YARAT müasir incəsənət məkanı "İnsan: Özünü dərk et" proqramı çərçivəsində keçiriləcək Bakıda IntAlt Life şəxsiyyət potensialının inkişafı üzrə təlimçi komandasının "özünə 5 addım" adlı giriş məruzəsi və  praktik təlim təşkil edir. İştirak etmək pulsuzdur!
Harada: M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı
Nə zaman: 14, 15, 16 iyun, 10:30-16:00
Bakıda "Baku Summer Jazz Days" yay festivalı keçirilir! Cümə günü repertuarı gürcü folku və caz elementləri ilə zəngin olan IRIAO qrupunun musiqisindən zövq almaq olacaq.
Nə zaman: 14 iyun, 19:00
Eyni gündə Fransadan gələn çox istedadlı caz musiqiçisi, gitara virtuozu və bəstəkarı Tom İbarra öz kvarteti ilə birlikdə çıxış edəcək. Seçim etməyə ehtiyac yoxdur! Musiqiçilər fərqli saatlarda çıxış edəcəklər.
Nə zaman: 14 iyun, 21:00
Cümə günü Rüstəm Hüseynovun "Rus rəssamı Sergey Vasilyeviç İvanovun həyat və yaradıcılığı" adlı çox maraqlı və informativ məruzəsi olacaq. Məruzə rəssamın 155 illik yubileyinə həsr olunub.
Harada: Bakı Dövlət Universiteti
Nə zaman: 14 iyun, 14:00
Baku Summer Jazz Days festivalında dünyanın hər yerindən iştirak edən musiqiçilərin son çıxışlarını qaçırmaq olmaz! Şənbə axşamı Rusiyadan gələn, bu il 85 yaşını qeyd edən istedadlı "Oleq Lundstrem adına caz Orkestri" qrupunu dinləyərək dostlarınızla xoş vaxt keçirə bilərsiniz!
Harada: Dənizkənarı Bulvar
Nə zaman: 15 iyun, 20:00
Sağlamlığına və özünü dərk etməyə laqeyd olmayan hər kəs üçün bu bazar Yoqa günü qeyd olunacaq! Bolluca yoqa, yaradıcılıq və hərəkət olacaq! Ən əsası isə, bütün bunlar ailə pikniki formatında keçiriləcək. Həm ruhən, həm də cismən dincələ biləcəksiniz!
Harada: Yarat Contemporary Art Space
Nə zaman: 16 iyun, 6:00-20:00
Bu bazar günü XIX və XX əsrlərdə xaricdə rəsm sistemini radikal şəkildə dəyişən unikal rəssam Pol Sezanın yaradıcılığını özümüz üçün kəşf edə biləcəyik. "Cézanne - Portraits of a Life" film-sərgisi bu il sənət dünyasının ən mübahisəli hadisələrindən biri oldu.
Harada: Flame Towers, Park Cinema
Nə zaman: 16 iyun, 13:00
Həftə sonunu "Cavad xan" baletinin premyerasını seyr edərək tamamlaya bilərsiniz. Premyera Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyinə həsr olunub. Tamaşanın quruluşcu-baletmeysteri Azərbaycanın xalq artisti, Opera və Balet Teatrı balet truppasının bədii rəhbəri Kamilla Hüseynovadır.

Пространство современного искусства YARAT в рамках программы «Человек: познай Себя» организует в Баку вводную лекцию и практический тренинг «5 шагов к новому Себе» от команды тренеров по развитию потенциала личности IntAlt Life.  Участие бесплатно!
Где: Филиал МГУ имени М.В. Ломоносова в Баку
Когда: 14, 15, 16 июня, 10:30-16:00
В Баку идёт летний фестиваль Baku Summer Jazz Days! В пятницу можно будет насладиться музыкой группы IRIAO, чей репертуар пропитан грузинским фолком c элементами джаза.
Когда: 14 июня, 19:00
В этот же день невероятно талантливый джаз-музыкант, гитарист-виртуоз и композитор из Франции Tom Ibarra выступит вместе со своим квартетом. Выбирать не придётся! Музыканты выступают в разное время.
Когда: 14 июня, 21:00
В пятницу пройдёт очень интересная и познавательная лекция Рустама Гусейнова «Жизнь и творчество русского художника Сергея Васильевича Иванова», приуроченная к 155-летию со дня рождения художника.
Где: Бакинский государственный университет
Когда: 14 июня, 14:00
Невозможно пропустить последние выступления музыкантов со всего мира на атмосферном фестивале Baku Summer Jazz Days! Субботний вечер можно приятно провести со своей компанией, слушая талантливую группу из России «Джаз оркестр им. Олега Лундстрема», которой в этом году исполняется 85 лет!
Где: Приморский бульвар
Когда: 15 июня, 20:00
Для всех, кому небезразличны здоровье и самопознание, в это воскресенье состоится празднование Дня йоги! Будет много йоги, творчества и движения! А главное – всё это пройдёт в формате городского семейного пикника. Отдохнуть получится и душой, и телом!
Где: Yarat Contemporary Art Space
Когда: 16 июня, 6:00-20:00
В это воскресенье мы можем открыть для себя творчество уникального художника, который радикально изменил живописную систему на рубеже XIX и XX веков, Поля Сезанна. Фильм-выставка Cézanne – Portraits of a Life стал одним из самых обсуждаемых событий художественного мира в этом году.
Где: Flame Towers, Park Cinema
Когда: 16 июня, 13:00
Завершить выходные можно просмотром премьерой балета «Джавад хан». Премьера посвящена 100-летию со дня образования Азербайджанской Демократической Республики. Балетмейстер-постановщик – народная артистка Азербайджана, художественный руководитель балетной труппы Театра оперы и балета Камилла Гусейнова.