Pianoda ifa sürətinə görə rekord qıran Peter Bense dünya turu çərçivəsində yenidən Bakıda konsert verəcək.
Harada: Konqres mərkəzi
Nə zaman: 22 noyabr, 20:00
Cümə günü Baku Photo 2019 müsabiqəsinə həsr olunmuş sərgiyə gedirik. Giriş pulsuzdur!
Harada: Bakı Fotoqrafiya Evi
Nə zaman: 22 noyabr, 19:00
Əfsanəvi La Skala teatrının ulduzları - bariton Covanni Qulyardo, tenor Massimiliano Pizapia və soprano Marina Naçkebiya Üzeyir Hacıbəyli Simfonik Orkestrinin müşayiəti ilə dünya klassiklərinin qızıl fondunda yer almış əsərlərini səsləndirəcəklər. Konsert proqramına Verdinin "Traviata", "Rigoletto" və "Trubadur", Bizenin "Karmen", Puççinin "Toska" və "Bohema", Donitsettinin "Sevgi içkisi", Mosartın "Don Juan", Çaykovskinin "Yevgeniy Onegin" və s. operalarından solo partiyalar və duetlər daxildir.
Nə zaman: 23 noyabr, 20:00
Dövrümüzün ən böyük caz ifaçılarından biri olan məşhur "şokolad baritonu"nun sahibi Ceymi Devis ilk dəfə Bakıda çıxış edəcək.
Möhtəşəm səhnələri və tutqulu süjetinə görə "Karib dənizinin quldurları" ilə tez-tez müqayisə olunan məşhur "Korsar" baletini kinoteatrda izləyirik. 2017-ci ildə ingilis və fransız dillərində səhnələşdirilən tamaşa rus dilində subtitrlarla təqdim olunur.
Nə zaman: 23 noyabr, 10:00
Həftə sonu bütün ailəniz ilə sahibsiz heyvanlara qəyyumluq edən sığınacaqların da iştirak etdiyi "Dost axtarılır" xeyriyyə layihəsini dəstəkləməyə yollanırıq. Uşaqlar yolka ağacı oyuncaqlarının və maqnitlərin bəzənməsi üzrə master-klasslarda iştirak edə, arzu edən hər bir kəs şirin dörd ayaqlılarla ünsiyyət qura və tamamilə qarşılıqsız sadiq bir dost qazana bilərlər.
Harada: Pullman Baku
Nə zaman: 23-24 noyabr, 12:00 – 18:00
BAFTA mükafatının namizədləri Ceki və Devid Morris əfsanəyə çevrilən balet rəqqasəsi Rudolf Nureyevin həyatı haqqında təsirli sənədli film çəkdilər. Bu bazar günü biz bu filmi ingilis dilində rus dilində altyazıları ilə böyük ekranda görəcəyik. Yaş məhdudiyyəti: 18+
Nə zaman: 24 noyabr, 13:00
Bakıda “Alüminium” VI Bakı Beynəlxalq Müasir İncəsənət Biennalesi keçirilir. Tədbirin qonaqları 16 ölkədən 70 rəssamın əsərlərini, qrafik işlərini, heykəllərini, instalyasiyalarını, fotoqrafiyaları və performanslarını görə biləcəklər. Sərgilər müxtəlif yerlərdə keçirilir.
Harada: Şirvanşahlar Sarayı, Vəcihə Səmədova adına sərgi salonu, Muzey Mərkəzi, İçərişəhərdəki Müasir İncəsənət Mərkəzi, qalereya "1969", "Qala" Dövlət Tarix Etnoqrafiya Qoruğu.
Nə zaman: noyabrın 25-dək
Bazar ertəsi Sovet avanqard fotoqrafiya klassiki Yakov Xalipin sərgisi açılıb. İlk dəfə olaraq Azərbaycana səfəri zamanı çəkilən fotolar, o cümlədən Dağlıq Qarabağın bənzərsiz mənzərələri nümayiş etdirilir.

Рекордсмен по скорости игры на пианино, Петер Бенце снова даст концерт в Баку в рамках мирового турне.
Когда: 22 ноября, 20:00
В пятницу идем на выставку, посвященную конкурсу Baku Photo 2019. Вход свободный!
Где: Бакинский дом фотографии
Когда: 22 ноября, 19:00
Звезды легендарного театра Ла Скала – баритон Джованни Гуальярдо, тенор Массимилиано Пизапиа и сопрано Марина Начкебия – в сопровождении симфонического оркестра имени Узеира Гаджибейли исполнят произведения из золотого фонда мировой классики. В программе концерта – сольные партии и дуэты из опер Верди «Травиата», «Риголетто» и «Трубадур», Бизе «Кармен», Пуччини «Тоска» и «Богема», Доницетти «Любовный напиток», Моцарта «Дон Жуан», Чайковского «Евгений Онегин» и других.
Когда: 23 ноября, 20:00
Впервые в Баку выступит обладатель знаменитого «шоколадного баритона», один из величайших джазовых исполнителей современности Джейми Дэвис.
Смотрим в кинотеатре знаменитый балет «Корсар», который так часто сравнивают с «Пиратами Карибского моря» за эффектные сцены и захватывающий сюжет, в постановке 2017 года на английском и французском языках с русскими субтитрами.
Когда: 23 ноября, 10:00
В выходные всей семьей отправляемся поддержать благотворительный проект «Разыскивается друг», в котором принимают участие крупные приюты для бездомных животных со своими подопечными. Дети могут принять участие в мастер-классе по росписи стеклянных елочных игрушек и магнитов, и все желающие могут пообщаться с пушистыми четвероногими и совершенно безвозмездно приобрести верного друга.
Где: Pullman Baku
Когда: 23-24 ноября, 12:00 – 18:00
Номинанты премии BAFTA Джеки и Дэвид Моррис сняли трогательный документальный фильм о жизни балетного танцовщика, ставшего легендой, Рудольфа Нуреева. В это воскресенье мы увидим его на большом экране на английском языке с русскими субтитрами. Возрастное ограничение: 18+
Когда: 24 ноября, 13:00
В Баку проходит VI Международная биеннале современного искусства «Алюминий», гости которой увидят картины, графические работы, скульптуры, инсталляции, фотографии и перформансы 70 художников из 16 стран мира. Выставки проходят в разных локациях.
Где: Дворец Ширваншахов, выставочный зал имени Ваджии Самедовой, Музейный центр, Центр современного искусства в Ичеришехер, галерея «1969», Государственный историко-этнографический заповедник «Гала».
Когда:  до 25 ноября
В понедельник открылась выставка классика советской авангардной фотографии Якова Халипа. Впервые выставляются снимки, сделанные во время его путешествия по Азербайджану, в том числе уникальные пейзажи Нагорного Карабаха.