Fevralın 4-də bəstəkar, aktyor, professor və çoxsaylı mükafatlar laureatı Polad Bülbüloğlunun 75 yaşı tamam oldu. Bu cümə Bakıda sevimli həmyerlimizə həsr olunmuş yubiley yaradıcılıq gecəsi keçiriləcək.
Nə zaman: 7 Fevral, 19:00 – 22:00
Piter Qutun rəhbərliyi altında Ştraus Vena Simfonik Festival Orkestri dördüncü dəfə Bakıda çıxış edəcək və Vena klassiklərinin əsərlərini ifa edəcək.
Nə zaman: 8 fevral, 20:00
Şənbə günü "Afaq Kərimova yaradıcılığında süjetli xalçalar" adlı mühazirə keçiriləcək, rəssamın "Dədə Qorqud", "Nizami", "Məhsəti Gəncəvi", "Səməd Vurğun" və digər əfsanəvi şəxsiyyətlərə həsr olunmuş xalçaları haqqında danışılacaq. Mühazirə Azərbaycan dilində keçəcək. Giriş sərbəstdir.
Nə zaman: 8 fevral, 14:00 – 15:00
"İki ağanın bir nökəri" üç saatlıq tamaşadan zövq almaq üçün ingilis mədəniyyətinin bilicisi olmağınız lazım deyil. Bu Karlo Qaldoninin klassik del arte komediyasıdır, lakin süjet xətti Britaniyada 60-cı illərdə baş verir.
Nə zaman: 8 fevral, 10:00
Əgər Fil Qrabskinin "İmpressionistlər" film sərgisini qaçırmısınızsa, bu bazar günü bunun əvəzini çıxarmaq və impressionizmi bir təzahür kimi dünyaya tanıdan Pol Düran-Ruelin unikal kolleksiyasında yer alan kultlaşmış rəssamlar və onların əsərləri ilə yaxından tanış olmaq olar.
Nə zaman: 9 fevral, 13:00
Rəqs üzrə açıq Bakı çempionatı keçirilir, müxtəlif yaş qruplarında rəqqaslar iştirak edir – ən kiçikləri 6 yaşa kimidir, böyüklərin isə 50-dən çoxdur. Onların arasından seçilən ən yaxşıları Azərbaycanı beynəlxalq səviyyədə təmsil edə biləcəklər.
Harada: Teatr Xadimləri İttifaqı
Nə zaman: 9 fevral, 10:00 – 20:00
Bakıda ilk dəfə "Fabrica de Tabaco" flamenko teatrı çıxış edəcək. Bakılılar əfsanəvi "Frida" tamaşasını 10 illik yubileyində izləyə biləcək.

On February 4, the composer, actor, professor, winner of numerous awards Polad Bulbuloglu turned 75. This Friday Baku will host a jubilee creative evening dedicated to our famous compatriot.
Time: February 7, 19:00 – 22:00
The Vienna Strauss Festival Orchestra, directed by Peter Gut, will give concert for the fourth time in Baku and perform works of Vienna classics.
Time: February 8, 20:00
On Saturday will be hosted a lecture "Narrative Carpets by Afag Karimova". The artist will talk about her carpets such as "Dede Korkut", "Nizami", "Mahsati Ganjavi", "Samad Vurgun" and many others dedicated to legendary personalities. The lecture will take place in Azerbaijani, the entrance is free.
Time: February 8, 14:00 – 15:00
You don't need to be an expert of English culture to enjoy a three-hour production of "The Servant of Two Masters". It is a classic commedia dell'arte of Carlo Goldoni, except the action takes place in Britain '60s.
Time: February 8, 10:00
If you missed the film-exhibition "The Impressionists" by Phil Grabsky last time, this Sunday you can catch up and get to know iconic artists and their works from the unique collection of Paul Durand-Ruel who discovered impressionism to the world as a phenomenon.
Time: February 9, 13:00
Baku hosts Open Dance Championship where dancers of different age groups take place – the youngest ones are under 6 years, and the eldest are over 50. The best of them will be able to represent Azerbaijan at the international level.
Venue: Union of theatrical figures of Azerbaijan
Time: February 9, 10:00 – 20:00
For the first time in Baku the flamenco theatre Fabrica de Tabaco will perform within tours. Baku citizens will be able to watch the legendary performance "Frida" in the year of its 10th anniversary.