Çərşənbə günü, məşhur rəssam-monumentalist Zurab Seretelinin Possible Dimensions adlı sərgisi açıldı. Moskva, Tbilisi və Londondan 30-dan çox rəsm və heykəltəraşlıq əsərləri Bakıya gətirildi. Sərgi 25 avqusta qədər davam edəcək.
Nə zaman: 22 may – 25 avqust
In-Visible film festivalı proqramına filmləri izləməklə yanaşı sərgi və ən mühüm şeylər haqqında maraqlı mühazirələr də daxildir.
Harada: Salaam Cinema Baku, Süleyman Rüstəm 10
Nə zaman: 23-26 may
Cümə günü Aerobika Gimnastikası üzrə 11-ci Avropa Çempionatı başlayır. Çempionatda 22 ölkədən gimnastlar çıxış edəcək.
Nə zaman: 24-26 may
Opera və Balet Teatrının kollektivi İmadəddin Nəsiminin 650 illiyinə həsr olunmuş Fikrət Əmirovun musiqisinə "Nəsimi" baletini səhnələşdirib. Librettonu Əjdər Ulduz tərtib edib, quruluşçu-baletmeyster Kamilə Hüseynova, dirijor - Yalçın Adıgözəlov. Bu şənbə günü premyeranı qaçırmayın!
Nə zaman: 25 may, 19:00
Mayın 24-də Azərbaycanın əməkdar artisti,  Sultan Məhəmməd mükafatçısı Aydın Rəcəbovun "Ənənələrin gələcəyi" adlı fərdi sərgisi açılacaq. Sərgi rəssamın 75 illik yubileyinə həsr olunub və buraya əvvəllər heç yerdə nümayiş olunmamış altı yeni xalça daxildir.
Nə zaman: 25 may – 26 iyun
Bakıda ilk dəfə olaraq virtuoz musiqiçi Habil Əliyevin davamçısı olan dünyaca məşhur kamança ifaçısı Mark Eliyahu çıxış edəcək.
Nə zaman: 25 may, 20:00 – 22:00
HEART animasiya kinosu layihəsi ilk Azərbaycan multiplikatoru Nazim Məmmədovun 85 illik yubileyinə həsr olunub.
Nə zaman: başlanğıc 25 may, 12:00
Bazar günü Fil Qrabskinin "Gənc Pikasso" filminin premyerası keçiriləcək. Film rəssamın "mavi" və "çəhrayı" dövrlərinə həsr olunub.

A "Possible Dimensions" exhibition of a famous muralist, painter Zurab Tsereteli opened on Wednesday. More than 30 pieces of art were delivered from Moscow, Tbilisi and London. The exhibition will run until 25 August.
Time: 22 May – 25 August
The "In-Visible" film festival includes not only films, but also an exhibition and interesting lectures about the real issues.
Venue: Salaam Cinema Baku, Suleyman Rustam 10
Time: 23-26 May
The 11th European Championship in Aerobic Gymnastics starts on Friday. Gymnasts from 22 countries will take part in the competition.
Time: 24-26 May
On the occasion of the 650th anniversary of Imadaddin Nasimi the team of the Opera and Ballet Theater has prepared the ballet "Nasimi" to the music of Fikrat Amirov, the author of the libretto is Ajdar Ulduz, the choreographer is Kamilla Huseynova, the conductor is Yalchin Adigozalov. Don't miss the premiere this Saturday!
Time: 25 May, 7 pm
On 24 May, Aydin Rajabov, Honored Artist of Azerbaijan, winner of the Soltan Muhammad Award opened his solo exhibition "Future of Traditions". It is scheduled to coincide with the 75th anniversary of the artist, it also includes six new carpets that have never been displayed before.
Venue: Carpet Museum
Time: 25 May – 26 June
World famous kamancheh player, virtuosic musician Habil Aliyev's follower Mark Eliyahu will perform in Baku for the first time.
Time: 25 May, 20:00 – 22:00
The Azerbaijan animation project "HEART" is held on occasion of the 85th anniversary of Nazim Mammadov, which is the first cartoonist of Azerbaijan.
Time: opening 25 May, 12 am
The "Young Picasso" movie by Phil Grabsky about the Rose and Blue periods of Pablo Picasso will be shown this Sunday.