Nargis x UNICEF xeyriyyə layihəsi çərçivəsində Samsung və Unilever şirkətlərinin sponsorluğu ilə yeddi qadın-fotoqraf yalnız Samsung S10+ smartfonundan istifadə edərək gənc anaların autentik gündəlik həyatlarını həkk etmək üçün Azərbaycanın yeddi regionuna yollandılar. Sərgidə Leyli Ələkbərovanın, Mələk Bayramlının, Mehparə Vaqifin, Natavan Bahabovanın, Səadət Qurbanovanın, Sitarə İbrahimbəylinin və Ülviyyə Mahmudovanın fotolarını görmək mümkündür. Nəinki görmək – hətta əldə etmək! Hər bir foto yeganə nüsxədədir və heç bir rəqəmsal surəti yoxdur. Toplanan vəsait uşaqların müalicəsi üçün Nargis xeyriyyə fondunun hesabına yatırılacaq.
HaradaMüasir İncəsənət Muzeyi
Nə zaman27 iyun - 3 iyul
Böyük italyan bəstəkarı "Rossini üçün messa" kimi düşünülmüş Verdinin ölümsüz "Rekviyem" əsəri 1869-cu ildə, tam 150 il əvvəl yazılmışdı. Bu cümə günü əsəri Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri, Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası, Vano Saracişvili adına Tbilisi Dövlət Konservatoriyasının Xoru və Batumi Dövlət Musiqi Mərkəzi Kapellası ifa edəcək. Dirijor - Yalçın Adıgözəlov. Solistlər – Rusiyanın aparıcı dramatik sopranolarından biri Elena Mixailenko, Avropada mezzo-soprano olaraq tanınmış almaniyalı Mareyke Yankovski, Avropanı fəth edən gənc tenor Azər Zadə və İtaliyanın "yeni ulduzu" bas Antonio Di Matteodur. Başgicəlləndirici miqyas: 200-dən çox musiqiçi bir səhnədə çıxış edək!
HaradaHeydər Əliyev Mərkəzi
Nə zaman28 iyun, 20:00
Əgər hələ də "Azərbaycanın mədəni müxtəlifliyi" adlı sərgidə olmamısınızsa, cümə günü son gündür. Layihə Azərbaycanın Niderland Krallığının səfirliyi ilə birlikdə Bakıda keçirilən mədəni əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilib. Fotoqraflar Arien Zvart, Ramina Boçarova, Rüstəm Hüseynov, Vaqif Muğallı, Arif Quluzadə, Cordano Sotiriou, Onno Kerverd və kinematoqraf Ülvi Mehdi Astara rayonunun Sım kəndində yaşayan sakinlərin mədəniyyətini və adətlərini fotolarda əks etdiriblər.
Yalnız bir gün, bu şənbə, Bakıda unikal toy sərgisi keçiriləcək. Sərgidə təkcə toy libasları, tortlar və güllər deyil, həm də evlənmək istəyən gənc insanların ağlına gələn hər bir şey – bal ayı səyahətindən tutmuş mənzil və hamiləliyin planlaşdırılmasına qədər təqdim olunacaq. Həmçinin burada şəhərin ən yaxşı toy fotoqraflarının işləri sərgilənəcək. Sosial şəbəkələrdə bizi izləyin, hər şeyi göstərəcəyik!
HaradaBoulevard Hotel Baku
Nə zaman:29 iyun, 9:00 – 21:00
"Macar fank" musiqi janrının ixtiraçıları, 2008-ci ildə "Macar Mədəniyyətinin Səfirləri" olan Kerekes Band qrupu bu şənbə günü konsert verəcək! Giriş pulsuzdur.
HaradaLandmark III Rotunda Hall
Nə zaman29 iyun, 19:00
Bu şənbə günü "Günay" uşaq teatrı hər kəsin sevdiyi Buratinonun sərgüzəştləri nağılının motivləri əsasında "Qızıl Açar" adlı şən, rəngarəng və musiqili tamaşanı təqdim edir.
HaradaRəşid Behbudov adına mahnı teatrı
Nə zaman29 iyun, 12:00–13:30
Motun qastrol proqramı Bakıda yay anşlaqı olmadan ötüşməyəcək. İyun ayının sonlarında məşhur Black Star leybllı artisti qarşılayırıq.
Nə zaman: 29 iyun, 20:00
Gürcüstanlı müğənni, multi-instrumentalist və bəstəkar, çoxsaylı mükafatların və festivalların qalibi David "Dato" Xudcadze Bakıda "Özlüyorum" adlı solo konserti ilə çıxış edəcək.
Nə zaman: 30 iyun, 20:00
Mifologiyaya görə tanrılardan odu oğurlayıb insanlara bəxş edən Prometey bu əməlinə görə Qafqaz dağlarına zəncirlənibmiş. Əsrlərdən sonra Qafqazda, yəni məhz Bakıda dünya miqyasında neft sənaye yolu ilə hasil edilir. İyun ayı ərzində Bakıda bəşəriyyətin texniki inkişafı yoluna həsr olunmuş “Odun oğurlanması. Prometeydən neftə” adlı sərgi keçiriləcək.
Harada: Kappelhaus
Nə zaman: 30 iyuna qədər 13:00-19:00
Onu bütün zamanların ən möhtəşəm ustalarından biri adlandırırlar. Onun şəxsiyyəti və yaradıcılığı haqqında çoxlu sirlər var. İntibah dövrünün ən əhəmiyyətli rəssamlarından biri haqqında yeni film sirr pərdəsini qaldırır, onun yaradıcılığının köklərini araşdırır və maksimal dərəcədə əsl portretini yaradır.

Within the charity project by Nargis x UNICEF, with the sponsorship of Samsung and Unilever, seven female photographers visited seven regions of Azerbaijan to imprint authentic life of young Azerbaijani mothers, using only Samsung S10+ smartphone. It is possible to see photos of Leyli Alekberova, Melek Bayramli, Mekhpara Vagif, Natavan Vakhabova, Saadat Gurbanova, Sitara Ibragimbeyli and Ulviya Makhmudova during a week. And not only to see but also to purchase! Each photo exists in a single copy and has no digital copies. The proceeds will be transferred to Nargis charitable foundation for medical treatment of a child.
Time: 28 June – 4 July
This Saturday "Gunay" children's theater shows cheerful, colourful and very musical performance "The Golden Key" based on our favourite tale about the adventures of Buratino.
Venue: Rashid Behbudov State Song Theatre
Time: 29 June, 12:00 – 13:30
The immortal "Requiem" by Verdi conceived as "mass on Rossini", to the great Italian composer was written in 1869, exactly 150 years ago. This Friday it is performed by the Azerbaijani state symphonic orchestra of Uzeir Gadzhibeyli, the Azerbaijani state choral chapel, choir of the Tbilisi state conservatory of Vano Saradzhishvili and a chapel of the Batumi Music Center. The conductor is Yalchin Adigozalov. Soloists – one of the leading drama sopranos of Russia Yelena Mikhaylenko, widely famous in Europe mezzo-soprano Mareike Yankowski from Germany, young and already popular in Europe tenor Azer Zadeh and "rising star" of Italy, bass Antonio di Matteo. Just imagine this breakneck scale: more than 200 musicians on one stage!
Time: 28 June, 20:00
If you still haven't been at the Azerbaijan Cultural Diversity exhibition, Friday is the last day of its work. The project is produced within cultural collaboration of Azerbaijan with the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Azerbaijan. Photographers Arjen Zvart, Ramina Bocharova, Rustam Guseynov, Vagif Mugalli, Arif Guluzade, Giordano Sotiriou, Onno Kervers and the filmmaker Ulvi Mekhti captured culture and customs of residents of the village Sim of the Astara district of Azerbaijan.
Time: 28 June, till 20:00
Inventors of a "Hungarian funk" musical genre, "Cultural Ambassadors of Hungary" in 2008, the Kerekes Band group will give a concert in Baku this Saturday! Free entrance.
Venue: Landmark III Rotunda Hall
Time: 29 June, 19:00
Only one day, this Saturday, in Baku a unique wedding fair will take place. Not only wedding dresses, cakes and flowers, but also everything that comes in minds of young people who are getting married – from honeymoon trip to the apartment and pregnancy planning will be presented here. Also there will be the works of the best wedding photographers of the city. Follow us on social networks, we will show everything!
Venue: Boulevard Hotel Baku
Time: 29 June, 9:00 – 21:00
Mot's tour schedule was not without Baku summer shows. We'll meet the popular Black Star label's performer at the end of June.
Time: 29 June, 20:00
Georgian singer, multi-instrumentalist and composer, the winner of numerous awards and festivals David "Dato" Khujadze will give a solo concert named Özlüyorum in Baku.
Time: 30 June, 20:00
The myth says that Prometheus who stole the flame from gods and gave it to people was chained to the mountain in the Caucasus as a punishment. Millenniums later in the Caucasus, namely in Baku, oil production is on the industrial scale. During whole June in Baku it will be possible to see an exhibition, "Stealing of fire. From Prometheus to oil", dedicated to the path of technical progress of mankind.
Venue: Kappelhaus
Time: till 30 June, 13:00-19:00
He is called one of the most ingenious masters of all times, there are many secrets about his personality and art. The new movie about one of the most important artists of Renaissance will lift the veil of secrecy, explore the roots of his creativity and create the most complete and true portrait.