On illik fasilədən sonra İqor Moiseyev adına Dövlət Akademik Xalq rəqsləri ansamblı "Tango Del Plata" proqramı ilə ikinci dəfə Bakıya gəlir. Bu müxtəlif mədəniyyətlərin milli rəqslərini bədii şəkildə interpretasiya edən ilk professional xoreoqrafik qrupdur. İqor Moiseyev baletinin proqramına "Çobanlar" Azərbaycan milli rəqsi, Yunanıstanın "Sirtaki" rəqsi, Bessarabiya qaraçılarının rəqsi, "Futbol" xoreoqrafiya səhnəsi və digər rəqslər daxildir.
Nə zaman: 31 may, 19:00
Mifologiyaya görə Prometey tanrılardan odu oğurlayır və cəza olaraq o, Qafqaz dağlarında bir qayaya zəncirlənir. Minlərlə il sonra Qafqazda, Bakıda sənaye miqyasında neft hasilatı başlandı. İyun ayı ərzində, çərşənbə günündən bazar gününədək “Odun oğurlanması. Prometeydən neftə qədər” adlı sərgi açılacaq. Ekspozisiya texniki proqresin simvolu olan Prometeyin neft erasına qədər keçdiyi yola həsr olunub.
Cümə günü Azərbaycan TV-liqasının finalı və "Çempionlar Kuboku – KVN 2019" yarışı keçiriləcək. Yarışda Şimali Osetiya, Dağıstan və Azərbaycan komandaları çempion kuboku uğrunda yarışacaqlar.
Harada: Konqres Mərkəzi
Nə zaman: 31 may, 18:30
On il bundan əvvəl "Hot" debüt albomu zərif rumın müğənnisi Elena Aleksandra Apostoleanuya dünya şöhrəti gətirdi, və o vaxtdan bəri İnna adı Avropa chartlarını tərk etmir. Bir çox mahnı müsabiqələrinin qalibi baharın son axşamında Bakıda konsert verəcək.
Nə zaman: 31 may, 20:00
Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü xalça Muzeyində kukla teatrı, master-klasslar, açıq havada idman oyunları, kuizlər, yarmaka və bir çox maraqlı tədbirlərlə dolu uşaq festivalı keçiriləcək.
Harada: Azərbaycan xalça muzeyi
Nə zaman: 1 iyun, 12:00
Şənbə günü 16 yaşına qədər Gənc Pianoçuların I Beynəlxalq Müsabiqəsi keçiriləcək. Jüridə Valensiya Musiqi Konservatoriyasının professoru Marina Bleyns, Dövlət Akademik Rus Xorunun konsertmeysteri Nikita Volov, tanınmış pianoçu Marko Frey və Azərbaycanın Xalq artisti Murad Hüseynov yer alır.

После десятилетнего перерыва в Баку во второй раз приезжает Государственный академический ансамбль народного танца имени Игоря Моисеева с программой Tango Del Plata. Это первый профессиональный хореографический коллектив, который художественно интерпретирует народные танцы разных культур. Балет Игоря Моисеева представит азербайджанский народный танец «Чабаны», греческий «Сиртаки», танец бессарабских цыган, хореографическую картину «Футбол» и многое другое.
Когда: 31 мая, 19:00
Миф гласит, что Прометей, похитивший огонь у богов, был прикован за это к горам Кавказа. Тысячелетия спустя именно на Кавказе, в Баку, началась добыча нефти в промышленных масштабах. Со среды по воскресенье в течение всего июня в Баку можно увидеть выставку «Похищение огня. От Прометея к нефти». Экспозиция посвящена пути от Прометея как символа технического прогресса – к нефтяной эре.
Где: Kapellhaus
В пятницу в Баку проходит Финал азербайджанской телевизионной ATV-лиги и «Кубок чемпионов КВН 2019», на котором команды из Северной Осетии, Дагестана и Азербайджана поборются за чемпионский кубок.
Когда: 31 мая, 18:30
Десять лет назад дебютный альбом Hot принес хрупкой румынке Елене Александре Апостолеану мировую известность, и с тех пор имя Inna не покидает европейские чарты. Победительница ряда песенных конкурсов даст концерт в Баку в последний вечер весны.
Когда: 31 мая, 20:00
В Международный день защиты детей в Музее ковра проходит детский фестиваль с кукольным театром, мастер-классами, спортивными играми на открытом воздухе, квизами, ярмаркой и многим другим.
Когда: 1 июня, 12:00
В субботу стартует первый Международный конкурс молодых пианистов в возрасте до 16 лет. В жюри – профессор музыкальной консерватории Валенсии Марина Блейнс, концертмейстер Государственного академического русского хора Никита Волов, известный пианист Марко Фрей и Народный артист Азербайджана Мурад Гусейнов.