30-31 avqust – 1 sentyabr
Yüzdən çox gimnast üç gün ərzində keçiriləcək bədii gimnastika üzrə Azərbaycan və Bakı çempionatında iştirak edəcəklər.
Harada: Milli gimnastika arenası
Nə zaman: 29-31 avqust, 12:00 – 14:40
Heydər Əliyev fondunun dəstəyi ilə Azərbaycanda üzüm və şərab festivalı keçiriləcək. Qonaqlar Faiq Ağayevin, Aygün Kazımovanın, Miri Yusifin və digər ulduzların iştirakı ilə musiqi proqramından həzz alacaqlar, yerli və xarici mütəxəssislərdən şərabçılıq dərsləri alacaqlar, festival yarmarkasında kənd təsərrüfatı məhsulları əldə edəcəklər, şərab şüşələrini boyayacaqlar, işıq şousunu seyr edəcəklər, yoqa və karate ilə məşğul olacaqlar. Uşaqları özünüzlə götürməyə qorxmayın – onlar əyləncə mərkəzində çox gözəl vaxt keçirəcəklər, mini zooparkda heyvanlarla oynayacaqlar və maraqlı viktorinalarda prizlər qazanacaqlar. Festivalda iştirak etmək pulsuzdur. Öncədən festivalın www.winefest.az rəsmi saytında qeydiyyatdan keçmək lazımdır.
Harada: "Şirvan şərabları" MMC kompleksi, Şamaxı rayonu, Meysari kəndi.
Nə zaman: 30 – 31 avqust
Hindistan mədəniyyəti günləri – həmişə rəngarəng və şən keçir. Həqiqi hindistan parçaları, ağacdan düzəldilmiş əşyalar və əl işi aksesuar həvəskarları mütləq bunu dəyərləndirəcəklər. Festival cümə günü səhər saatlarında açılacaq.
Harada: Baku Sports Hall, Neftçilər prospekti
Nə zaman: 30 avqust – 8 sentyabr, 11:00 – 19:00
“MAP” Beynəlxalq teatr festivalı çərçivəsində Vaxtanq teatrı Bakıda Rimas Tuminasın quruluşunda “Yevgeniy Onegin” tamaşasını təqdim edəcək.
Harada: Azərbaycan Dövlət Akademik musiqi teatrı
Nə zaman: 1 sentyabr, 19:00
Bazar günü "Renuar – naməlum rəssam" film-sərgini seyr edirik. Filmin əsasında Renuarın Filadelfiyada yerləşən Barns fondundakı əsərlərindən ibarət kolleksiyası dayanır.

30-31 August – 1 September
Over 100 gymnasts participate in the three-day Championship of Azerbaijan and Baku in rhythmic gymnastics.
Venue: National Gymnastic Arena
Time: August 29-31. 12:00 – 14:40
With the support of Heydar Aliyev Foundation, the Grape and Wine Festival will be held in Azerbaijan for the first time. Guests will be able to enjoy a musical program with the participation of Faig Agayev, Aygun Kazimova, Miri Yusif and other stars, take sommelier lessons from local and foreign experts, buy agricultural products at the festival fair, paint wine bottles, watch a light show over the lake, do yoga and karate. And do not hesitate about taking the kids with you - they will love to spend time at the entertainment center, play with animals at the mini zoo and win prizes in fascinating quizzes. Participation at the festival is free, with preliminary registration on the official website www.winefest.az
Venue: complex of "Shirvan Wines" LLC, Meysari village, Shamakhi district
Time: 30 and 31 August
Indian Culture Days are always bright and fun. Lovers of natural Indian fabrics, wood carving crafts and handmade accessories will be definitely appreciate it. The festival opens Friday morning.
Venue: Baku Sports Hall, Neftchilar Avenue
Time: August 30 - September 8, 11:00 - 19:00
Within the M.A.P. International Theatre Festival, the Vakhtangov Theatre will show in Baku "Eugene Onegin" in the production of Rimas Tuminas.
Venue: Azerbaijan State Academic Musical Theatre
Time: September 1, 19:00
On Sunday, we are watching exhibition on screen "Renoir – The Unknown Artist" which is based on a late collection of Renoir's paintings from the Barnes Foundation in Philadelphia.