saturday for the fourth time in Baku the annual educational event "A total dictation" will take place, which will happen this day on more than 3100 platforms worldwide! In order to participate, it is necessary to pre-register on the website totaldict.ru. It is also possible to participate in the rally online!
Time: 13 April
Movie "Degas. Passion for perfection" shows us a hard life path of the French painter: how deeply he experienced failures, how developed the art principles, how he looked for his perfection, experimenting with new techniques. In the movie, which shows not only his famous, but also rare paintings, were used the evidences of Degas's contemporaries and his own letters.
Time: 14 April, 13:00
This Sunday the opera-tale “Jirtdan” based on the Azerbaijan’s folklore fairytales will be presented to our little spectators.
Time: 14 April, 14:00
Turkish historian and professor of the international relations Ilber Ortayli will give the lecture "The Caucasian History".
Time: 14 April, 15:00
On Sunday within a Week of Francophonie with support of the Embassy of France in Azerbaijan opens the photo exhibition of Maya Baghirova named “Paris”.
Time: 14 April, 19:00
For the fifth time this year takes place "The Golden Mask in Cinema" – an excellent opportunity to watch on the big screen "The Cherry Orchard" of Maly Drama Theatre – Theatre of Europe directed by Lev Dodin.