Həftə sonunu Pedro Kalderonun eyni adlı lirik komediyası əsasında qoyulmuş "Sevgi ilə zarafat etmirlər" tamaşasını izləməklə başlamağa dəyər.
Nə zaman: 22 fevral, 19:00
Düz 5 gün ərzində "Xəzinə" sərgisində istedadlı Gəncə rəssamlarının əsərləri ilə tanış olmaq imkanı əldə edəcəyik.
Nə zaman: 20-25 fevral
“Best musical show” şousunda musiqi və rəqsin füsünkar ab-havasına qərq oluruq.
Harada: Rəşid Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrı
Nə zaman: 23 fevral, 19:00
Şənbə axşamını Fuad Axundovun "Tağıyev teatrından büllur saraya qədər" adlı məruzəsini dinləyərək xoş və mədəniyyət dolu keçiririk. Qonaqlar ilk müsəlman opera müğənnisi və şəhəri Şərq və Qərbə bölən ilk neft bumu dövründəki Bakının yaradıcı mühitinin digər görkəmli nümayəndələri haqqında öyrənəcəklər.
Harada: Kiçik QalArt
Nə zaman: 23 fevral, 17:00-18:30
Bu həftə uşaqlarınızı rəssam Toğrul Nərimanbəyovun yaradıcılığına həsr olunmuş iki master-klassla sevindirə bilərsiniz. Proqrama feys-art, tematik ekskursiyalar, kvestlər, kölgə teatrı daxildir.
Harada: İncəsənət Muzeyi
Əgər siz hələ də «Germanaijan. Azərbaycanda alman irsinin izləri və memarlığı» sərgisində olmamısınızsa, o zaman 28 fevrala qədər vaxtınız var. Giriş pulsuzdur.
Nə zaman: çərşənbə axşamı-şənbə, 13:00-19:00
"Düyməcik" tamaşası gənc tamaşaçılarımızın qəlbini mütləq fəth edəcək.
Nə zaman: 24 fevral, 12:00
Pablo Pikasso – bütün zamanların ən böyük qeyri-adi ispan rəssamı, kubizm janrının banisidir. Yəqin ki, hər kəs onun yaradıcılığı ilə tanışdır. Bəs onun sənəti haradan başlayır? Pikassonu var edən nədir? Bu sualların cavabını rejissor Fil Qrabskinin "Gənc Pikasso" filmində tapa bilərik.

Выходные стоит начать с просмотра спектакля «С любовью не шутят», поставленного по одноимённой лирической комедии Педро Кальдерона.
Когда: 22 февраля, 19:00
Целых пять дней у нас будет возможность познакомиться с работами талантливых гянджинских художников на выставке “Xəzinə”.
Когда: 20-25 февраля
Погружаемся в завораживающий мир музыки и танцев на шоу Best musical show.
Где: Государственный театр песни имени Рашида Бейбутова
Когда: 23 февраля, 19:00
Субботний вечер приятно и культурно проводим, слушая лекцию Фуада Ахундова «От тагиевского театра до хрустального дворца». Гости узнают о первой оперной певице-мусульманке и о других ярких представителях творческой среды Баку периода первого нефтяного бума, разделившего город на Восток и Запад.
Когда: 23 февраля, 17:00-18:30
На этой неделе вы можете порадовать ваших деток сразу двумя мастер-классами, посвященными творчеству художника Тогрула Нариманбекова. В программы входят фейс-арт, тематические экскурсии, квесты, театр теней.
Где: Музей искусств
Если вы ещё не были на выставке «Germanaijan. Немецкое наследие и архитектура в Азербайджане», у вас есть время до 28 февраля, чтобы наверстать упущенное. Вход свободный.
Где: Капельхаус
Когда: вторник-суббота, 13:00-19:00
А спектакль «Дюймовочка» точно сумеет покорить сердца наших юных зрителей.
Когда: 24 февраля, 12:00
Пабло Пикассо – неординарный испанский живописец, один из величайших художников всех времён, основоположник жанра кубизма. Пожалуй, все мы знакомы с его творчеством. Но откуда берёт начало его искусство? Что создало Пикассо? Ответы на эти вопросы мы сможем найти в фильме режиссёра Фила Грабски «Молодой Пикассо».