Bakıda 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq "Səyahət və Turizm" AITF 2019 sərgisi açılıb. Sərginin qonaqları zəngin Azərbaycan mədəniyyəti ilə tanış olacaqlar, Azərbaycan tarixi ilə bağlı bir çox yeni bilgilər öyrənəcəklər, təcrübələrini paylaşan səyyah bloggerləri dinləyəcəklər, həmçinin öz ölkələri haqqında danışan xarici sərgi iştirakçılarının mədəni təqdimalarına baxacaqlar.
Harada: Bakı Ekspo Mərkəzi
Nə zaman: 4-6 aprel
Cümə günü axşam klassik musiqidən zövq alaq!
Nə zaman: 5 aprel, 19:00
Moskva liliputlar sirkinin çıxışı nəinki balacaları, həm də böyükləri valeh edəcək! Bütün artistlər planetin ən balacaboy insanları kimi Ginness Rekordlar Kitabına daxildilər. Həm də bu sirk dünyada ən mehriban sirk hesab olunur, axı burada heyvanlar iştirak etmir.
Nə zaman: 6, 7 aprel; 12:00
Şənbə günü Üzeyir Hacıbəyovun "Arşın mal alan" musiqili komediyasını seyr edərək vaxtımızı xoş keçiririk.
Harada: Bakı Marionet Teatrı
Nə zaman: 6 апреля, 19:00
Teatr həvəskarları bu şənbə ailəvi komediyalar üzrə tanınmış ustad Pyotr Qladilinin pyesi əsasında səhnələşdirilmiş "Afina axşamları" adlı tamaşaya baxa biləcəklər. Quruluşçu rejissor Azərbaycan xalq artisti Aleksandr Şarovskidir.
Nə zaman: 6 aprel, 19:00
London Milli Qalereyası Leonardo da Vinçinin yaradıcılığına həsr olunmuş sərginin açılışına tam on beş il hazırlaşıb! İtaliya, Fransa, ABŞ, Rusiya və Polşa muzeyləri ilə müqavilələr bağlayaraq, titan rəssamın qırxdan artıq rəsm əsərini bir dam altında toplaya bildi. Məhz bu möhtəşəm hadisə Fil Qrabskinin "Leonardo da Vinçi: Milan sarayının rəssamı" adlı film-sərgisinin əsas sujetinə daxil olub.
Nə zaman: 7 aprel, 13:00
Qoqolun pyesinin kəskin sujeti və onun möhtəşəm tamaşası Bakı teatr həvəskarlarını sevindirməyə davam edir.

18th Azerbaijani international AITF 2019 exhibition "Tourism and Travel" is opened in Baku. Visitors of exhibition can learn about rich culture of Azerbaijan, about its history, listen to traveler bloggers, sharing their experience and also take a look at cultural representations of foreign participants of exhibition who will speak about their countries.
Venue: Baku Expo Center
Time: 4-6 April
On Friday evening we will enjoy classic music!
Time: 5 April, 19:00
Wonderful show of the Moscow Liliput Circus will amaze not only kids, but also adults! All actors are included in the Guinness Book of Records as the shortest people on the planet. And this circus is considered as the kindest in the world, because there are no animals in it.
Time: 6, 7 April; 12:00
Let’s have a good time this Saturday by watching the musical comedy of Uzeyir Hajibeyov “Arshin Mal Alan”.
Time: 6 April, 19:00
These weekend theater-goers will be able to watch the play “Athens Evenings” based on the play by Pyotr Gladilin, the recognized master of family and domestic comedies. Production director is Azerbaijan people’s artist Alexander Sharovski.
The National Gallery in London was getting ready for the opening of the exhibition dedicated to Leonardo da Vinci's art for the whole fifteen years! Concluding agreements with the museums of Italy, France, USA, Russia and Poland, they managed to gather more than forty works of the titan of painting under the same roof. This grandiose event formed the basis of the movie exhibition of Phil Grabski – “Leonardo da Vinci: Painter at the Court of Milan”.
Time: 7 April, 13:00
The sharp plot of the play by Gogol and its wonderful setting continues to please theater-lovers of Baku with spectacle "The Marriage".