Bu həftə sonu, iki həftə davam edəcək 2-ci “Fantaziya” Avropa mədəni irs festivalına start verilir. Festival memarlıq irsinə həsr olunmuş konfrans və Bakının tarixinə həsr olunmuş pop-up muzeyinin açılış tədbiri ilə başlayacaq, müxtəlif sərgilər, film nümayişləri, konsert, master klasslar və teatr tamaşaları ilə davam edəcək.
Harada: Bakı, Gəncə, Qəbələ
Nə zaman: 1-15 noyabr
Şekspirin eyni adlı pyesi əsasında Britaniya teatrının quruluşunda "On ikinci gecə" pyesinin videosunu izləyirik. Baş rolda bənzərsiz Stiven Fray iştirak edir.
Nə zaman: 2 noyabr, 10:00
“Ağıllı Bakı” layihəsi 7-14 yaş arası uşaqları "Mendeleyev cədvəli" interaktiv təhsil proqramında iştirak etməyə, kolba və sınaq şüşəsi ilə işləməyi öyrənməyə, əsl kimyəvi təcrübələr aparmağa və evdə təhlükəsiz təcrübələri davam etdirmək üçün lazım olan hər şeyi əldə etməyə dəvət edir.
Harada: XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
Nə zaman: 2 və 3 noyabr, 13:00
Qlobal Milli Meksika həftəsi çərçivəsində #SemanaGlobal Milli Meksika Mətbəxi Həftəsi başa çatır.
Harada: Landmark, 20-ci mərtəbə
Nə zaman: 3 noyabra qədər, 18:00 – 22:00
#АртЛекторийВкино layihəsi çərçivəsində Roma obrazını müəyyən edən, doqquz papa rəhbərliyi altında çalışmaq imkanına sahib olan yeganə heykəltəraş haqqında İtalya sənədli filmini sey edirik.

В эти выходные стартует двухнедельный второй европейский фестиваль культурного наследия «Фантазия». Он откроется конференцией по архитектурному наследию и открытием pop up музея, посвященного истории Баку, а продолжится выставками, кинопоказами, концертами, мастер-классами и театральными представлениями.
Где: Баку, Гянджа, Габала
Когда: С 1 по 15 ноября
Смотрим видеозапись британской постановки спектакля «Двенадцатая ночь» по одноименной пьесе Шекспира. В главной роли – неподражаемый Стивен Фрай.
Когда: 2 ноября, 10:00
Проект «Умный Баку» приглашает детей от 7 до 14 лет принять участие в интерактивной образовательной программе «Таблица Менделеева», научиться работать с колбами и пробирками, ставить настоящие химические опыты и получить все необходимое для продолжения безопасных опытов дома.
Когда: 2 и 3 ноября, 13:00
Завершается Неделя национальной мексиканской кухни в рамках Глобальной недели Мексики #SemanaGlobal.
Где: Landmark, 20-й этаж
Когда: до 3 ноября, 18:00 – 22:00
В рамках проекта #АртЛекторийВкино смотрим итальянское документальное кино о скульпторе, определившем образ Рима, единственном, кому довелось поработать при девяти папах.