30-31 avqust – 1 sentyabr
Yüzdən çox gimnast üç gün ərzində keçiriləcək bədii gimnastika üzrə Azərbaycan və Bakı çempionatında iştirak edəcəklər.
Harada: Milli gimnastika arenası
Nə zaman: 29-31 avqust, 12:00 – 14:40
Heydər Əliyev fondunun dəstəyi ilə Azərbaycanda üzüm və şərab festivalı keçiriləcək. Qonaqlar Faiq Ağayevin, Aygün Kazımovanın, Miri Yusifin və digər ulduzların iştirakı ilə musiqi proqramından həzz alacaqlar, yerli və xarici mütəxəssislərdən şərabçılıq dərsləri alacaqlar, festival yarmarkasında kənd təsərrüfatı məhsulları əldə edəcəklər, şərab şüşələrini boyayacaqlar, işıq şousunu seyr edəcəklər, yoqa və karate ilə məşğul olacaqlar. Uşaqları özünüzlə götürməyə qorxmayın – onlar əyləncə mərkəzində çox gözəl vaxt keçirəcəklər, mini zooparkda heyvanlarla oynayacaqlar və maraqlı viktorinalarda prizlər qazanacaqlar. Festivalda iştirak etmək pulsuzdur. Öncədən festivalın www.winefest.az rəsmi saytında qeydiyyatdan keçmək lazımdır.
Harada: "Şirvan şərabları" MMC kompleksi, Şamaxı rayonu, Meysari kəndi.
Nə zaman: 30 – 31 avqust
Hindistan mədəniyyəti günləri – həmişə rəngarəng və şən keçir. Həqiqi hindistan parçaları, ağacdan düzəldilmiş əşyalar və əl işi aksesuar həvəskarları mütləq bunu dəyərləndirəcəklər. Festival cümə günü səhər saatlarında açılacaq.
Harada: Baku Sports Hall, Neftçilər prospekti
Nə zaman: 30 avqust – 8 sentyabr, 11:00 – 19:00
“MAP” Beynəlxalq teatr festivalı çərçivəsində Vaxtanq teatrı Bakıda Rimas Tuminasın quruluşunda “Yevgeniy Onegin” tamaşasını təqdim edəcək.
Harada: Azərbaycan Dövlət Akademik musiqi teatrı
Nə zaman: 1 sentyabr, 19:00
Bazar günü "Renuar – naməlum rəssam" film-sərgini seyr edirik. Filmin əsasında Renuarın Filadelfiyada yerləşən Barns fondundakı əsərlərindən ibarət kolleksiyası dayanır.

30-31 августа – 1 сентября
Более ста гимнастов принимают участие в трехдневном Чемпионате Азербайджана и Баку по художественной гимнастике.
Когда: 29-31 августа. 12:00 – 14:40
При поддержке Фонда Гейдара Алиева впервые в Азербайджане пройдет Фестиваль винограда и вина. Гости смогут насладиться музыкальной программой с участием Фаига Агаева, Айгюн Кязымовой, Мири Юсифа и других звезд, пройти курсы сомелье от местных и зарубежных экспертов, закупиться сельскохозяйственной продукцией на фестивальной ярмарке, раскрасить винные бутылки, посмотреть световое шоу над озером, позаниматься йогой и карате. И не бойтесь брать с собой детей – они с удовольствием проведут время в развлекательном центре, поиграют с животными в мини-зоопарке и выиграют призы в увлекательных викторинах. Участие в фестивале бесплатное, с предварительной регистрацией на официальном сайте www.winefest.az
Где: комплекс ООО “Şirvan şərabları”, село Мейсари, Шамахинский район
Когда: 30 и 31 августа
Дни индийской культуры – это всегда ярко и весело. Любители натуральных индийских тканей, поделок из резного дерева и рукодельных аксессуаров точно оценят. Фестиваль открывается в пятницу утром.
Где: Baku Sports Hall, проспект Нефтчиляр
Когда: 30 августа – 8 сентября, 11:00 – 19:00
В рамках Международного театрального фестиваля MAP театр Вахтангова покажет в Баку «Евгения Онегина» в постановке Римаса Туминаса.
Где: Азербайджанский государственный академический музыкальный театр
Когда: 1 сентября, 19:00
В воскресенье смотрим фильм-выставку «Ренуар – неизвестный художник», в основе которой лежит поздняя коллекция полотен Ренуара из фонда Барнса в Филадельфии.