Cinemobile-ın Azərbaycanınbölgələrində və şəhərlərindəilkgəzintisiuğurlakeçdi. Qazax, Gəncə və Zaqatalada500-dənçoxuşaqaçıqhavakinoseansından, duzlupopkorndan, əyləncəliproqramdanzövqaldı və çoxgözəlvaxtkeçirdi. Fəxriqonaqlaruşaqevlərinin, eləcə də SOSuşaqkəndlərininuşaqları idi. Sevinclə bildirəkki, bucümə Nargisfondunundəstəyiilə Samsungşirkətinintəşkiletdiyicinemobileyolunadavamedəcək! Cinemobile-ıözdoğmaşəhərinizdə gözləyin!
3 sentyabr - Quba
14 sentyabr - Sabirabad
15 sentyabr - Ağdam
Bakıda keçirilən üç günlük polo üzrə Dünya Kuboku başladı. İlk oyun Azərbaycan və İsveçrə klubları arasında keçiriləcək, günortadan sonra isə Almaniya və Rusiya klubları mübarizə aparacaqlar.
Harada: Elite Horse & Polo Club
Nə zaman: 13-15 sentyabr, 17:00 – 20:00
2-ci Azərbaycan Beynəlxalq Hədiyyələr və Promo Məhsulları sərgisini qaçırmayın, bu yerli markaları yaxından tanımaq və Azərbaycan ustalarının işlərini yenidən kəşf etmək üçün əla fürsətdir.
Harada: Boulevard Hotel Baku
Nə zaman: 13 və 14 sentyabr
The Midwest Institute for Forgiveness Training in Minneapolis-in (ABŞ) direktoru və aparıcı mütəxəssisi Meri Qrieko "Bağışlamaq: sağlamlığın və yaxşı münasibətlərin açarı" mövzusunda təlim keçirəcək. İştirak etmək pulsuzdur!
Harada: Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı
Nə zaman: 14 sentyabr, 18:30 - 15 sentyabr, 11:00
Kinoteatrda rejissor Fil Qrabskinin "Rəsmdə bağlar: Monedən Matissa qədər" film sərgisi nümayiş olunacaq.
Nə zaman: 15 sentyabr, 13:00
Valideynlər peşəkar dulusçunun rəhbərliyi altında uşaqları ilə birlikdə gil qablar düzəltmək fürsətini yüksək qiymətləndirəcəklər. Kəklikotulu və mürəbbəli çay isə bazar gününü daha da səmimi edəcək.

Первая поездка cinemobile в районы и города Азербайджана прошла на ура! Более 500 детей из Газаха, Гянджи и Закатал насладились сеансом кино под открытым небом, соленым поп-корном, развлекательной программой и приятно провели время. Почетными гостями стали дети из детских домов, а также детских деревень SOS. Рады сообщить, что уже в эту пятницу синемобиль, организованный компанией Samsung, при поддержке фонда Nargis, отправляется дальше! Ждите синемобиль в своем городе!
13 сентября – Губа
14 сентября – Сабирабад
15 сентября – Агдам
В пятницу утром в Баку стартовал и сейчас в разгаре трехдневный Кубок мира по конному поло. Первая игра состоится между азербайджанским и швейцарским клубами, а уже во второй половине дня будут соревноваться клубы Германии и России.
Где: Elite Horse & Polo Club
Когда: 13 – 15 сентября, 17:00 – 20:00
Не пропустите вторую Международную выставку "Подарки и промо-продукция", это отличный повод присмотреться к местным брендам и заново открыть для себя творчество азербайджанских мастеров.
Где: Boulevard Hotel Baku
Когда: 13 и 14 сентября
Директор и ведущий специалист в The Midwest Institute for Forgiveness Training in Minneapolis (США) Мери Гриеко проведет тренинг на тему "Прощение: ключ к здоровью и хорошим отношениям". Участие бесплатное!
Где: Филиал МГУ имени М.В.Ломоносова в Баку
Когда: 14 сентября 18:30 – 15 сентября 11:00
В кинотеатре покажут красочный фильм-выставку "Сады в живописи: от Моне до Матисса" режиссера Фила Грабски.
Когда: 15 сентября, 13:00
Родители оценят возможность интересно провести время со своими детьми за лепкой из глины под руководством профессионала. А чай с кекликоту и вареньем сделает воскресенье еще душевнее.