Harada: Rusiya İnformasiya və Mədəniyyət Mərkəzi
Şənbə günü sənətşünas Kəmalə Atakişiyevanın xalq rəqslərinin tarixi, rəqs sənəti və onun digər xalq yaradıcılığı ilə əlaqəsi haqqında “Azərbaycan xalq rəqs sənətində tarixi, etnoqrafik, etik və estetik meyarların təcəssümü” adı mühazirəsi keçiriləcək. Mühazirə Azərbaycan dilində olacaq. Giriş sərbəstdir.
Nə zaman: 22 fevral, 14:00
"World Harmony" III adlı klassik və folklor musiqisi üzrə gənc ifaçıların Beynəlxalq Müsabiqəsi çərçivəsində professor, bir sıra mükafatların laureatı, bir sıra ümumrusiya və beynəlxalq musiqi müsabiqələrinin sədri, pianoçu Rüstəm Şayxutdinovun konserti keçiriləcək.
Harada: Bakı Musiqi Akademiyası
Nə zaman: 22 fevral, 19:00
Yeni, 2020-ci ildə buraxılmış bir rəssam haqqında filmi seyr etməyə nadir fürsət. Söhbət Devid Bikerstaffanın avtoportret janrını XX əsrin ən populyar janrına çevirən dahi və qorxunc Freydin nəvəsi haqqında «Lüsyen Freyd: Avtoportret» filmindən gedir. Süjetin əsasına 2019-cu ildə payızda Londonda Kral sənət akademiyasında keçirilən sərgi materialları daxildir. Film ingilis dilində 18+ yaş məhdudiyyəti ilə nümayiş olunacaq.

Где: Российский информационно-культурный центр
В субботу состоится лекция искусствоведа Кямали Атакишиевой «Воплощение исторических, этнографических, этических и эстетических критериев в азербайджанском народном танце» об истории народных танцев, танцевальном искусстве вообще и его связи с другими видами народного творчества. Лекция пройдет на азербайджанском языке, вход свободный.
Когда: 22 февраля, 14:00
В рамках третьего Международного конкурса молодых исполнителей классической музыки и фольклора World Harmony состоится концерт пианиста Рустама Шайхутдинова, профессора, лауреата множества премий и председателя множества всероссийских и международных музыкальных конкурсов.
Где: Бакинская музыкальная академия
Когда: 22 февраля, 19:00
Редкая возможность увидеть свежий, выпущенный в 2020 году, фильм о художнике. Речь идет о кинокартине Дэвида Бикерстаффа «Люсьен Фрейд: Автопортрет» о внуке великого и ужасного Фрейда, который сделал жанр автопортрета таким популярным в XX веке. В основу сюжета легли материалы выставки, которая прошла осенью 2019 года в Королевской академии художеств в Лондоне. Фильм покажут на английском языке с пометкой 18+.