YARAT müasir incəsənət məkanı "İnsan: Özünü dərk et" proqramı çərçivəsində keçiriləcək Bakıda IntAlt Life şəxsiyyət potensialının inkişafı üzrə təlimçi komandasının "özünə 5 addım" adlı giriş məruzəsi və  praktik təlim təşkil edir. İştirak etmək pulsuzdur!
Harada: M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı
Nə zaman: 14, 15, 16 iyun, 10:30-16:00
Bakıda "Baku Summer Jazz Days" yay festivalı keçirilir! Cümə günü repertuarı gürcü folku və caz elementləri ilə zəngin olan IRIAO qrupunun musiqisindən zövq almaq olacaq.
Nə zaman: 14 iyun, 19:00
Eyni gündə Fransadan gələn çox istedadlı caz musiqiçisi, gitara virtuozu və bəstəkarı Tom İbarra öz kvarteti ilə birlikdə çıxış edəcək. Seçim etməyə ehtiyac yoxdur! Musiqiçilər fərqli saatlarda çıxış edəcəklər.
Nə zaman: 14 iyun, 21:00
Cümə günü Rüstəm Hüseynovun "Rus rəssamı Sergey Vasilyeviç İvanovun həyat və yaradıcılığı" adlı çox maraqlı və informativ məruzəsi olacaq. Məruzə rəssamın 155 illik yubileyinə həsr olunub.
Harada: Bakı Dövlət Universiteti
Nə zaman: 14 iyun, 14:00
Baku Summer Jazz Days festivalında dünyanın hər yerindən iştirak edən musiqiçilərin son çıxışlarını qaçırmaq olmaz! Şənbə axşamı Rusiyadan gələn, bu il 85 yaşını qeyd edən istedadlı "Oleq Lundstrem adına caz Orkestri" qrupunu dinləyərək dostlarınızla xoş vaxt keçirə bilərsiniz!
Harada: Dənizkənarı Bulvar
Nə zaman: 15 iyun, 20:00
Sağlamlığına və özünü dərk etməyə laqeyd olmayan hər kəs üçün bu bazar Yoqa günü qeyd olunacaq! Bolluca yoqa, yaradıcılıq və hərəkət olacaq! Ən əsası isə, bütün bunlar ailə pikniki formatında keçiriləcək. Həm ruhən, həm də cismən dincələ biləcəksiniz!
Harada: Yarat Contemporary Art Space
Nə zaman: 16 iyun, 6:00-20:00
Bu bazar günü XIX və XX əsrlərdə xaricdə rəsm sistemini radikal şəkildə dəyişən unikal rəssam Pol Sezanın yaradıcılığını özümüz üçün kəşf edə biləcəyik. "Cézanne - Portraits of a Life" film-sərgisi bu il sənət dünyasının ən mübahisəli hadisələrindən biri oldu.
Harada: Flame Towers, Park Cinema
Nə zaman: 16 iyun, 13:00
Həftə sonunu "Cavad xan" baletinin premyerasını seyr edərək tamamlaya bilərsiniz. Premyera Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyinə həsr olunub. Tamaşanın quruluşcu-baletmeysteri Azərbaycanın xalq artisti, Opera və Balet Teatrı balet truppasının bədii rəhbəri Kamilla Hüseynovadır.

YARAT Contemporary Art Space within the program "Human: Know Yourself" will organize in Baku an introductory lecture and practical training "5 steps towards your new self" by team of trainers on development of self-efficiency IntAlt Life. Participation is free!
Venue: Baku Branch of the M.V. Lomonosov Moscow State University
Time: 14, 15, 16 June, 10:30-16:00
Baku Summer Jazz Days festival is taking place in the capital! This Friday you will have a chance to enjoy music by IRIAO band, the repertoire of which is saturated with the Georgian folk, generously completed with jazz elements.
Time: 14 June, 19:00
On the same day incredibly talented jazz-musician, virtuoso guitar player and composer from France Tom Ibarra will perform with his quintet. You won’t have to choose! The musicians play on different time.
Time: 14 June, 21:00
This Friday will be held a very interesting and enlightening lecture by Rustam Guseynov “Life and art of the Russian painter Sergey Vasilyevich Ivanov”, dated to 155-year anniversary of the artist.
Venue: Baku State University
Time: 14 June, 14:00
It’s impossible to miss the last show of the musicians from around the world on the fascinating festival Baku Summer Jazz Days! Saturday evening could be pleasantly spent with your company, by listening to the Russian big-band Oleg Lundstrem Jazz Orchestra, which turns 85 this year!
Venue: Seaside Boulevard
Time: 15 June, 20:00
Anyone who is indifferent to health and self-understanding this Sunday can take part in celebration of the Yoga Day! There will be lots of yoga, art and activity! And, above all – everything will take place in a city family picnic format. It will be possible to rest with both soul, and a body!
Venue: Yarat Contemporary Art Space
Time: 16 June, 6:00-20:00
This Sunday we can discover for ourselves the art of a unique artist, who radically changed the painting system at the turn of XIX and XX centuries, Paul Cezanne. The movie-exhibition Cézanne – Portraits of a Life became one of the most discussed events of the artistic world this year.
Venue: Flame Towers, Park Cinema
Time: 16 June, 13:00
The weekend is best to be finished by watching the premiere of the “Javad Khan” ballet. The premiere is dedicated to the 100 year anniversary from the date of foundation of the Azerbaijan Democratic Republic. Ballet master-director of the play is honored artist of Azerbaijan, the artistic director of ballet troupe of Opera and Ballet Theatre Kamilla Guseynova.