"Kəlağayı: dünən - bu gün - sabah" interaktiv sərgisi davam edir. Bu sərgiyə kuratorla turlar, mühazirələr, soyuq batika texnikası üzrə master-klasslar və bir sıra başqa tədbirlər daxildir.
qalaart
Harada: Kichik QalArt Gallery
Nə zaman: 1 maya qədər
İçərişəhərdə StArt gənc rəssamların sərgisi keçirilir.
content_20181206115253_1
Nə zaman: 10 yanvara qədər
Cümə günü axşamı macar bəstəkarı İmre Kalmanın "Silva" ("Çardaş kraliçası") operettasını dinləyirik və izləyirik.
file_7
Nə zaman: 21 dekabr, 19:00
Mikayıl Müşfiqin 110 illik yubileyi münasibətilə Mədəniyyət TV-nin dəstəyi ilə "Müşfiq Dünyası" ədəbi-bədii gecəsi keçiriləcək.
file_6
Harada: Heydər Əliyev adına Saray
Cakomo Puççininin "Manon Lesko" operasının premyerasını qaçırmayın!
_
Nə zaman22 dekabr, 19:00
Musiqili Komediya Teatrının 100 illik yubileyi çərçivəsində Üzeyir Hacıbəyovun "Ər və arvad" adlı məşhur tamaşası səhnəyə qayıdır.
content_20170604063047_1
Harada: Musiqili Komediya Teatrı
Nə zaman: 23 dekabr, 19:00
Kinoda Fil Qrabskinin (Böyük Britaniya, 2018) "Leonardo da Vinçi: Milan sarayının rəssamı" adlı sərgisi haqqında filmini görmək lazımdır. London Milli Qalereyası bu ekspozisiyaya 15 il hazırlaşıb. Bu sərgiyə da Vinçinin 40-dan çox əsəri daxil olub, alverçilər biletləri 700 dollara satıblar. Bu gün bu böyük sərgini kinoda izləmək üçün unikal fürsətimiz var.
Nə zaman: 23 dekabr, 13:00
Velosiped sevərləri test yarışı gözləyir. Cəmi dörd kateqoriya var: MTB - kişilər arasında, Road - kişilər arasında, MTB və Road qadınlar arasında.

The interactive exhibition "Kelaghai: yesterday - today - tomorrow" continues. It includes tours with the guide, lectures, master classes of cold batik technique and a number of other actions.
qalaart
Time: until 1 May
Exhibition of young artists StArt is taking place in Icheri Sheher.
content_20181206115253_1
Time: until 10 January
On Friday evening we are listening and watching the operetta by the Hungarian composer Imre Kálmán "Silva" ( “The Czardas Queen”)
file_7
Time: 21 December, 19:00
Literature and arts evening “World of Mushfig” dedicated to the 110 anniversary of Mikayil Mushfig will take place with support from Mədəniyyət TV.
file_6
Do not miss out the opera “Manon Lescaut” by Giacomo Puccini!
_
Time: 22 December, 19:00
Within 100th anniversary of State Theatre of Musical Comedy the famous play by Uzeir Hajibeyov "Husband and Wife" returns to the stage.
content_20170604063047_1
Venue: State Theatre of Musical Comedy
Time: 23 December, 19:00
The movie by Phil Grabsky (Great Britain, 2018) about an exhibition “Leonardo da Vinci: Painter at the Court of Milan" is worth watching. It took The national gallery of London about 15 years to prepare for this exposition. It included over 40 works of da Vinci, the cost of tickets at dealers reached $700. Today we have a unique opportunity to watch this grandiose exhibition in cinema.