Qəbələdə XI Qəbələ Beynəlxalq Musiqi Festivalı başladı, proqram olduqca genişdir – simfonikdən pop musiqisinə, gənc yerli ifaçılardan tutmuş dünyaca məşhur əcnəbilərə qədər.
Harada: Qəbələ
Nə zaman: 31 iyul – 5 avqust
Cümə günü Seymur Əliyev, Səlim Rzayev və Rauf Sultanov YARAT Freestyle layihəsi çərçivəsində ən yaxşı caz kompozisiyaları ilə çıxış edəcəklər. Konsert Əşrəf Muradın “Sevgi və Etiraz” adlı retrospektiv sərgisi ilə müşayiət olunacaq. Giriş pulsuzdur.
Harada: XX-XXI əsrlər Azərbaycan rəngkarlığı Muzeyi, Bayıl
Nə zaman: 2 avqust, 19:30
Şənbə axşamı dəniz sahilində Aygün Kazımovanın solo konsertində canlı musiqi sədaları altında əylənirik.
Harada: Mambo Beach Club
Nə zaman: 3 avqust, 20:00
Ən isti nahar saatlarını Fil Qrabskinin "Vermeer və Musiqi" film sərgisini seyr edərkən keçiririk. Diqqət mərkəzində "Virginal qarşısında duran qadın" və "Virginal arxasında oturan qadın" tabloları, daha doğrusu Qızıl Əsrdə hollandiya rəngkarlığında çox vaxt canlı modelin zərafətini vurğulamaq üçün təsvir olunan virginal musiqi alətinin özü var.
Nə zaman: 4 avqust, 13:00
Bazar günü ölkəmizdə ilk dəfə keçiriləcək məktəblilər arasında nüfuzlu müsabiqə – 31-ci Beynəlxalq İnformatika Olimpiadası başlayır. Artıq 88 ölkə və bölgələr iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçib.

In Gabala the 10th Gabala International Music Festival started. The program is broad – from symphonic to pop music, from young local performers to world famous foreign artists.
Venue: Gabala
Time: 31 July – 5 August
Friday night Seymour Aliyev, Selim Rzayev and Rauf Sultanov will perform with the best jazz compositions within the YARAT Freestyle project. Concert will be followed by a retrospective exhibition of Ashraf Murad "Love and Protest". Free entrance.
Venue: 20th-21st Century Azerbaijani Painting Museum, Bayil
Time: 2 August, 7:30 pm
Saturday evening we party hard by the sea with live music at the solo concert of Aygun Kazimova.
Venue: Mambo Beach Club
Time: 3 August, 8 pm
Waiting out the hottest lunch hours by watching the exhibition on screen of Phil Grabsky "Vermeer and music". The center of attention – two genre canvases "A Young Woman Standing by a Virginal" and "Young Woman Seated at a Virginal", to be exact, a virginal itself and other musical instruments which were so often represented at the Golden Age of Dutch painting as a hint on models' finesse.
Time: 4 August, 1:00 pm
On Sunday the 31st International Olympiad in Informatics is starting – a prestigious competition among school students which will take place in our country for the first time. Already 88 countries and regions signed up for participation.