Bakıda Fransa, Belçika, Kosta Rika, Yunanıstan, Macarıstan, Mərakeş, Meksika, Moldova, Rumıniya, İsveçrə, Litva və Latviyadakı səfirliklər, həmçinin Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin iştirak etdiyi "Frankofoniya Həftələri" festivalı keçirilib.
Festival çərçivəsində Fransız DJ Shlomo çıxış edib, Avropa və Amerika filmləri ingilis dilində subtitrlərlə nümayiş etdirilib, Maya Bağırovanın ağ-qara fotoları sərgilənib. Üzeyir Hacıbəyli adına Simfonik Orkestri dünya şöhrətli dirijor Natali Marinin rəhbərliyi altında çıxış edib.
UFAZ bu il üçüncü dəfə "Frankofoniya həftəsini" qeyd edib və festival çərçivəsində Fransa İnstitutu tərəfindən təşkil olunmuş fransız dili orfoqrafiyası müsabiqəsi, Vüsal Əhmədovun Fransız müasir incəsənəti haqqında məruzəsi, Aydın Sadıxovun fərdi foto sərgisi və İsveçrə səfirliyinin nümayəndəliyi tərəfindən keçirilmiş İsveçrə məktəbinin təqdimatı kimi tədbirlər iştirak edib. UFAZ-ın müəllim heyəti və tələbələri həmçinin "Kim? Harada? Nə zaman?" oyununun "Quoi? Où? Quand?" fransız versiyasını oynayıblar və eksperimental musiqi nömrələrini təqdim ediblər. Axşam Yunanıstanın Azərbaycandakı səfirləri Nikolaos Kanellos tərəfindən çəkilmiş rəsm əsərlərindən ibarət kiçik bir sərgi ilə başlayıb.

The "Francophonie Weeks" festival with participation of Embassies of France, Belgium, Costa Rica, Greece, Hungary, Morocco, Mexico, Moldova, Romania, Switzerland, Lithuania, Latvia and also the European Union representations in Azerbaijan took place in Baku.
Within the festival there was a show of the French DJ Shlomo, display of the European and American movies with English subtitles, exhibition of black-and-white photos by Maya Baghirova. The symphonic orchestra of Uzeyir Hajibeyli performed under the direction of the world famous conductor Nathalie
Marin.
This year UFAZ for the third time celebrated "Francophonie Weeks" and hosted a number of events, such as French spelling competition organized by the French institute, the lecture by Vusal Akhmedov about the modern art of France, the solo photo exhibition of Aydin Sadikhov and the presentation of the higher education of Switzerland held by representatives of Embassy of Switzerland. Teachers and students of UFAZ also for the first time played the French version of "What? Where? When?" – "Quoi? Où? Quand?" and also presented experimental music numbers. The evening was opened by a small painting exhibition, written by ambassadors of Greece in Azerbaijan Nikolaos Kanellos.