On illik fasilədən sonra İqor Moiseyev adına Dövlət Akademik Xalq rəqsləri ansamblı "Tango Del Plata" proqramı ilə ikinci dəfə Bakıya gəlir. Bu müxtəlif mədəniyyətlərin milli rəqslərini bədii şəkildə interpretasiya edən ilk professional xoreoqrafik qrupdur. İqor Moiseyev baletinin proqramına "Çobanlar" Azərbaycan milli rəqsi, Yunanıstanın "Sirtaki" rəqsi, Bessarabiya qaraçılarının rəqsi, "Futbol" xoreoqrafiya səhnəsi və digər rəqslər daxildir.
Nə zaman: 31 may, 19:00
Mifologiyaya görə Prometey tanrılardan odu oğurlayır və cəza olaraq o, Qafqaz dağlarında bir qayaya zəncirlənir. Minlərlə il sonra Qafqazda, Bakıda sənaye miqyasında neft hasilatı başlandı. İyun ayı ərzində, çərşənbə günündən bazar gününədək “Odun oğurlanması. Prometeydən neftə qədər” adlı sərgi açılacaq. Ekspozisiya texniki proqresin simvolu olan Prometeyin neft erasına qədər keçdiyi yola həsr olunub.
Cümə günü Azərbaycan TV-liqasının finalı və "Çempionlar Kuboku – KVN 2019" yarışı keçiriləcək. Yarışda Şimali Osetiya, Dağıstan və Azərbaycan komandaları çempion kuboku uğrunda yarışacaqlar.
Harada: Konqres Mərkəzi
Nə zaman: 31 may, 18:30
On il bundan əvvəl "Hot" debüt albomu zərif rumın müğənnisi Elena Aleksandra Apostoleanuya dünya şöhrəti gətirdi, və o vaxtdan bəri İnna adı Avropa chartlarını tərk etmir. Bir çox mahnı müsabiqələrinin qalibi baharın son axşamında Bakıda konsert verəcək.
Nə zaman: 31 may, 20:00
Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü xalça Muzeyində kukla teatrı, master-klasslar, açıq havada idman oyunları, kuizlər, yarmaka və bir çox maraqlı tədbirlərlə dolu uşaq festivalı keçiriləcək.
Harada: Azərbaycan xalça muzeyi
Nə zaman: 1 iyun, 12:00
Şənbə günü 16 yaşına qədər Gənc Pianoçuların I Beynəlxalq Müsabiqəsi keçiriləcək. Jüridə Valensiya Musiqi Konservatoriyasının professoru Marina Bleyns, Dövlət Akademik Rus Xorunun konsertmeysteri Nikita Volov, tanınmış pianoçu Marko Frey və Azərbaycanın Xalq artisti Murad Hüseynov yer alır.

After a ten-year break, the State Academic Folk Dance Ensemble named after Igor Moiseyev comes to Baku for the second time with the Tango Del Plata program. This is the first professional choreographic group that artistically interprets folk dances from different cultures. Igor Moiseyev’s ballet will present the Azerbaijani folk dance “The Shepherds”, the Greek “Sirtaki”, the dance of the Bessarabian gypsies, the “Football” choreography and much more.
Time: 31 May, 7pm
The myth says that Prometheus, who stole the fire from the gods, was chained to the mountains of the Caucasus. Thousands of years later it was in the Caucasus, in Baku, that oil production began on an industrial scale. From Wednesday to Sunday throughout June in Baku you can see the exhibition “The Theft of fire. From Prometheus to Petroleum.” The exhibition is devoted to the path of Prometheus as a symbol of technical progress – to the oil era.
On Friday, Baku hosts the Final of the Azerbaijani Television ATV League and the KVN Champions Cup 2019, in which teams from North Ossetia, Dagestan and Azerbaijan will compete for the champion cup.
Time: 31 May, 6:30pm
Ten years ago, her debut album Hot brought world-wide fame to the frail Romanian Elena Alexandra Apostoleanu, and since then the name INNA has not left the European charts. The winner of a number of song contests will give a concert in Baku on the last evening of spring.
Venue: Elektra Events Hall
Time: 31 May, 20pm
On the International Children's Day, the Carpet Museum hosts a children's festival, including puppet theatre, master classes, outdoor sports games, quizzes, a fair and much more.
Time: 1 June, 12pm
The first International Competition for Young Pianists under the age of 16 starts on Saturday. The jury is Marina Blaines, professor of the Valencia Conservatory of Music, Nikita Volov, concertmaster of State Academic Russian Choir, famous pianist Marko Frei, and People’s Artist of Azerbaijan Murad Huseynov.