Həftə sonunu gürcüstanlı rəssam Vacio Çaçxianinin YARAT-da keçirilən sərgisindən başlayırıq. Ekspozisiya təsviri texnikaların müxtəlif sintezindən ibarət tamamilə yeni əsərlərin əsasında qurulub.
Nə zaman: 14 dekabr 2018 – 14 aprel 2019
Harada: YARAT
Emin «Bumeranq 2018» proqramı ilə tamaşaçıları bu cümə günü sevindirəcək.
Nə zaman: 14 dekabr, 20:00
Harada: H.Əliyev adına sarayda
Şənbə günü teatra gedirik! Tamaşaçılar Rus dram teatrının səhnəsində «Kazanova: sevgi dərsləri» qadın yaltağı haqqında mifi seyr edə biləcəklər.
Nə zaman: 15 dekabr, 19:00
Harada: Rus dram teatrı
Till Lindemann yenidən Bakıda. «Rammstein» qrupunun solisti öz fanatları ilə eksklüziv avtoqraf sessiyasında görüşəcək, burada fanatlar kumirlərin imzasını ala biləcək.
Nə zaman: 15 dekabr
Harada: Baku Book Center
Alman memarlığı Bakının mərkəzində. Bakıda Almaniya və Azərbaycan arasında dostluğun 200 illiyinə həsr olunmuş «Germanaijan» sərgisi açılır.
Nə zaman: 14.12.2018 – 16.02.2019
Harada: Kapellhaus (28 may küçəsi, 35).
Uşaqlara birlikdə kömək edək! 15 dekabr 2018-ci il tarixində Nargis fondu və Azərbaycanda Macarıstan səfirliyi ilə birlikdə xeyriyyəçilik konserti və yarmarka keçiriləcək.
Harada: M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında
Kino sərgidə, ya da sərgi kinoda. Ehtiraslı və parlaq yaradıcı haqqında olan yeni film Mikelanjelonun yaradıcılığının köklərini araşdırır və dahi rəssamın maksimal dərəcədə tam və həqiqi portretini yaratmağa çalışır.

Начинаем выходные с выставки грузинского художника Ваджико Чачхиани в YARAT. Экспозиция составлена на основе совершенно новых произведений, представляющих собой синтез различных изобразительных техник.
43676308_2364303133612326_795340841ds28243712_n
Когда: 14 декабря 2018 – 14 апреля 2019
Где: YARAT
Emin со своей новой  программой «Бумеранг 2018» порадует зрителей уже в эту пятницу.
content_20180930090108
Когда: 14 декабря, 20:00
Где: Дворец им. Г.Алиева
В субботу идем в театр! Зрители смогут увидеть миф о дамском угоднике, похожий на реальность «Казанова: уроки любви» на сцене Русского драматический театра.
file_1
Когда: 15 декабря, 19:00
Тилль Линдеманн вновь в Баку. Солист группы «Rammstein» встретится со своими фанатами на эксклюзивной автограф-сессии, где каждый сможет получит заветную подпись от кумира.
till
Когда: 15 декабря
Где: Baku Book Center
Немецкая архитекура в центре Баку. В Баку открывается выставка «Germanaijan», посвященная 200-летию дружбы Германии и Азербайджана.
postera2
Когда: 14.12.2018 – 16.02.2019
Где: Kapellhaus (улица 28 мая, 35).
Поможем детям вместе! 15 декабря 2018 г. состоятся благотворительный концерт и ярмарка, организованные журналом и фондом Nargis совместно с посольством Венгрии в Азербайджане.
invitation-music_hall2_1
Где: Азербайджанской государственной академической филармонии им. М.Магомаева
Кино в выставке или выставка в кино.  Новый фильм о страстном и ярком творце исследует корни творчества Микеланджело и пытается создать максимально полный и истинный портрет великого художника.