Pianoda ifa sürətinə görə rekord qıran Peter Bense dünya turu çərçivəsində yenidən Bakıda konsert verəcək.
Harada: Konqres mərkəzi
Nə zaman: 22 noyabr, 20:00
Cümə günü Baku Photo 2019 müsabiqəsinə həsr olunmuş sərgiyə gedirik. Giriş pulsuzdur!
Harada: Bakı Fotoqrafiya Evi
Nə zaman: 22 noyabr, 19:00
Əfsanəvi La Skala teatrının ulduzları - bariton Covanni Qulyardo, tenor Massimiliano Pizapia və soprano Marina Naçkebiya Üzeyir Hacıbəyli Simfonik Orkestrinin müşayiəti ilə dünya klassiklərinin qızıl fondunda yer almış əsərlərini səsləndirəcəklər. Konsert proqramına Verdinin "Traviata", "Rigoletto" və "Trubadur", Bizenin "Karmen", Puççinin "Toska" və "Bohema", Donitsettinin "Sevgi içkisi", Mosartın "Don Juan", Çaykovskinin "Yevgeniy Onegin" və s. operalarından solo partiyalar və duetlər daxildir.
Nə zaman: 23 noyabr, 20:00
Dövrümüzün ən böyük caz ifaçılarından biri olan məşhur "şokolad baritonu"nun sahibi Ceymi Devis ilk dəfə Bakıda çıxış edəcək.
Möhtəşəm səhnələri və tutqulu süjetinə görə "Karib dənizinin quldurları" ilə tez-tez müqayisə olunan məşhur "Korsar" baletini kinoteatrda izləyirik. 2017-ci ildə ingilis və fransız dillərində səhnələşdirilən tamaşa rus dilində subtitrlarla təqdim olunur.
Nə zaman: 23 noyabr, 10:00
Həftə sonu bütün ailəniz ilə sahibsiz heyvanlara qəyyumluq edən sığınacaqların da iştirak etdiyi "Dost axtarılır" xeyriyyə layihəsini dəstəkləməyə yollanırıq. Uşaqlar yolka ağacı oyuncaqlarının və maqnitlərin bəzənməsi üzrə master-klasslarda iştirak edə, arzu edən hər bir kəs şirin dörd ayaqlılarla ünsiyyət qura və tamamilə qarşılıqsız sadiq bir dost qazana bilərlər.
Harada: Pullman Baku
Nə zaman: 23-24 noyabr, 12:00 – 18:00
BAFTA mükafatının namizədləri Ceki və Devid Morris əfsanəyə çevrilən balet rəqqasəsi Rudolf Nureyevin həyatı haqqında təsirli sənədli film çəkdilər. Bu bazar günü biz bu filmi ingilis dilində rus dilində altyazıları ilə böyük ekranda görəcəyik. Yaş məhdudiyyəti: 18+
Nə zaman: 24 noyabr, 13:00
Bakıda “Alüminium” VI Bakı Beynəlxalq Müasir İncəsənət Biennalesi keçirilir. Tədbirin qonaqları 16 ölkədən 70 rəssamın əsərlərini, qrafik işlərini, heykəllərini, instalyasiyalarını, fotoqrafiyaları və performanslarını görə biləcəklər. Sərgilər müxtəlif yerlərdə keçirilir.
Harada: Şirvanşahlar Sarayı, Vəcihə Səmədova adına sərgi salonu, Muzey Mərkəzi, İçərişəhərdəki Müasir İncəsənət Mərkəzi, qalereya "1969", "Qala" Dövlət Tarix Etnoqrafiya Qoruğu.
Nə zaman: noyabrın 25-dək
Bazar ertəsi Sovet avanqard fotoqrafiya klassiki Yakov Xalipin sərgisi açılıb. İlk dəfə olaraq Azərbaycana səfəri zamanı çəkilən fotolar, o cümlədən Dağlıq Qarabağın bənzərsiz mənzərələri nümayiş etdirilir.

The record holder in fastest piano playing, Peter Bence will give a concert in Baku again within his world tour.
Time: November 22, 20:00
On Friday we attend the exhibition dedicated to the Baku Photo 2019 contest. The entrance is free!
Venue: Baku Photography House
Time: November 22, 19:00
The stars of the legendary La Scala theatre – baritone Giovanni Guagliardo, tenor Pisapia Massimiliano and soprano Marina Nachkebia – accompanied by Symphony Orchestra named after Uzeyir Hajibeyov will perform works from the golden fund of the world classic. The concert program includes solo parties and duets from Verdi's operas "La traviata", ''Rigoletto" and "Il trovatore", from Bizet's "Carmen", Puccini's "Tosca" and "La Bohème", "L'elisir d'amore" by Donizetti, Mozart's "Don Juan", Tchaikovsky's "Eugene Onegin" and others.
Time: November 23, 20:00
For the first time in Baku will perform the owner of the famous "chocolate baritone", one of the greatest jazz performers of modernity Jamie Davis.
We watch the famous "Le Corsaire" ballet in the cinema, which is so often compared to "The Pirates of the Caribbean Sea" for spectacular scenes and exciting plot, in 2017 years production, in English and French with Russian subtitles.
Time: 23 November, 10:00
On this weekend take your family to support the charity project "A Friend Wanted" where large shelters for homeless animals with their little wards participate. Children can take a master class on painting glass Christmas tree toys and magnets, and everyone can play with fluffy four-legged friend and get a loyal companion for absolutely free.
Venue: Pullman Baku
Time: 23-24 November, 12:00 – 18:00
BAFTA award nominees Jacqui and David Morris have filmed a touching documentary about the life of the legendary ballet dancer Rudolf Nureyev. This Sunday we will watch it on the big screen in English with Russian subtitles. Age limit: 18+
Time: 24 November, 13:00
Baku hosts the 6th International Biennial of Contemporary Art "Aluminium", the guests of which will see paintings, graphic works, sculptures, installations, photographs and performances of 70 artists from 16 countries. Exhibitions take place in different locations.
Venue: The Palace of the Shirvanshahs, showroom of Vajiha Samadova, the Museum center, Center of Contemporary Art Icheri Sheher, 1969 gallery,
Qala State Historic-Ethnographic Reserve
Time: until November 25
On Monday, the exhibition of classic Soviet avant-garde photography by Yakov Khalip opened. For the first time, pictures taken during his journey in Azerbaijan, including unique landscapes of Nagorno-Karabakh, are exhibited.