Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə altıncı Beynəlxalq Kitab Sərgisində yüzlərlə azərbaycanlı və xarici nəşrlərin təqdimatı keçiriləcək.
Harada: Bakı İdman Sarayı
Nə zaman: 27 – 29 sentyabr, 13:00 – 19:00
Bu şənbə günü ikinci Nəsimi - şeir, incəsənət və mənəviyyat festivalı çərçivəsində “Tallinn Oğlanlar Xoru” Bakıda çıxış edəcək.
Harada: Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının kamera və orqan musiqisi zalı
Nə zaman: 28 sentyabr, 22:00
YAY! Travel uşaqlar və valideynlər üçün Şahdağ Milli Parkına art-tur təşkil edir. Proqrama daş üzərində rəsm ustad dərsləri daxildir, dərsləri isə Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrının aktrisası və Len&Dolls yaradıcılıq studiyasının direktoru Yelena Borisovna Şetinkina aparır. Yerlərin sayı məhduddur.
Görüş yeri: Gənclik metrosunun yaxınlığında
Nə zaman: 29 sentyabr, 07:00 – 21:45
Moldova, Gürcüstan, Almaniya, Avstriya, İran, Türkiyə, İsrail və Böyük Britaniyalı rəssamların sənətdə olan qadınlara həsr olunmuş solo ekspozisiyalarını təqdim etdikləri "Qadın olmaq" (To Be a Woman) müasir sənət festivalı davam edir.
Harada: Müasir İncəsənət Muzeyi
Nə zaman: 16 oktyabra qədər
Azərbaycanda rus filmləri həftəsi başa çatır. Film həftəsinin proqramına həm yeni, həm də kinoteatrların liderləri, beynəlxalq kinofestivalların mükafatçıları daxildir. Pulsuz film nümayişlərini qaçırmayın!

A hundred of Azerbaijani and over twenty foreign publishers will be represented at the 6th International Book Fair organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.
Venue: Baku Sport Palace
Time: 27 - 29 September, 13:00 - 19:00
This Saturday within the second Nasimi Festival of Poetry, Art and Spirituality Tallinn Boys Chorus will perform in Baku.
Venue: Chamber and Organ Music Hall of Azerbaijan State Philharmonic Hall
Time: September 28, 22:00
YAY! Travel organizes an art tour to Shahdag National Park for children and parents. The program includes a master class on drawing on stones, and the actress of the Azerbaijan State Puppet Theatre and director of the creative studio Len & Dolls Elena Borisovna Shetinkina leads the tour. The number of places is limited.
Venue: meeting near Ganjlik metro station
Time: September 29, 07:00 - 21:45
The festival of contemporary art "To Be a Woman" continues, within which artists from Moldova, Georgia, Germany, Austria, Iran, Turkey, Israel and Great Britain present their solo exhibitions in Baku dedicated to women in art.
Venue: Museum of Modern Art
Time: until October 16
The "Week of Russian Films in Azerbaijan" is coming to an end. The film program included both new releases and distribution leaders, prize-winners of international film festivals. Do not miss out free movie nights!