Həftə sonunu gürcüstanlı rəssam Vacio Çaçxianinin YARAT-da keçirilən sərgisindən başlayırıq. Ekspozisiya təsviri texnikaların müxtəlif sintezindən ibarət tamamilə yeni əsərlərin əsasında qurulub.
Nə zaman: 14 dekabr 2018 – 14 aprel 2019
Harada: YARAT
Emin «Bumeranq 2018» proqramı ilə tamaşaçıları bu cümə günü sevindirəcək.
Nə zaman: 14 dekabr, 20:00
Harada: H.Əliyev adına sarayda
Şənbə günü teatra gedirik! Tamaşaçılar Rus dram teatrının səhnəsində «Kazanova: sevgi dərsləri» qadın yaltağı haqqında mifi seyr edə biləcəklər.
Nə zaman: 15 dekabr, 19:00
Harada: Rus dram teatrı
Till Lindemann yenidən Bakıda. «Rammstein» qrupunun solisti öz fanatları ilə eksklüziv avtoqraf sessiyasında görüşəcək, burada fanatlar kumirlərin imzasını ala biləcək.
Nə zaman: 15 dekabr
Harada: Baku Book Center
Alman memarlığı Bakının mərkəzində. Bakıda Almaniya və Azərbaycan arasında dostluğun 200 illiyinə həsr olunmuş «Germanaijan» sərgisi açılır.
Nə zaman: 14.12.2018 – 16.02.2019
Harada: Kapellhaus (28 may küçəsi, 35).
Uşaqlara birlikdə kömək edək! 15 dekabr 2018-ci il tarixində Nargis fondu və Azərbaycanda Macarıstan səfirliyi ilə birlikdə xeyriyyəçilik konserti və yarmarka keçiriləcək.
Harada: M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında
Kino sərgidə, ya da sərgi kinoda. Ehtiraslı və parlaq yaradıcı haqqında olan yeni film Mikelanjelonun yaradıcılığının köklərini araşdırır və dahi rəssamın maksimal dərəcədə tam və həqiqi portretini yaratmağa çalışır.

Starting our weekend from exhibition of Georgian artist Vajiko Chachkhiani in YARAT. The exposition is based on absolutely new works representing synthesis of various techniques of graphic art.
43676308_2364303133612326_795340841ds28243712_n
Time: 14 December 2018 – 14 April 2019
Venue: YARAT
Emin with his new program “Boomerang 2018” will rock the audience already this Friday.
content_20180930090108
Time: 14 December, 20:00
Going to theatre on Saturday! Audience will be able to see the myth about the ladies' man, close to reality "Casanova: love lessons" on the stage of Russian Drama Theater.
file_1
Time: 15 December, 19:00
Till Lindemann is coming to Baku again. Front man of “Rammstein” will meet with his fans at the exclusive autograph-session, where everyone will get the cherished sign of their idol.
till
Time: 15 December
Venue: Baku Book Center
German architecture in the heart of Baku. The exhibition «Germanaijan» dedicated to 200 years anniversary of friendship between Germany and Azerbaijan is opening in Baku.
postera2
Time: 14.12.2018 – 16.02.2019
Venue: Kapellhaus (28 May, 35).
Let’s support children together! On December 15, 2018 will take place the charity concert and a fair organized by the magazine Nargis and fund together with Embassy of Hungary in Azerbaijan.
invitation-music_hall2_1
Venue: Azerbaijan State Philharmonic Hall
Movie at the exhibition or exhibition in the movie. The new film about the passionate and bright creator investigates roots of creativity of Michelangelo and tries to create the fullest and authentic portrait of the great artist.