IX Qəbələ Beynəlxalq Musiqi Festivalı
29 İyul - 3 avqust tarixlərində Qəbələ şəhərində Azərbaycan Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə Heydər Əliyev fondu tərəfindən təşkil olunmuş ənənəvi IX Qəbələ Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçiriləcək.
b97832_caa5562d5ed043ef9450157cc4760848-mv2
Tədbir hər zaman bütün dünyadan olan musiqi həvəskarlarını cəlb edir. Bu il festivalın proqramına Rusiya, ABŞ, İsrail, İtaliya və digər ölkələrdən musiqiçilər daxil edilib. Təbii olaraq, yerli tamaşaçılar üçün xüsusi maraq Azərbaycandan olan kollektivlər təşkil edir. Festivalın proqramı ilə ətraflı festivalın öz saytında tanış ola bilərsiniz.

IX Габалинский международный музыкальный фестиваль
С 29 июля по 3 августа в Габале пройдет традиционный международный музыкальный фестиваль, организованный Фондом Гейдара Алиева при поддержке Министерства культуры и туризма Азербайджана. Фестиваль проводится в Азербайджане ежегодно с 2009 года.
b97832_caa5562d5ed043ef9450157cc4760848-mv2
Мероприятие всегда привлекает любителей музыки со всего мира. В этом году в программе фестиваля заявлено участие музыкантов из России, США, Израиля, Италии и других стран. Естественно, особый интерес для местных зрителей представляет участие коллективов из Азербайджана.