Cümə günü "Macarıstan Kino Günləri"nin açılış mərasimi keçiriləcək. Həftə sonuna "Yupiter peyki" filminin seyri ilə başlayaq.
Nə zaman: Bu həftə sonu
Cümə günü iki ərazinin – Su şəhərinin və Alov torpağının tarixi münasibətlərini yenidən bərpa edən "Barokko Muğam" unikal konserti keçiriləcək. Bir birindən uzaq iki janr – muğam və barokko bu gecə bir vahid olaraq birləşəcək. Dirijor – Eyyub Quliyev, orkestra fleytada İtaliyanın dünya üzrə mədəniyyət səfiri Luiza Sello müşayiət edəcək. Kurator İtalyan bəstəkarı Stefano Muskaritolodur.
Nə zaman: 19 aprel, 20:00
Bakıda "Qadınların sirri" sərgisi açıldı. Sərgiyə adının uşaqlıqda ən sevdiyimiz cizgi filmləri ilə bağlı olan Nazim Məmmədov, Eldar Babazadə, Rafael Əliev kimi rəssamların əsərləri daxildir.
Nə zaman: 19-27 aprel
Uşaqları bu həftə sonu "Multizavrlar. Sirli ada" multimedia tamaşasına aparaq. Bu, dinozavrların dünyasına maraqlı bir səyahətdir və çətin bir missiyanı yerinə yetirməyə imkan yaradır – dinozavrların sirli adasını od vulkanından xilas etmək! Şou 3 yaşdan 10 yaşadək tamaşaçılar üçün tövsiyə olunur. Multimedia tamaşasının müddəti – 60 dəqiqədir.
Nə zaman: 20 aprel, 12:00
Katolik Pasxa bayramını qarşılamaq, vaxtınızı ləziz və şən keçirmək üçün əla fürsət! Sizi mahnılar, müxtəlif oyunlar, yumurtaları rəngləmək və bir çox maraqlı məqamlar gözləyir. Qaçırmayın!
Harada:  Institut Français d'Azerbaïdjan
Nə zaman: 20 aprel, 15:00
Bu həftə sonu Ramazan Bazar xeyriyyə sərgisi keçiriləcək. Sərgidə müxtəlif master-klasslar keçmək, teatr quruluşlarını görmək, yarışmalarda və auksionlarda iştirak etmək, həmçinin handmade oyuncaqları, bəzək əşyaları, kitablar, şirniyyatlar, dizayner ləçəkləri və geyimləri əldə etmək mümkün olacaq.
Harada: Landmark Hotel Baku
Nə zaman: 20, 21 aprel
Bədii gimnastika yalnız idman növü deyil, həm də bir sənətdir. Bakıda bədii gimnastika üzrə AGF Junior Trophy 2-ci beynəlxalq turniri keçiriləcək. Bu dəfə 19 ölkədən 130 gənc çıxış edəcək! Zərif tamaşa olacağına zəmanət verilir!
Bu bazar günü "Qoya: Cisim və qanın obrazları" film sərgisi bizə XVIII əsrdə Rembrandt və Velaskes kimi dahi ustaların təsiri altında qalaraq şedevrlər yaradan İspaniyanın ən məşhur rəssamı Fransisko Qoyanın heyranedici həyatından bəhs edir. Filmdə rəssamın şəxsi məktublarından istifadə olunub. Rejissor Devid Bikkerstafdır.

В пятницу состоится церемония открытия «Уикенда венгерского кино». Начнём выходные с просмотра фильма «Спутник Юпитера».
Когда: эти выходные
В пятницу пройдёт уникальный концерт «Барокко-Мугам», который воссоздаст историю двух мест: города Воды и земли Огня. Два далёких жанра – мугам и барокко – в этот вечер сольются в одно целое. Дирижёр – Эйюб Гулиев, аккомпанировать оркестру на флейте будет посол итальянской культуры в мире Луиза Селло. Куратор – итальянский композитор Стефано Мускаритоло.
Когда: 19 апреля, 20:00
В Баку открылась выставка «Секреты женщин». В неё вошли работы таких художников, как Назим Мамедов, чьё имя неразрывно связано с самыми любимыми мультфильмами нашего детства, Эльдар Бабазаде, Рафаил Алиев и других.
Когда: 19-27 апреля
Детишек в эти выходные можно занять мультимедийным спектаклем «Мультизавры. Таинственный остров». Это увлекательное путешествие в мир динозавров, которое раскроет все подробности их жизни и даст возможность выполнить очень сложную миссию – спасти таинственный остров динозавров от огненного вулкана! Шоу рекомендовано для зрителей от 3 до 10 лет. Длительность мультимедийного спектакля – 60 минут.
Где: Азербайджанский государственный академический национальный драматический театр
Когда: 20 апреля, 12:00
Отличная возможность встретить католическую Пасху и провести время вкусно и весело! Вас ждут песни, различные игры, разукрашивание яиц и многое другое. Не пропустите!
Где: Institut Français d'Azerbaïdjan
Когда: 20 апреля, 15:00
В эти выходные состоится благотворительная ярмарка Ramazan Bazar. На ярмарке можно будет пройти различные мастер-классы, увидеть театральные постановки, поучаствовать в конкурсах и аукционах, а также приобрести handmade игрушки, украшения, книги, сладости, дизайнерские косынки и одежду.
Где: Landmark Hotel Baku
Когда: 20, 21 апреля
Художественная гимнастика – это не только спорт, но и целое искусство. В Баку состоится 2-й международный турнир по художественной гимнастике AGF Junior Trophy. На этот раз выступят 130 юниорок из 19-ти стран! Изящное представление гарантировано!
В это воскресенье фильм-выставка «Гойя: образы из плоти и крови» поведает нам о насыщенной, завораживающей жизни самого именитого художника Испании 18 века – Франсиско Гойя, который творил шедевры, находясь под влиянием таких великих мастеров, как Рембрандт и Веласкес. В фильме были использованы личные письма Гойи. Режиссёр – Дэвид Биккерстаф.