Bu həftə sonu, iki həftə davam edəcək 2-ci “Fantaziya” Avropa mədəni irs festivalına start verilir. Festival memarlıq irsinə həsr olunmuş konfrans və Bakının tarixinə həsr olunmuş pop-up muzeyinin açılış tədbiri ilə başlayacaq, müxtəlif sərgilər, film nümayişləri, konsert, master klasslar və teatr tamaşaları ilə davam edəcək.
Harada: Bakı, Gəncə, Qəbələ
Nə zaman: 1-15 noyabr
Şekspirin eyni adlı pyesi əsasında Britaniya teatrının quruluşunda "On ikinci gecə" pyesinin videosunu izləyirik. Baş rolda bənzərsiz Stiven Fray iştirak edir.
Nə zaman: 2 noyabr, 10:00
“Ağıllı Bakı” layihəsi 7-14 yaş arası uşaqları "Mendeleyev cədvəli" interaktiv təhsil proqramında iştirak etməyə, kolba və sınaq şüşəsi ilə işləməyi öyrənməyə, əsl kimyəvi təcrübələr aparmağa və evdə təhlükəsiz təcrübələri davam etdirmək üçün lazım olan hər şeyi əldə etməyə dəvət edir.
Harada: XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
Nə zaman: 2 və 3 noyabr, 13:00
Qlobal Milli Meksika həftəsi çərçivəsində #SemanaGlobal Milli Meksika Mətbəxi Həftəsi başa çatır.
Harada: Landmark, 20-ci mərtəbə
Nə zaman: 3 noyabra qədər, 18:00 – 22:00
#АртЛекторийВкино layihəsi çərçivəsində Roma obrazını müəyyən edən, doqquz papa rəhbərliyi altında çalışmaq imkanına sahib olan yeganə heykəltəraş haqqında İtalya sənədli filmini sey edirik.

This weekend the two-week second European festival of cultural heritage "Fantasia" starts. It will be opened with a conference on architectural heritage and opening of pop up of the museum dedicated to the history of Baku, and will continue with exhibitions, film viewings, concerts, master classes and theatrical performances.
Venue: Baku, Ganja, Gabala
Time: From November 1 to November 15
We watch footage of the British performance "Twelfth Night" on Shakespeare's namesake play, starring incredible Stephen Fry.
Time: November 2, 10:00
The "Smart Baku" project invites children from 7 to 14 years to take part in the interactive educational program "Mendeleev’s Table", to learn working with flasks and test tubes, run actual chemical tests and get everything necessary to continue safe experiments at home.
Venue: "21st Century" International Center for Education and Innovations
Time: November 2 and 3, 13:00
National Mexican Cuisine Week concludes as part of Global Week Mexico #SemanaGlobal.
Venue: Landmark, 20th floor
Time: until November 3, 18:00 - 22:00
Within the project #АртЛекторийВкино we watch the Italian documentary film about the sculptor who defined an image of Rome, the only artist who had privilege to work with nine Popes.