Harada: Rusiya İnformasiya və Mədəniyyət Mərkəzi
Şənbə günü sənətşünas Kəmalə Atakişiyevanın xalq rəqslərinin tarixi, rəqs sənəti və onun digər xalq yaradıcılığı ilə əlaqəsi haqqında “Azərbaycan xalq rəqs sənətində tarixi, etnoqrafik, etik və estetik meyarların təcəssümü” adı mühazirəsi keçiriləcək. Mühazirə Azərbaycan dilində olacaq. Giriş sərbəstdir.
Nə zaman: 22 fevral, 14:00
"World Harmony" III adlı klassik və folklor musiqisi üzrə gənc ifaçıların Beynəlxalq Müsabiqəsi çərçivəsində professor, bir sıra mükafatların laureatı, bir sıra ümumrusiya və beynəlxalq musiqi müsabiqələrinin sədri, pianoçu Rüstəm Şayxutdinovun konserti keçiriləcək.
Harada: Bakı Musiqi Akademiyası
Nə zaman: 22 fevral, 19:00
Yeni, 2020-ci ildə buraxılmış bir rəssam haqqında filmi seyr etməyə nadir fürsət. Söhbət Devid Bikerstaffanın avtoportret janrını XX əsrin ən populyar janrına çevirən dahi və qorxunc Freydin nəvəsi haqqında «Lüsyen Freyd: Avtoportret» filmindən gedir. Süjetin əsasına 2019-cu ildə payızda Londonda Kral sənət akademiyasında keçirilən sərgi materialları daxildir. Film ingilis dilində 18+ yaş məhdudiyyəti ilə nümayiş olunacaq.

Venue: Russian Informational and Cultural Centre
On Saturday will take place a lecture by art historian Kamala Atakishiyeva "Embodiment of historical, ethnographic, ethical and aesthetic criteria in Azerbaijani folk dance" about the history of folk dances, art of dancing in general and its connection with other types of folk art. The lecture will take place in Azerbaijani, the entrance is free.
Time: February 22, 14:00
Within the third World Harmony International Competition of Young Performers will take place a concert of pianist Rustam Shaikhutdinov, professor, winner of multiple prizes and chairman of many All-Russian and international music competitions.
Venue: Baku Music Academy
Time: February 22, 19:00
There’s a rare opportunity to see a fresh, released in 2020, film about an artist. This is David Bickerstaff's motion picture "Lucian Freud: A Self-Portrait" about the grandson of the great and powerful Freud, who made the genre of self-portrait so popular in the 20th century. The plot was based on the materials of the exhibition, which took place in autumn 2019 at the Royal Academy of Arts in London. The film will be shown in English with the mark 18+.