NARGIS for ECO: Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi
31 yanvarda Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin və AR Təhsil nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən "Yaşıl şəbəkə" hərakatı çərçivəsində Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzində NARGIS nəşriyyat evinin və "Ekoklubların" birgə ikinci layihəsi keçirildi.
Tədbirdə baş redaktor Ülviyyə Mahmudovanın rəhbərliyi ilə NARGIS komandası, Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin direktoru Firuzə Sultanzadə, AR Təhsil nazirliyinin nümayəndələri, heykəltəraş Rəşad Ələkbərov və başqaları iştirak ediblər.
Qonaqları Firuzə Sultanzadə salamlayaraq uşaqlara tullantıları ayırmaq və onların insanlara və ətraf mühitə təsiri haqqında bəhs etdi.
Jurnalın direktoru Aytən Hüseynova iştirakçıları jurnalın fəaliyyəti ilə tanış etdi, “Make the Earth Smile” sərgisi barədə danışdı və uşaqları müsabiqədə iştirak etmək üçün qaydalarla tanış etdi.
Ən maraqlı an rəssam Rəşad Ələkbərovun keçirdiyi master-klass oldu. Çıxış zamanı rəssam əsas ekoloji problemlər, tullantıları sənət əsərinə necə dönüşdürmək barədə məlumat verdi, həmçinin məktəblilərin suallarına cavab verdi.
Master-klassdan sonra NARGIS nəşriyyat evinin baş redaktoru Ülviyyə Mahmudova Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış oldu.

NARGIS for ECO: Центр развития детей и молодежи
31 января в Республиканском Центре развития детей и молодежи состоялось второе мероприятие совместного проекта Издательского дома NARGIS и «Экоклубов» в рамках движения Yaşıl Şəbəkə («Зеленая сеть»), действующего при Республиканском центре развития детей и молодежи Министерства образования АР.
В мероприятии приняли участие команда NARGIS во главе с главным редактором Ульвией Махмудовой, директор Республиканского центра развития детей и молодежи Фируза Султан-заде, представители Министерства образования АР, скульптор Рашад Алекперов и другие.
Гостей приветствовала Фируза Султан-заде, которая рассказала детям о важности распределения отходов и об их влиянии на людей и окружающую среду.
Директор журнала Айтен Гусейнова ознакомила участвующих с деятельностью журнала, рассказала о выставке Make the Earth Smile и познакомила детей с правилами участия в конкурсе.
Кульминацией стал мастер-класс художника Рашада Алекперова. В ходе выступления художник рассказал об основных экологических проблемах, о том, как можно превратить отходы в искусство, а также ответил на интересные вопросы школьников.
После завершения мастер-класса главный редактор NARGIS Ульвия Махмудова ознакомилась с деятельностью Республиканского центра развития детей и молодежи.