Çərşənbə günü, məşhur rəssam-monumentalist Zurab Seretelinin Possible Dimensions adlı sərgisi açıldı. Moskva, Tbilisi və Londondan 30-dan çox rəsm və heykəltəraşlıq əsərləri Bakıya gətirildi. Sərgi 25 avqusta qədər davam edəcək.
Nə zaman: 22 may – 25 avqust
In-Visible film festivalı proqramına filmləri izləməklə yanaşı sərgi və ən mühüm şeylər haqqında maraqlı mühazirələr də daxildir.
Harada: Salaam Cinema Baku, Süleyman Rüstəm 10
Nə zaman: 23-26 may
Cümə günü Aerobika Gimnastikası üzrə 11-ci Avropa Çempionatı başlayır. Çempionatda 22 ölkədən gimnastlar çıxış edəcək.
Nə zaman: 24-26 may
Opera və Balet Teatrının kollektivi İmadəddin Nəsiminin 650 illiyinə həsr olunmuş Fikrət Əmirovun musiqisinə "Nəsimi" baletini səhnələşdirib. Librettonu Əjdər Ulduz tərtib edib, quruluşçu-baletmeyster Kamilə Hüseynova, dirijor - Yalçın Adıgözəlov. Bu şənbə günü premyeranı qaçırmayın!
Nə zaman: 25 may, 19:00
Mayın 24-də Azərbaycanın əməkdar artisti,  Sultan Məhəmməd mükafatçısı Aydın Rəcəbovun "Ənənələrin gələcəyi" adlı fərdi sərgisi açılacaq. Sərgi rəssamın 75 illik yubileyinə həsr olunub və buraya əvvəllər heç yerdə nümayiş olunmamış altı yeni xalça daxildir.
Nə zaman: 25 may – 26 iyun
Bakıda ilk dəfə olaraq virtuoz musiqiçi Habil Əliyevin davamçısı olan dünyaca məşhur kamança ifaçısı Mark Eliyahu çıxış edəcək.
Nə zaman: 25 may, 20:00 – 22:00
HEART animasiya kinosu layihəsi ilk Azərbaycan multiplikatoru Nazim Məmmədovun 85 illik yubileyinə həsr olunub.
Nə zaman: başlanğıc 25 may, 12:00
Bazar günü Fil Qrabskinin "Gənc Pikasso" filminin premyerası keçiriləcək. Film rəssamın "mavi" və "çəhrayı" dövrlərinə həsr olunub.

В среду открылась экспозиция известного художника-монументалиста Зураба Церетели Possible Dimensions. Более 30 картин и скульптур было доставлено из Москвы, Тбилиси и Лондона. Выставка продлится до 25 августа.
Когда: 22 мая – 25 августа
В программу кинофестиваля In-Visible помимо просмотра фильмов вошли выставка и увлекательные лекции о насущном.
Где: Salaam Cinema Baku, Suleyman Rustam 10
Когда: 23-26 мая
В пятницу стартует 11-й Чемпионат Европы по аэробной гимнастике. В соревнованиях принимают участие гимнасты из 22 стран.
Когда: 24-26 мая
К 650-летию Имадеддина Насими коллектив Театра оперы и балета подготовил балет «Насими» на музыку Фикрета Амирова, либретто составил Аждар Улдуз, балетмейстер-постановщик – Камилла Гусейнова, дирижер – Ялчин Адыгезалов. Не пропустите премьеру в эту субботу!
Когда: 25 мая, 19:00
24-го мая открывается сольная выставка заслуженного художника Азербайджана, обладателя премии Султана Мухаммеда Айдына Раджабова «Будущее традиций». Она приурочена к 75-летнему юбилею художника и включает шесть новых ковров, никогда не выставлявшихся прежде.
Где: Музей ковров
Когда: 25 мая – 26 июня
Впервые в Баку выступит всемирно известный кеманчист Марк Элияху, последователь виртуозного музыканта Габиля Алиева.
Когда: 25 мая, 20:00 – 22:00
К 85-летию первого азербайджанского мультипликатора Назима Мамедова приурочен проект анимационного кино HEART.
Когда: начало 25 мая, 12:00
В воскресенье состоится премьера кинофильма Фила Грабски «Молодой Пикассо», посвященная «голубому» и «розовому» периодам творчества художника.