Fevralın 4-də bəstəkar, aktyor, professor və çoxsaylı mükafatlar laureatı Polad Bülbüloğlunun 75 yaşı tamam oldu. Bu cümə Bakıda sevimli həmyerlimizə həsr olunmuş yubiley yaradıcılıq gecəsi keçiriləcək.
Nə zaman: 7 Fevral, 19:00 – 22:00
Piter Qutun rəhbərliyi altında Ştraus Vena Simfonik Festival Orkestri dördüncü dəfə Bakıda çıxış edəcək və Vena klassiklərinin əsərlərini ifa edəcək.
Nə zaman: 8 fevral, 20:00
Şənbə günü "Afaq Kərimova yaradıcılığında süjetli xalçalar" adlı mühazirə keçiriləcək, rəssamın "Dədə Qorqud", "Nizami", "Məhsəti Gəncəvi", "Səməd Vurğun" və digər əfsanəvi şəxsiyyətlərə həsr olunmuş xalçaları haqqında danışılacaq. Mühazirə Azərbaycan dilində keçəcək. Giriş sərbəstdir.
Nə zaman: 8 fevral, 14:00 – 15:00
"İki ağanın bir nökəri" üç saatlıq tamaşadan zövq almaq üçün ingilis mədəniyyətinin bilicisi olmağınız lazım deyil. Bu Karlo Qaldoninin klassik del arte komediyasıdır, lakin süjet xətti Britaniyada 60-cı illərdə baş verir.
Nə zaman: 8 fevral, 10:00
Əgər Fil Qrabskinin "İmpressionistlər" film sərgisini qaçırmısınızsa, bu bazar günü bunun əvəzini çıxarmaq və impressionizmi bir təzahür kimi dünyaya tanıdan Pol Düran-Ruelin unikal kolleksiyasında yer alan kultlaşmış rəssamlar və onların əsərləri ilə yaxından tanış olmaq olar.
Nə zaman: 9 fevral, 13:00
Rəqs üzrə açıq Bakı çempionatı keçirilir, müxtəlif yaş qruplarında rəqqaslar iştirak edir – ən kiçikləri 6 yaşa kimidir, böyüklərin isə 50-dən çoxdur. Onların arasından seçilən ən yaxşıları Azərbaycanı beynəlxalq səviyyədə təmsil edə biləcəklər.
Harada: Teatr Xadimləri İttifaqı
Nə zaman: 9 fevral, 10:00 – 20:00
Bakıda ilk dəfə "Fabrica de Tabaco" flamenko teatrı çıxış edəcək. Bakılılar əfsanəvi "Frida" tamaşasını 10 illik yubileyində izləyə biləcək.

4 февраля композитору, актеру, профессору, лауреату многочисленных премий Поладу Бюльбюль-оглу исполнилось 75 лет. В эту пятницу в Баку пройдет юбилейный творческий вечер, посвященный нашему знаменитому соотечественнику.
Когда: 7 февраля, 19:00 – 22:00
Венский симфонический фестивальный оркестр Штрауса под руководством Питера Гута в четвертый раз выступит в Баку и исполнит произведения венских классиков.
Когда: 8 февраля, 20:00
В субботу состоится лекция «Сюжетные ковры в творчестве Афаг Керимовой», речь пойдет о таких коврах художницы, как «Деде Горгуд», «Низами», «Мехсети Гянджеви», «Самед Вургун», и многих других, посвященных легендарным личностям. Лекция пройдет на азербайджанском языке, вход свободный.
Когда: 8 февраля, 14:00 – 15:00
Не нужно быть знатоком английской культуры, чтобы насладиться трехчасовой постановкой «Один слуга, два господина». Это классическая комедия дель арте Карло Гольдони, только действие происходит в Британии 60-х.
Когда: 8 февраля, 10:00
Если вы пропустили фильм-выставку «Импрессионисты» Фила Грабски в прошлый раз, в это воскресенье можно наверстать упущенное и ближе познакомиться с культовыми художниками и их работами из уникальной коллекции Поля Дюран-Рюэля, который открыл миру импрессионизм как явление.
Когда: 9 февраля, 13:00
Проходит Открытый чемпионат Баку по танцам, участвуют танцоры разных возрастных групп – младшим нет и шести лет, старшим – за 50. Лучшие из них смогут представлять Азербайджан на международном уровне.
Где: Союз театральных деятелей
Когда: 9 февраля, 10:00 – 20:00
Впервые в Баку выступит с гастролями театр фламенко Fabrica de Tabaco. Бакинцы смогут увидеть легендарный спектакль «Фрида» в год его 10-летнего юбилея.