Karyerasının sübh çağında uğursuzluqlarla bitən çoxsaylı kastinqlərə aid verilən birinci sual, modeldə təbəssüm doğurur – görünür, bunu eşitməsi ilk dəfə deyil. Nə etmək olar, böyük şöhrət həmişə çoxlu sayda şaiyələr və miflərlə müşayiət olunur. Byanka da bu məsələdə istisna deyil. Model bu sözlə başlayır: "Allora (min sözü əvəz edə bilən sehrli zərf), bu, həqiqətə tam uyğun deyil. Həmin vaxtlar mənim ümumiyyətlə hansısa xüsusi bir planım yox idi". Karyerasının başlanğıcına görə, Balti də, bir çox məşhurlar kimi, təsadüfə borcludur – kolleqası ilə supermarketdə tanış olmuş və o, Byankanı, Brave Model Management model agentliyinin prezidenti Brunonun yanına gətirmişdi. Məhz o da, pirsinqli qiyamçının qadın gözəlliyini üzə çıxaracaq və onu dünyaya tanıdacaqdı. Karyerasının əvvəlində o, öz zahirinin “tipikliyi” barəsindəki şərhləri dəfələrlə eşitmişdi. Byanka təəccüblənmir: "Razıyam, məndə parlaq ifadəli cizgilər yoxdur. Amma başqa yandan, uğurum da elə bundadır. Məhz, bu “tipikliyin” sayəsində, bu qədər reklam müqavilələrim var və mən artıq on ildir ki, bu seqmentdə işləyirəm, – məğrur əminliklə model bildirir. – Mən bu gözəlliyi daha çox klassik adlandırardım". Məhz, bu "klassikanın" sayəsində Byanka, dəfələrlə müxtəlif kosmetik brendlərin elçisi olub, həmçinin, demək olar ki, bütün məşhur jurnalların üz qabıqlarında görünüb.
Dolce&Gabbana və ailə ənənələri
Heç kəsə sirr deyil ki, modelin formalaşmasında ən əhəmiyyətli rolu oynayan, onun, Dolce&Gabbana dəb evi ilə bağlanmış ilk və ən uğurlu reklam müqaviləsi olub, bunu Byanka, arzunun təcəssümü adlandırır: "Yeniyetmə yaşımda, yəqin ki, o vaxtkı yaşıdlarım kimi, mən də istəyirdim D&G leybli ilə nəyimsə olsun. Yadımdadır, o vaxt otağımın divarından Jizel Bundxenin Dolce&Gabbana ilə birgə çəkilmiş reklam plakatı asılmışdı". Cəmi iki ildən sonra, Jizel öz vaxtında necə olmuşdusa, Byanka da o cür, yorulmadan onu “Siciliya gözəlliyinin təcəssümü” adlandıran brend dizaynerlərinin muzasına çevriləcək. Model, öz növbəsində, Domeniko və Stefano ilə isti münasibətlərilə fəxr edir və tez-tez dizaynerlərin başlarının prosesə çox qarışdığını qeyd edir.
Öz ailəsində isə, Byanka bir neçə rolu eyni vaxtda oynayır: qızı Matilda üçün o, həm gənc ana, həm böyük bacı, həm də rəfiqədir. Əsl italyan qadını kimi, uşaqlara inanılmaz bağlılığı olan bu model, tez-tez etdiyi səfərləri işinin ən çətin tərəfi adlandırır, çünki qızcığazı üçün darıxır. "Ondan uzaqda özümü tənha hiss edirəm, amma eyni zamanda da istəyirəm ki, dərk eləsin: qadınlar da işləməlidirlər". Doğrudan da, heç kəsə sirr deyil ki, insanın gələcəkdə dünyaya olan münasibəti, erkən yaşlarda ana ilə münasibətin necə qurulmasından asılıdır və çox vaxt da məhz, qızlar analarının davranışını nümunə kimi götürür, öz həyat ssenarilərini buna oxşar formalaşdırırlar. Ailə ənənələri haqqında mövzunun gedişatı zamanı, məndə o saat sual meydana gəlir: "Sizin münasibətlərinizlə, Sizin ananızla olan münasibətlər arasında bir oxşarlıq varmı?" "Qızımla mənim aramda olan münasibət hal-hazırda anamla mənim aramda olan münasibətə bənzəyir. Amma mənim uşaqlıq vaxtımdakıyla heç bir oxşarlığı yoxdur. Əgər filmə baxdığımız zaman öpüş səhnəsi gələrdisə, – Byanka xatırlayır, – anam o saat kanalı dəyişərdi, ya da xahiş edərdi ki, gözlərimi yumum, üstəlik, heç vaxt da qeyri-normativ sözlər işlətməzdi – qorxardı ki, sonra mən təkrar edərəm. Mənimsə, qızımla münasibətlərim daha açıqdır. Görünür, bu, nəsillər arasındakı fərqlərlə əlaqədardır, axı, zaman dəyişir, həmçinin – biz də. Amma ən maraqlısı burasıdır ki, anam, qızımla aramızdakı münasibətlərdən çox şeylər öyrənir. Bir növ, burulğandır." Əslində, Baltinin karyerasındakı erkən uğur, təkcə qohumluq münasibətlərinə deyil, həm də bütövlükdə həyata olan baxışlarının dəyişilməsinə gətirib çıxardı. "Qabaqlar, qayğısız anlarımdan zövq alan yeniyetmə idim, bu gün isə həyatımın planına daha məsuliyyətlə yanaşmalı oluram: mənim qızım, işim, evim və əlbəttə ki, pulum var". Model təvazökarlıqla etiraf edir ki, sonuncu dediklərini hələ də idarə edə bilmir.
Yeni gözəllik etalonu, yoxsa onun yoxluğu
ХХI əsrdə model necə olmalıdır sualına, Byanka müqayisə üçün 90-cı illəri misal gətirir, o vaxtlar ən azı Naomi və Lindanı tanımamaq olmazın fenomen hesab olunurdu. Model özünü bu sırada görmür, çünki belə bir siyahının artıq olmadığını sanır: "Artıq insanlar özlərinə modellərdən büt yaratmırlar, çoxları hətta onların adlarını yadda saxlamağı da lazım bilmir." Əslində Byanka – dünya podiumlarını fəth etmiş az sayda italyan əsilli modellərdən biridir. Uğur səbəbini o, təkcə zahiri görünüşdə yox, həm də lazımi vaxtda lazımi yerdə olmaqda görür. Onun istedadı podiumda gözəl yeriməklə və dəb jurnallarının üz qabığından məftunedici baxışlarla baxmaqla məhdudlanmır: Byankanın hesabında kinodakı rolu da var (Go Go Tales – "Striptiz-klubun nağılları", 2007), orada o, erotik şounun baş rəqqasələrindən birini oynayıb. Filmin rejissoru Abel Ferrara, bu rolu Baltiyə, o hamilə olanda təklif etmişdi. "Çəkilişləri cəmi üç günün içində aparmağı planlaşdırırdılar. Ona görə, bu mənim üçün elə də çətin olmadı". Byanka aktrisa karyerasını davam etdirmək qərarına gələ bilmədi, belə ki, hesab edir kino karyerasında uğur qazanmaq üçün təkcə istedad yox, həm də müəyyən bacarıqlar lazımdır və yetərincə boş vaxtı olmadığından, onları qazanmağa tələsmir.
Gələcəyə planlar
Avtobioqrafiyasını yazması təklifimə model gülür: "Əminəm, əgər bir gün bunu etsəm, hamıya şok təhlükəsi yaratmış olaram. Bunun üçün çoxlu maraqlı mövzular toplamaq lazımdır. Mənim isə maraqlı anlarım o qədər olur ki, avtobioqrafiyamı hər beş ildən bir yaza bilərəm. Amma, karyeramdakı nailiyyətləri bölüşmək üçün, düşünürəm, bir az gözləməyim lazımdır". Byanka, karyerası bitəndən sonraya olan planları haqqındakı sualıma cavabdan yayınır: "Doğrusu, bir neçə ideyam var. Amma biz italyanlar çox xurafatçıyıq və nadir hallarda öz planlarımızı kiminləsə bölüşürük, qorxuruq ki, baş tutmaz. Chi vivra, vedra! (Yaşayarıq – görərik!)."

The first question about numerous castings with a bad outcome at the dawn of a career causes smile to model – apparently, this is not the first time to hear. What should we do, great popularity is always accompanied by a considerable number of false rumors and myths In this case Bianca is not an exception. "Allora (a magic adverb capable of replacing thousands of words), the model begins automatically - this is not entirely true. "At that time I didn’t have any special plans at all." Balti, like many celebrities, owes the beginning of her career to the occasion of meeting someone in a supermarket who brought Bianca to Bruno, president of the model agency Brave Model Management. He will discover feminine beauty in a rebel with a piercing and will reveal her beauty to the world. At the beginning of her career, she had heard more than once comments about the "typicality" of her appearance. Bianca is not surprised: “I agree, I do not have distinct features. But on the other hand, this is my success. Thanks to this “typicality”, there are so many advertising contracts on my account and I have been working in the segment for ten years, the model says with proud confidence. “I would rather name this a classic beauty.” Thanks to this “classic” Bianca repeatedly became the ambassador of various cosmetic brands, and also appeared on the covers of almost all famous publications.
Dolce & Gabbana and family traditions
It’s no secret that the first and most successful advertising contract was with Dolce & Gabbana, which Bianca calls a dream come true. This played the most significant role in her development as a model: “As a teenager, as other I badly wanted something with the D & G label on it. I remember that I had a poster on my wall with Gisele Bundchen in the Dolce & Gabbana campaign. "In just a couple of years, Bianca, like Giselle at one time, will become the muse of the brand's designers, who do not get tired of calling her "the embodiment of Sicilian beauty." The model, in turn, is pride of the warm relationship with Domenico and Stefano and often notes how involved designers are in the process.
In her own family, Bianca plays several roles at the same time: for Matilda’s daughter, she is a young mother, an older sister, and a friend. As a true Italian, with their incredible affection for children, the model calls the frequent trips the most difficult aspect of their work, as they long for their daughter. "I feel lonely without her, but at the same time I want her to realize that women should also work". Indeed, it is not a secret to anyone that the future attitude of a person to the world depends on how relationships with his/her mother proceeded in early childhood, and daughters often choose mother’s behavior model and form their own life scenario. Following the theme of family traditions, I immediately had a question: "Is your relationship somehow similar to those between you and your mother?" Our relationship with my daughter is similar to those that I have with my mother at the moment. But there is nothing to do with what I had in my childhood. "If there was a scene with a kiss on TV while watching movies, her mother immediately changed the channel or asked me to close my eyes, but have never used profanity in fear that I can repeat it. I have more open relationship with my daughter. Perhaps this is due to differences in generations, because times change, and so we do. But the most interesting thing is that mother learns a lot from my relationship with their daughters. A kind of cycle". In fact, the quick success in Balti’s career led not only to a change in attitudes towards kinship, but also to life in general. "I used to be a teenager enjoying carefree moments, and today I have to take a more responsible attitude to life planning: I have a daughter, a job, a house and, of course, money". The model modestly admits that with the last she still does not know how to manage.
New beauty standard, or lack of it
On the question of what the model of the twenty-first century should be, for comparison, Bianca cites as an example the period of the 90s, when ignorance of at least Naomi and Linda was considered out of the ordinary. The model does not see herself in these series, since she believes such a list no longer exists: "People no longer create idols from models, and the majority do not even consider it necessary to memorize their names." In fact, Bianca is one of the few models of Italian origin that has conquered world podiums. She sees the reason for success not only in appearance, but also in luck being at the right time in the right place. Her talents are not limited with beautiful catwalk and a captivating look from the covers of fashion publications: Bianca also has a role in the movie (Go Go Tales – "Tales of a strip club", 2007), where she played one of the main dancers of an erotic show. The film's director Abel Ferrara offered the role to Balti when she was expecting a child. "The shooting was planned for the entire three days. Therefore, it was not difficult for me." To continue the career of actress Bianca did not dare, because she believes that success in the film career requires not only talent, but also certain skills that she is not in a hurry to acquire due to lack of free time.
Future plans
On the proposal to write an autobiography, the model laughs: "I’m sure if I do it once, I’m risking to shock everyone. I need to save a lot of interesting things to tell. And I have so many interesting moments that I can write an autobiography every 5 years. But to share career achievements, I think you need to wait a bit." From the answer to the question about plans after the end of her career, Bianca evades: "In fact, there are several ideas. But the Italians are very superstitious and rarely share their plans in fear that this may not happen. Chi vivra, vedra! (Will live – will see)."