Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə altıncı Beynəlxalq Kitab Sərgisində yüzlərlə azərbaycanlı və xarici nəşrlərin təqdimatı keçiriləcək.
Harada: Bakı İdman Sarayı
Nə zaman: 27 – 29 sentyabr, 13:00 – 19:00
Bu şənbə günü ikinci Nəsimi - şeir, incəsənət və mənəviyyat festivalı çərçivəsində “Tallinn Oğlanlar Xoru” Bakıda çıxış edəcək.
Harada: Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının kamera və orqan musiqisi zalı
Nə zaman: 28 sentyabr, 22:00
YAY! Travel uşaqlar və valideynlər üçün Şahdağ Milli Parkına art-tur təşkil edir. Proqrama daş üzərində rəsm ustad dərsləri daxildir, dərsləri isə Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrının aktrisası və Len&Dolls yaradıcılıq studiyasının direktoru Yelena Borisovna Şetinkina aparır. Yerlərin sayı məhduddur.
Görüş yeri: Gənclik metrosunun yaxınlığında
Nə zaman: 29 sentyabr, 07:00 – 21:45
Moldova, Gürcüstan, Almaniya, Avstriya, İran, Türkiyə, İsrail və Böyük Britaniyalı rəssamların sənətdə olan qadınlara həsr olunmuş solo ekspozisiyalarını təqdim etdikləri "Qadın olmaq" (To Be a Woman) müasir sənət festivalı davam edir.
Harada: Müasir İncəsənət Muzeyi
Nə zaman: 16 oktyabra qədər
Azərbaycanda rus filmləri həftəsi başa çatır. Film həftəsinin proqramına həm yeni, həm də kinoteatrların liderləri, beynəlxalq kinofestivalların mükafatçıları daxildir. Pulsuz film nümayişlərini qaçırmayın!

Сотня азербайджанских и два с лишним десятка зарубежных издательств будут представлены на шестой Международной книжной ярмарке, которую организует Министерство культуры Азербайджанской Республики.
Где: Бакинский дворец спорта
Когда: 27 – 29 сентября, 13:00 – 19:00
В рамках второго Фестиваля поэзии, искусства и духовности "Насими" в эту субботу в Баку выступит Таллиннский хор мальчиков.
Где: Зал органной и камерной музыки, Государственная филармония
Когда: 28 сентября, 22:00
YAY!Travel организует арт-тур в Шахдагский национальный парк для детей и родителей. В программу включен мастер-класс по рисованию на камнях, а ведет тур актриса Азербайджанского государственного кукольного театра и директор творческой студии Len&Dolls Елена Борисовна Щетинкина. Количество мест ограничено.
Где: встреча у м. Гянджлик
Когда: 29 сентября, 07:00 – 21:45
Продолжается фестиваль современного искусства «Быть женщиной» (To Be a Woman), в рамках которого художники из Молдовы, Грузии, Германии, Австрии, Ирана, Турции, Израиля и Великобритании представляют в Баку свои сольные экспозиции, посвященные женщине в искусстве.
Когда: до 16 октября
Подходит к концу "Неделя российских фильмов в Азербайджане". В программу кинонедели вошли как новинки, так и лидеры проката, призеры международных кинофестивалей. Не пропустите бесплатные кинопоказы!